Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Moravský Sv. Ján prišiel o prvé miesto, Radošovce klesli na posledné

Cez víkend sa hralo v 5. futbalovej lige ZÁPAD jej 3. kolo.

Zatiaľ sa nedarí Radošovciam, ktoré hrali doma už druhé stretnutie, no ani tentoraz nevyhrali a usadili sa na poslednom mieste tabuľky. O to prvé prišiel Moravský Svätý Ján, ktorý doma podľahol v Záhoráckom derby Gbelom a na čele tabuľky ho tak vystriedala Modranka, ktorá zase vyhrala v Šaštíne, ktorý nedokázal využiť ani početnú výhodu, keď hostia záverečnú štvrťhodinku dohrávali bez vylúčeného hráča. V ďalšom Záhoráckom derby zdolali doma Kúty vysoko Petrovu Ves a Borský Mikuláš udržal vedenie s Krakovanmi.

Radošovce – Solčany 1:1 (0:1)

Góly: 66. Machlica – 3. Fridrich

Radošovce: Pekar - Blaha, Tokoš, Polák, Surový, J. Mikula, Machlica, Milota, Patka, Sloboda, Macák (Kudláč, P. Mikula).

Solčany: Vankjo – Šedo, Hipík, Krošlák, Mihálik, Soboňma, M. Sporina, Petrovič, Fridrich, I. Sporina, Ducký (Petrík).

Hostia urobili nepríjemný problém omladenému domácemu mužstvu už v samotnom úvode stretnutia. Solčany dostal totiž už v 3. minúte Fridrich do vedenia a tým domácu aktivitu pribrzdil. Zásadnú zmenu ale priniesla obrátka a s ňou snaha domácich vyrovnať stav stretnutia. Podarilo sa to V 66. minúte Machlicovi a bolo 1:1. Tento stav nakoniec viac menej zodpovedal aj priebehu stretnutia.

Kúty – Petrova Ves 4:0 (2:0)

Góly: 22. K. Mihál, 43. Pavlák, 62. Valúšek, 64. M. Mihál.

Kúty: Škoda – Kubina, Ősterreich, Valúšek, Smolinský, D. Kubina, M. Mihál, K. Mihál, Pavlák, Polák, Valla, (Ondriska, Pavlovič, Jurkovič).

Petr. Ves: Lánik st. – Vanek, M. Macek, F. Lánik, Krbica, R. Macek, Matula st., Matula ml., Ovečka, Miša, Rampáček (Pochylý, Hrubša, Buček).

Od začiatku stretnutia boli domáci aktívnejší a bolo vidieť, že chcú nielen skórovať, ale aj získať plný počet bodov. Hrali útočne od začiatku, no obrana hostí stála na pevných nohách a tak bolo treba prispôsobiť taktiku boja. Výsledkom bol úvodný gól domácich v 22. minúte, ktorý strelou z diaľky zaznamenal K. Mihál. Aj ďalší gól domácich padol napriek húževnatému bráneniu hostí taktiež z diaľky. Zaznamenal ho v 43. minúte Pavlák po prečíslení obrany hostí. Druhý polčas priniesol obdobný vývoj a domáci opäť po centrovanej lopte Valúšek zaznamenal tretí gól a takmer vzápätí. Opäť po prečíslení obrany presnou strelou spoza šestnástky dal na 4:0 M. Mihál a potvrdil tak pôvodný zámer, skórovať a bodovať.

Šaštín – Modranka 0:1 (0:1)

Gól: 35. Nižňan.

ČK 0:1 (Nižňan)

Šaštín: Klokočka – Šedivý, Mošať, Ožvoldík, Ďuriš, Tomiš, Morávek, Tuma, Slovák, Stanický, Lang (Brunner, Bulka).

Napriek úmornej horúčave hralo sa v Šaštíne stretnutie vo vysokom tempe a nasadení. Hostia mali šancu už v úvodnej minúte, domáci sa snažili odpovedať v priebehu desiatich minút, no boli to nakoniec hostia, ktorí v 35. minúte prekvapili domácich strelou z diaľky z kopačky Nižňana a bolo 0:1. Domáco mohli vyrovnať, no Langovu dorážku obrana hostí vykopávala z bránkovej čiary. V druhom polčase hrali domáci so snahou zvrátiť stav stretnutia, hostia však hrali pozorne a aj šancí bolo pomenej, navyše Modranka hralo od 79. minúte bez Nižňan, ktorý dostal červenú po druhej žltej karte. Zmenu stavu nepriniesol ani záverečný tlak domácich, keď hosťom pomohlo brvno.

Borský Mikuláš – Krakovany 2:1 (1:0)

Góly: 21. Ľ. Macek, 64. Vaniš – 80. Sedlák.

Bor. Mikuláš: Vacho – Kassay, Sokol, Tomka, Cingel, Vaniš, Černý, Fuksa, T. Vanek, Malík, Ľ. Macek (Ondriska, R. Wallner, Plaisner).

V úvodnej pätnásť minútovke sa striedali útoky na oboch stranách, potom prišiel tlak domácich výsledkom ktorého bol v 21. minúte vedúci gól Ľ. Maceka. Ďalší gól prišiel až v druhom polčase, opäť z domácej kopačka. Na 2:0 zvyšoval v 64. minúte Vaniš po centrovanej lopte Malíka. V 80. minúte prišlo nedorozumie v domácej obrane a Sedlák znížil na 2:1. Domáci ešte Černým nastrelili tyč, aby nakoniec víťazstvo udržali.

Moravský Sv. Ján – Gbely 1:3 (1:2)

Góly: 17. Salay – 19. Gál, 27. Žáčik, 54. Bajzík (11).

Mor. Sv. Ján: Bolf – Vrablec, Vrábel, Vidovič, Vávra, Kudlička, Mach, Kolár, Šúrek, Emrich, Salay (Hrica, Hladík).

Gbely: Babirát – Zajíček, Karas, Trčka, Rosa, Mackura, Žáček, Križan, Eisner, Pochylý, Gál (Šedivý, Kollár, Bolebruch).

Domáci mali dobrý vstup do stretnutia, v17. minúte viedli 1:0 gólom Salaya, no po vlastnej chybe skóroval do ich prázdnej brány Gál a bolo vyrovnané. Ešte do polčasu zvyšoval na 2:0 Žáčik. Domáci aj naďalej trápili, hostia hrali na brejky, no tretí ich gól padol v 54. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Bajzík po faule domáceho brankára. Bolo to stretnutie, ktoré domácim nevyšlo.

Ďalšie výsledky 3. kola: Hlohovec – Jacovce 2:0 (2:0), Trebatice – Veľké Kostoľany 2:1 (0:1), Radošina - H. Orešany 5:2 (2:0)

1. Modranka 3 3 0 0 7:2 9

2. Trebatice 3 2 0 1 11:5 6

3. Mor. Sv. Ján 3 2 0 1 9:5 6

4. Šaštín 3 2 0 1 4:1 6

5. Gbely 3 2 0 1 5:3 6

6. Solčany 3 1 2 0 5:4 5

7. V.Kostoľany 3 1 1 1 5:3 4

8. Kúty 3 1 1 1 5:4 4