Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Futbalistov Holíča delili v Šimonovanoch iba dve minúty od víťazstva

V 6. kole 4. ligy Severozápad cestovali futbalisti na ihrisko Šimonovian, kde im k plnému bodovému zisku veľa nechýbalo.

Ešte minútu pred koncom vyhrávali, no v samom závere dvakrát inkasovali a tak im ostali iba "oči pre plač." So ziskom štyroch bodov sú tak predposlední, no ich odstupnie je ešte veľký. Prepásli však skvelú šancu znížiť v tabuľke pravdy svoje päťbodové manko.

Šimonovany - Holíč 3:2 (0:1)

Góly: 58. Barta, 89. Sobota, 92. Maruniak - 1. Macánek, 79. Uher.

Pred 280 divákmi R Kollárovič.

Holíč: Noščák - Čepka, Studenič, Václavík, Nečas, Uher, Hrubša, Macánek (68. Lašák), Ličko, Valla (90. Nestola), Jánošík (46. Slovík), tréner Rudolf Holeš.

Horší úvod si snáď domáci ani nemohli predstaviť, veď už v 1. minúte prehrávali, keď sa Macánek po zlej prihrávke Nému na Stručku rútil sám na Bohunského a presnou strelou k tyči otvoril skóre - 0:1. V 11. minúte sa do prvého náznaky dostali aj domáci, no pri Bartovom vysunutí Sobotu dobre čítal hru Noščák. V 17. minúte unikol hosťujúcej obrane Sobota, ktorý obišiel aj brankára, no z ostrého uhlu nedôrazne zakončil. V 31. minúte išli traja domáci na jedného obrancu, no Sobotov center nenašiel adresáta.

Aj druhý polčas sa odohrával prevažne pred hosťujúci bránou. A v 58. minúte sa domáci dočkali vyrovnania po akcii Maruniaka so Sobotom, ktorú úspešne zakončil Barta strelou povedľa brankára. Od tohto momentu domáci ešte viac priložili pod kotol. V 61. minúte Maruniak prehadzoval gólmana, no tesne minul bránu a v 64. minúte vykopol Čepka loptu s prázdnej brány po strele Svorada. V 77. minúte mal ideálne loptu na strelu z osemnástich metrov Želiska, no prestrelil. Šok pre domácich prišiel v 79. minúte, keď Valla vysunul Uhera a ten ponad Bohunského opäť priblížil tri body Holiču. Tí mohli poistiť víťazstvo v 86. minúte, no Uhera už druhýkrát na Bohunského nevyzrel. A tak prišiel záver ako z ríše snov. Najskôr v 89. minúte Sobota v samostatnom úniku preloboval vybehnutého Noščáka a bolo vyrovnané. To však nebolo zo strany domácich všetko. V druhej minúte nastaveného času poslal Barta priamy kop od rohovej zástavky na hlavu Maruniaka, ktorý usmernil loptu k zadnej tyči a mohol vypuknúť gejzír nefalšovanej radosti na celom štadióne. A tak hoci sa zápas nevyvíjal podľa predstáv, nakoniec si domáci zo zápasu odviedli všetky tri body. (PL)

Ďalšie výsledky 6. kola: H. Obdokovce - Bošany 1:0, Partizánske - Lehota 3:1, D. Vestenice - Solčany 2:1, Modranka - N. Dubnica 2:2, Tr. Teplice - Križovany 4:1, Prečín - Kanianka 1:2, Borčice - Častkovce 3:0.

16. Lehota 6 1 0 5 7:15 3

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.