Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Ďalšia domáca strata zosúva futbalistov Senice ku dnu tabuľky

Futbalisti Senice privítali na svojom trávniku nebezpečný Trenčín.

Ten doteraz v Senici ešte neskoroval, no tentoraz túto bilanciu domácim pokazil najlepší strelec Corgoň ligy Depetris gólom z penalty.

FK Senica - AS Trenčín 1:1 (0:0)

V prvom polčase boli hostia lepším tímom, ich hráči pohyblivejší a domácu bránku ohrozovali prevažne strelami z diaľky. V 16. min stálo pri Záhorákoch šťastie, keď zahral priamy kop Mazan a po hlavičke kanoniera Depetrisa sa triaslo brvno Švengerovej „svätyne“. Nebezpečnú strelu vyslal v 29. min Mazan, lopta presvišťala tesne vedľa senickej bránky. Domáci sa dostali do zakončenia až po polhodine hry, no lopta po Kalabiškovej strele letela mimo. Nebezpečne strieľal v 38. min hosťujúci Mondek, na druhej strane v poslednej minúte prvého dejstva zakončoval hlavou Pavlík, Volešák však loptu kryl.
Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie Seničania. V 50. min Diviš vybojoval loptu pre Kalabišku a jeho strelu zneškodnil Volešák. Po hodine hry bol v dobrej pozícii v šestnástke hostí Černý, zakončil však len do brankárovho náručia. Hostia potom umne držali loptu, ale šance neprichádzali. V 74. min po zákroku Pavlíka na Depetrisa nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý faulovaný Argentínčan s istotou premenil - 0:1. Krátko po rozohrávke Diviš vysunul Pavla Masaryka, ten sa pretlačil cez stopéra a prestrelil Volešáka - 1:1. Striedajúci senický útočník sa pri zakončení zranil. V 79. min sa dostal do dobrej pozície hosťujúci Depetris, jeho tvrdú strelu Švenger výborne vyrazil. Na druhej strane po Krajčíkovom centri akrobaticky zakončoval Diviš. Lopta však letela vedľa. V nervóznom závere stretnutia videl červenú kartu domáci Varadi.

Zdeněk Psotka, tréner Senice: „Myslím si, že zápas mal vysoké tempo. Najmä v prvom polčase sa hralo bolo hore-dole. V úvodnom dejstve sme chceli byť viac aktívnejší. Súper sa dostal k jednej strele z diaľky a trafil brvno. Myslím si, že viac šancí na otvorenie skóre sme mali my. Hrozili sme najmä z brejkov. Druhý polčas sme čakali na chyby súpera, tie prišli, no situácie sme nedotiahli do úspešného konca. V závere to bolo o bojovnosti a zápas mal vysoké tempo, ale futbalovosť bola na strane Trenčína.“

Adrián Guľa, tréner Trenčína: „Z môjho pohľadu sme stratili dva body, pretože sme dominovali takmer v celom zápase. Od úvodu sme boli aktívnejší, kombinačnejší a utvárali sme si viac príležitostí. V prvej časti nám chýbala len efektivita v zakončení. V druhom dejstve sme na chvíľu stratili kontrolu nad duelom, no potom sme na ihrisku kraľovali.“

ico

Góly: 76. Masaryk - 75. Depetris (z pok. kopu).

Pred 1621 divákmi rozhodovali Valášek - D. Hrčka, Bobko.

ŽK 5:4 (15. Wijlaars, 18. Blackburn, 43. Krajčík, 57. Masaryk, 74. Pavlík - 37. Godál, 55. Mazan, 57. Baéz, 88. Štefánik).

ČK 1:0 (83. Varadi).

Senica: Švenger - Krajčík, Pavlík, Brabec, Wijlaars - Križko, Jaroslav Diviš, Kóňa, Černý (72. Babic), Kalabiška (52. Masaryk, 78. Varadi) . Blackburn, tréner Zdeněk Psotka.

Trenčín: Volešák - Godál, da Silva, Kleščík, Mazáň - Baéz - Mazan (60. Štefánik), Lobotka (82. Čögley), Díaz, Mondek (90. Malec) - Depetris, tréner Adrián Guľa.

Výsledky 8. kola: Senica - Trenčín 1:1, Masaryk - Depetris (11), Myjava - Prešov 2:0, Sládek, Dian, Košice - B. Bystrica 1:0, Hovančík, Žilina - Nitra 1:1, Leitner - Gajdoš (11), Slovan - Ružomberok 2:1, Milinkovič, Halenár - Práznovský, Trnava - Zlaté Moravce 0:5, Hodek 3, Škvarka, Mihálik.

1. Slovan 8 5 2 1 11:7 17

2. Žilina 8 3 4 1 11:5 13

3. Košice 8 4 1 3 10:10 13

4. Ružomberok 8 3 3 2 11:9 12

5. B.Bystrica 8 3 3 2 7:5 12

6. FC Nitra 8 3 3 2 11:10 12

9. Z.Moravce 8 3 2 3 12:9 11

8. Trenčín 8 3 2 3 13:11 11