Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Prvá strata futbalistov z Rohožníka, Závod nadelil Záhorskej Vsi päťku

V 3. kole majstrovstiev regiónu BFZ z mužstiev zo Záhoria vyhralo iba Lozorno s Limbachom, pre ktoré to boli vôbec prvé body v tomto ročníku.

Naopak, prvú stratu zaznamenal Rohožník, dokonca na vlastnom trávniku, keď s Kráľovou musel doháňať dvojgólovú stratu. Cenný bod priviezol Plav. Štvrtok z Bernolákova, ako jediná v tomto kole vyšla naprázdno Stupava.

Rohožník - Kráľová 2:2 (0:2)

Góly: Špoták, Kessl - Matuška, Vigota.

Pred 250 div. rozh. Bohun.

Rohožník: Adamovič - Summer, Škuta, Petrík, Pelikán, Jankovič, Marek Vudy, Števík, Štepka, Kessl, Antolík.

Hostia prišli do Rohožníka s jednoznačným úmyslom uhrať čo najlepší výsledok a neodísť bez bodu. Tento úmysel začali napĺňať v 23. minúte, keď sa ujali vedenia Matuškom. V 34. minúte zvýšili Vigotom na 0:2 a s domácimi to nevyzeralo veľmi dobre. No v druhom polčase domáci pridali a Špotákom z trestného kopu znížili a v 78. minúte Kesslom vyrovnali. Stretnutie malo iba priemernú úroveň. (Stefan Rusnák)

Bernolákovo – Plav. Štvrtok 1:1 (0:0)

Góly: Gunda (11) - Hájek.

Plav. Štvrtok: Šimlaštík - Ďurica, Remák, Jurových, Kain (Zváč), Beňa, Horváth, Hájek, Juhasz (Galajda), Zajíc, Kadera (Baláž).

Stretnutie malo vyrovnaný prvý polčas, hostia mali hru pod kontrolou, šance na obidvoch stranách ostali nevyužité. Do druhého polčasu nastúpili hostia v lepšom rozpoložení a v 57. minúte sa ujali vedenia Hájkom, ktorý prízemnou strelou k pravej tyči nedal domácemu brankárovi šancu. Po góle sa hra vyrovnala, domáci sa snažili o vyrovnanie a k tomu im dopomohol asistent rozhodcu, ktorý v 80. minúte signalizoval hlavnému rozhodcovi odpískanie pokutového kopu a ten ho aj odpískal. Hosťom sa už nepodarilo na výsledku nič zmeniť. (Miloš Sládeček)

Lozorno - Limbach 2:1 (0:1)

Góly: Juričkovič, Cabadaj - Bakyta.

Pred 200 div. rozh. Ježík.

Lozorno: Lacko - J. Karovič, Horvát, Juričkovič, T. Karovič, Morávek, Mizera, Holotcsi, Cabadaj, Stehlík, Barbarič.

Domáci hráči začali stretnutie územnou prevahou, mali aj viacero šancí v prvom polčase, ale bud ich vychytal brankár hostí alebo ich pozahadzovali. Hostia udreli v 40. minúte, keď z rýchleho brejku otvoril skóre Bakyta 0:1. Na začiatku druhého polčasu mali hotia veľkú šancu, ktorú však domáci brankár zlikvidoval a z následného útoku domáci Juričkovič vyrovnal. Po tomto góle domáci už hostí do vážnejšej šance nepustili a v 56. minúte po centri Jakuba Karoviča hlabvou Cabadaj zabezpečil domácim nakoniec víťazstvo, ktoré je pre domáce mužstvo za bojovnosť zaslúžené. (Vladimír Rybár)

Ostatné výsledky: Ivanka p/D. - Stupava 2:0 (1:0), Bician, Szórád, Slov. Grob - Rača 0:2, Jablonec - Svätý Jur 3:0, Inter - Ružinov 2:1, ŠKP Inter - Rovinka 1:3.

BFZ 4. liga BA vidiek

2. kolo: Závod - Záhorská Ves 5:2 (1:1), Šíp 2, Andrla, Ján Procháska, Drahoš - Zeman 2, Veľké Leváre - Zohor 0:2 (0:1), Salbot, Horváth, ČK 1:0 (Daniel), Jakubov - Budmerice 2:1 (0:1), Surovič 2 - Lovas, Kostolište - Jablonové 4:3 (2:1), P. Kožuch, V. Kožuch, Michalovič, Bartoš - Lazar 2, Kuklovský, Malacky - Baník Pezinok 0:3 (0:1), Šenkvice - PŠC Pezinok 6:1 (0:0), Báhoň - Viničné 5:1 (3:0), Báhoň - Viničné 5:1 (3:0).

ObFZ BA vidiek 5. liga

1. kolo: Studienka - Pernek 3:0 (0:0), Kimlička, Rakár, Pavlák, ČK 0:1 (Volek), Sološnica - Kuchyňa 2:2 (1:0), Pajdhauser, Holič - Palka 2, Gajary - Plavecký Mikuláš 3:1 (2:0), Törnóci 2, Wirth - Poláček, Vysoká - Suchohrad 1:2 (0:1), Mackovič - Mráz 2, Borinka - Malé Leváre 2:4 (1:0), Somolányi 2 - Koporec 2, Wolf, Diviak, Marianka - Rohožník B 8:1 (4:0), g. d. Slahučka 3, Koreň 2, Novák, Dubovský, Meszároš.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?