Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

V Smolinskom na derby takmer päťsto divákov

V 5. kole majstrovstiev oblasti Senica bolo najzaujímavejším stretnutím susedské derby v Smolinskom, kde hral veľký favorit Spartak Stráže.

Obidve mužstvá boli na prvých dvoch miestach tabuľky s jednou remízou. Súperi sa napokon rozišli zmierlivo po remíze 2:2, čo využil Radimov, ktorý sa po najvyššom víťazstve kola (7:1 s Vrádišťom), bodovo dotiahol na obidvoch súperov.

Bolo to kolo domácich, ktorí vyhrali šesť z ôsmych zápasov. Okrem Stráži si bod z vonku priviezlo ešte Hlboké za bezgólovú remízu v Koválove.

VÝSLEDKY 5. KOLA

Brodské - Rybky 7:2 (2:1)
Góly: Bartal 3 (1 z 11), Trubiroha 2, Barkóci, Daniel - Kňazovič, Sekáč.
Ako prví išli do vedenia domáci zásluhou Trubirohu. Hostia vyrovnali už v 22. min. zásluhou Kňazoviča. Domáci o minútu neskôr išli opäť do vedenia 2:1. Po polčase opäť zvyšoval Trubiroha. V 53. min. domáci opäť navýšili svoj náskok na 4:1. Hostia sa zmohli ešte na jeden gól, a to boli z ich strany všetko. Domáci ešte tri pridali a nakoniec vyhrali 7:2. R Túbl, Hušek. (Michal Šimon)

Kopčany - Š. Humence 1:0 (0:0)
Gól: Martin Ivan.
Vyrovnaný zápas. Hostia svoje šance nepremenili, za to domácim sa jedna ujala a tak vyhrali chudobným, ale dôležitým výsledkom 1:0. R Škrinár, Mikúš. (Peter Knotek)

Cerová - Kúty 2:0 (2:0)
Góly: Salay, Beňa.
V prvom polčase domáci svojou bojovnosťou strelili dva góle a a po prestávke tento výsledok umnou hrou udržali až do konca zápasu. R Mlčúch, Jakubáč. (Ľubomír Pavlík)

Smolinské - Stráže 2:2 (2:1)
Góly: Maderič, P. Flajžík - M. Konečný, Hubek.
Pred 450 divákmi sa hralo výborné susedské derby stretnutie. Už v prvej minúte zúžitkoval krásny center Péčiho otváracím gólom Maderič. Hostia vystupňovali tlak, no nepodarilo sa im vyrovnať. V 25. min. center Gála usmernil do brány Flajžík a domáci vyhrávali 2:0. Desať sekúnd pred koncom hosťujúci Hubek znížil na 2:1. V druhom polčase mali hostia viacero šancí, no ujala sa až tá Konečného, keď po chybe obrany vyrovnal na 2:2. Hostia mohli tento zápas strhnúť na svoju stranu, no proti bol domáci brankár Gavorník so svojou obranou. R Štora, Ďurica. (Peter Kurc)

Koválov - Hlboké 0:0
Hostia mali viacej z hry, no gól sa im streliť nepodarilo. Remízový zápas, takmer bez šancí si bezgólovú remízu zaslúžil. R Pišoja, Bednár. (Štefan Vach)

Radošovce - Jablonica 5:2 (2:1)
Góly: Ondráš 3, Machlica, Vanek, Sloboda - Daniel 2.
Skóre otvorili ako prví hostia, keď už v 5. min. sa presadil Daniel. Gólmi v 24. min. a v 33. min. domáci otočili na 2:1. V druhom polčase domáci Ondráš pridal na 3:1 krásnou strelou. V 71. min. mohol zvýšiť Ondráš, ale svoju tutovku zahodil. V tej istej minúte znížil Daniel na 3:2. O dve minúty neskôr domáci opäť zvyšovali výsledok na 4:2 dával Ondráš a na konečných 5:2 Machlica. Zaslúžené víťazstvo domácich. R Hurbánek, Daniš. (Karol Vajda)

Pop. Močidľany - Sekule 3:1 (1:0)
Góly: D. Krchňavý 2 z 11), Foriška - vlastný.
Prvý polčas bol vyrovnaný, až po faule na Nováka premenil nariadenú penaltu Dávid Krchňavý. Na začiatku druhého polčasu hostia vyrovnali, keď si domáci strelu vrazili do svojej brány. Hostia po tomto góle nedali tri čisté šance a tak domáci trestali, keď opäť po faule v šestnástke sa presadil Krchňavý a na konečných 3:1 zvyšoval Foriška po samostatnom nájazde. R Tokoš, Dzindzík st. (Marián Kocák)

Radimov - Vrádište 7:1 (1:0)
Góly: A. Foriška 3, Drápal 2, Križánek, Šebesta - Stróž.
Domáci len po druhý krát hrali doma a prvý polčas sa im nevydaril. Hosťujúci Danajka mal dve čisté šance, no nepremenil ani jednu. Na druhej strane Foriška taktiež z dvoch šancí vyťažil aspoň jeden gól. Po prestávkovom dohovore a prestriedaní sa hra domáci od základu zmenila, hrali bojovnejšie, aktívnejšie a dokázali svoju hru pretaviť do šiestich gólov. R Lapoš, Mrázek. (Jozef Žilínek)

1. Stráže 5 3 2 0 21:8 11
2. Radimov 5 3 2 0 18:5 11
3. Smolinské 5 3 2 0 9:4 11
4. Kúty 5 3 1 1 11:9 10
5. Cerová 5 3 1 1 11:13 10
6. Brodské 5 2 2 1 15:12 8
7. Radošovce 5 2 2 1 14:12 8
8. P.Močidľany 5 2 1 2 10:12 7