Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Jasné víťazstvo s Trnavou a premiérový zásah Pavla Masaryka

Zápas susedov v tabuľke, no netradične z jej spodnej časti.

Tri body potrebovali obaja ako soľ, no získať ich mohol iba jeden. Boli to domáci a tak si aspoň výsledkom udobrili svojich priaznivcov.

FK Senica - Spartak Trnava 3:0 (1:0)

Góly: 16. Kóňa, 82. Diviš, 89. Masaryk (11).

ŽK 1:5 (14. Jaroslav Diviš - 18. Mikovič, 22. Bicák, 41. Karhan, 59. P. Čarnota, 88. Ľ. Hanzel).

ČK 0:1 (45. Bicák).

Pred 3115 divákmi rozhodovali Smolák - Bednár, Tomčík.

Senica: Švenger - Wijlaars, Koutný, Brabec, Frýdek (76. Krajčík) - Pavlík, Kóňa - Diviš, Blackburn, Diarrassouba (56. Varadi) - Masaryk (90. Hošek), tréner Zdeněk Psotka.

Trnava: Raška - Stožický (82. Schranz), Janečka, Gross, Hanzel - Karhan, P. Čarnota - Bicák, Sabo, Gašparík (90. Kaščák) - Mikovič (50. Mikinič), tréner Pavel Hoftych.

Seničania začali ofenzívne a už v 2. min sa mohli ujať vedenia, Diarassoubovmu zakončeniu chýbali decimetre. Domáci však skórovali v 16. min. Frýdek krásne potiahol loptu až do pokutového územia, naslepo prihral na Diarrassoubu, ktorý len priťukol Kóňovi, a ten technickou strelou poslal loptu za bezmocného Rašku - 1:0. Kapitán Seničanov mohol pridať aj druhý gól, ale v 19. min zakončil nepresne. O dve minúty neskôr kanonier Masaryk neuspel v nájazde na hosťujúceho gólmana, ktorého trafil len do hrude. Hostia skúšali šťastie strelou Saba z diaľky, ale brankár Švenger bol pozorný. V záverečnej minúte prvého dejstva dostal Bicák za faul na Frýdeka druhú žltú a následne červenú kartu.

Pavol Masaryk (vľavo) sa dočkal. Svoj prvý gól v senickom drese dal proti mužstvu, v ktorom svoju corgoňligovú dráhu začínal - Spartaku Trnava. Na foto v súboji s Michalom Gašparíkom. (FOTO: SITA)

Záhoráci chceli po zmene strán poistiť vedenie druhým gólom. Do šance sa dostával Blackburn, ale záchrannú brzdu zatiahol Čarnota, ktorý však dostal za nedovolený zákrok žltú kartu. Náskok domácich nezveľadil ani Pavlík, jeho hlavička po rohovom kope Kóňu skončila mimo priestoru troch žrdí. Oslabení Trnavčania boli počas druhého polčasu v podstate bezzubí. Až v 67. min nebezpečne vystrelil striedajúci Mikinič, jeho pokus len tesne minul ľavú žrď. Domáci definitívne zlomili odpor súpera v závere duelu. V 82. min dosiahol ich druhý gól Jaroslav Diviš, ktorý zakončil akciu Kóňu. Na rozdiel triedy upravil minútu pred koncom riadneho hracieho času Masaryk z pokutového kopu.

Zdeněk Psotka, tréner FK Senica: „Dnes sme do zápasu vstúpili s tým, že chceme hrať jednoduchšie, a preto sme dali do zostavy štyroch klasických útočníkov. Hrali sme jednoducho, dlhou nakopávanou prihrávkou. Darilo sa nám vyhrávať vzdušné súboje a strelili sme úvodný gól. Od 20. min však začala Trnava viac kombinovať, a vtedy nám chýbalo viac defenzívnych hráčov. Paradoxne nám uškodilo vylúčenie Bicáka. Druhý polčas sme boli nervózni, báli sme sa víťazstva. Našťastie sa nám podarilo dať druhý gól, ktorý nás upokojil a rozhodol o našich troch bodoch.“

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: „Dostali sme pomerne rýchlo gól, potom si obe mužstvá vypracovali niekoľko slušných príležitostí. Domáci sa ujali vedenia, potom však prišlo vylúčenie Bicáka, ktoré znížilo naše šance na vyrovnanie. Hráči sa však bili o výsledok. Až do druhého gólu sme sa aj v oslabení o jedného hráča dokázali dostať do šancí, no prišla ďalšia nepríjemnosť, keď zranený Mikovič musel ísť z ihriska. Druhý gól v našej sieti definitívne rozhodol toto stretnutie.“

Výsledky 5. kola: Senica - Trnava 3:0, Kóňa, Diviš, Masaryk (11), Trenčín - Žilina 0:2, Akakpo, Guima, Slovan - Myjava 2:1, Hlohovský 2 - Kuračka, Ružomberok - Košice 3:1, Lupták, Mukendi, Ďubek - Novák, Zlaté Moravce - Prešov 2:0, Hodek, Žilák, Nitra - Ban. Bystrica 1:1, Soumah - Brašeň.

Dohrávka: Žilina - Trnava 21.8.

Strelci: 6 gólov - Depetris (Trenčín), 4 góly - Pich (Žilina), Škutka (Košice), 2 góly - Tomáš Kóňa, Jaroslav Diviš (obaja Senica), Peter Sládek (Myjava), 1 gól - Adam Varadi, Martin Babic, Pavol Masaryk (všetci Senica), Roman Častulín, Erik Sabo, Peter Kuračka (všetci Myjava).