Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Čierny Peter pre nováčika z Čáčova, Jablonica ani nevycestovala

V poslednom 30. kole Majstrovstiev oblasti Senica sa rozhodovalo už len o tom, komu sa ujde nepopulárny čierny Peter.

Kandidáti boli iba dvaja, predposledný Čáčov a posledné Dubovce. Tie doma vyhrali s tretím Radimovom a keďže Čáčov prehral vysoko v Smolinskom, klesol na samé dno tabuľky a po roku sa tak vracia naspäť do MO II. triedy.

O víťazstve Oreského bolo rozhodnuté už dávnejšie, či však bude hrať od nasledujúcej sezóny v krajských súťažiach, to sa ešte nevie.

Mokrý Háj - Š. Humence 3:6 (2:1)

Góly: Duchoslav, Jurčík, Kolštrom - Búzek a Matula 2, Velický, Horváth.
Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase boli lepší domáci, keď do šatne odchádzali s polčasovým výsledkom 2:1. Po prestávke ich hostia jednoduchou hrou vyškolili z efektivity. Čo strela to gól. Hostia zaslúžene vyhrali. Domáci svojich fanúšikov sklamali hrou v 2. polčase. R Petráš, Durkoš. (Peter Pobuda)

Smolinské - Čáčov 7:2 (3:2)

Góly: J. Flajžík 4. Pochyba, Okasa, P. Flajžík - Chodúr 2.
Prvý polčas bol vyrovnaný. Hostí pricestovalo jedenásť a keď sa im ešte v prvom polčase zranil hráč, dohrávali iba desiati, čo domáci využili na bezproblémové vysoké víťazstvo. R Martinovský st., Mikúš. (Ivan Miča)

Cerová - Pop. Močidlany 4:1 (2:0)

Góly: Beňa 2, Holásek, Malý - Foriška.
Jednoznačná záležitosť domácich, ktorý v nefutbalovom počasí zdolali svojho súpera rozdielom troch gólov. R Mindek, Škrinár. (Ľuboš Pavlík)

Hlboké - Stráže 4:1 (3:0)

Góly: Chodúr 2, Chrenek, Morávek - Šefčík (11).
V 1. polčase domáci lepší, keď do prestávky viedli 3:0. Hostia hrozili Rampáčkom a Konečným. V 2. polčase nastrelil hosťujúci Šefčík tyč a po odraze Konečný brvno. Šefčík znižoval na 3:1, z nariadeného pokutového kopu, po faule na svoju osobu. Hostia už neskórovali. V 83. min. domáci zvýšili na 4:1, keď na 3 góly prihral Ondrovič. Hostia prehrali nezaslúžene. R Černek, Otrubčák. (Jozef Macek)

Dubovce - Radimov 2:0 (2:0)

Góly: Huťťa, Pollák.
Hráči Duboviec hrali s "nožom na krku". Ak nechceli vypadnúť, museli bezpodmienečne vyhrať, ale aj tak to nemali vo svojich rukách. Potrebovali aby Čáčov prehral. Vo vyrovnanom zápase rozhodli domáci o svojom víťazstve už v 1. polčase po góloch svojich "hviezd" Milana Huťťu a Romana Polláka. Niekoľko dobrých príležitostí mali aj hostia, no Dubovce podržal brankár. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. R Vachula, Thao. (Peter Regásek)

Brodské - Sekule 3:1 (1:1)

Góly: Trubiroha, Štvrtecký (11), M. Hesek - Húšťava.
V 19. min domáci Trubiroha prepálil hosťujúceho brankár a bolo 1:0. V 38. min. hostia vyrovnali zásluhou Húšťavu. V 79. min. po faule v šestnástke premenil nariadený pokutový kop Štvrtecký. V 88. min. zvýšil na konečných 3:1 M. Hesek, keď zúžitkoval prihrávku svojho otca. R Ďurica, Polakovič. (Michal Šimon)

Koválov - Oreské 1:3 (1:1)

Góly: P. Tokoš - L. Štefka, J. Bederka, Starych.
Už v 3. min. L. Štefka prudkou strelou dostal hostí do vedenia. Domáci odpovedali šancou Veselého, ktorou si Bernát poradil. Vyrovnať mohli Tokošovci i Maca, no podarilo sa to až v 36. min. P. Tokošovi 1:1. V závere polčasu trafil ešte hosťujúci Perička brvno. Po prestávke domáci pridali, no úspešný bol striedajúci Bederka, ktorý hlavičkou dal na 1:2 a ďalšiu chybu potrestal Starych na 1:3. Lob A. Feríka skončil nad bránou a gólom neskončila ani prudká strela domáceho Slezáka. R Lapoš, Holenka. (Karol Vajda)

Rybky - Jablonica 3:0 kont.

Mužstvo Jablonice do neďalekých Rybiek ani nepricestovalo.

1. Oreské 30 21 5 3 106:33 71

2. Koválov 30 15 6 9 60:39 51

3. Radimov 30 16 3 11 60:46 51

4. Cerová 30 14 4 12 67:56 46

5. Š.Humence 30 13 5 12 73:73 43

6. Rybky 30 13 3 14 59:63 42

7. P.Močidlany 30 11 9 10 40:48 42