Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Spadne Nafta Gbely až do Majstrovstiev oblasti ?

Nedarí sa v poslednom čase zástupcom Záhoria vo 4. lige Severozápad.

V mesiaci máji zaznamenal jediné víťazstvo Holíč, aj to v Záhoráckom derby doma s Gbelami a rovnako neúspešne začali aj posledný hrací mesiac jún.

Iskra síce v D. Vesteniciach nehrala zle, napriek tomu, že hrala po vylúčení Strapka v oslabení, mala viac z hry a dokonca aj výhodu pokutového kopu. Ten však Mráz nepremenil a z najtesnejšieho víťazstva sa tak tešili domáci.

Nafta Gbely to už zabalila. V jarnej časti získala iba 4 domáce body (s Prečínom 1:1 a Lehotou 3:0) , vonku vyšla vždy naprázdno. Už nemá ani teoretickú šancu k záchrane a dokonca "vrabci čvirikajú", že sa od budúcej sezóny chce prihlásiť do majstrovstiev oblasti.

D. Vestenice - Iskra Holíč 1:0 (1:0)

Gól: 17. Belko.

Pred 150 divákmi R Krč-Konečný.

ČK 0:1 (28. Strapko).

D. Vestenice: Jurenka - Slaný, Kolenčík, Kermiet, M. Struhár, Dvonč, Bútora, Belko, Škarka, Stručka, Čičmanec, str. Humaj, Duchoň, Vlnka.

Holíč: Tolla - Vaclavík, Lašák, Ružička, Šefčík, Uher, Nečas, Blatnický, Ličko, Mráz, Strapko (Dóža, Černek).

Hostia boli technicky lepší, no domáci bojovnejší. V 17. min Belko z trestného kopu z 30 metrov poslal domácich do vedenia – 1:0 V 27. min Strapkovu strelu spred bránkovej čiary vykopol Kermiet. V 28. min po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska Strapko. Hostia aj napriek tomu že hrali desiati pôsobili lepším dojmom. Hráči Holíča sa snažili vyrovnať, no domácich opäť skvele podržal Jurenka, ktorý chytil viacero šancí hosťujúcich hráčov a v 68. min zlikvidoval Mrázovi aj pokutový kop. Domácich môže mrzieť Belko – zahodil dva nájazdy na brankára. No nakoniec to pre domácich dopadlo dobre, zvíťazili a pripísali 3 dôležité body. (M. Vážan)

Nafta Gbely - Kanianka 2:3 (1:2)

Góly: 45. a 65. Vach - 8. Argyusi, 28. Khádír, 78. Petráš.

Pred 70 divákmi R. Lérint.

ČK 2:0 (Trčka, Rozboril).

Gbely: Šteflík - Karas, Kollár, Trčka, Knap (75. Pavlačka), Žáček, Rozboril, Križan, Eisner (70. Zajíček), Vach (70. Beňa).

Kanianka: T. Pipiška - Drozd, Petráš, Boško, Bátora, Šnirc, Mečiar, Hvolka, Richter, Khádír, Argyusi.

V 6. minúte mal dobrú šancu domáci Rozboril, ale včasným vybehnutým mu ju zmaril hosťujúci Pipíška. Na opačnej strane sa však nemýlil Argyusi a bolo 0:1. O minútu neskôr si svoju rolu opäť zopakovali Rozboril s Pipíškom a opäť bol úspešnejší hosťujúci brankár. V 24 minúte hostia mohli zvýšiť na 0:2, ale v rozhodujúcej chvíli sa hosťujúci útočník na šestnástke pošmykol. Khádir sa však v 28. minúte nepošmykol a zvýšil na 0:2. V 35. minúte mohol znížiť Vach, ale mieril tesne vedľa, v závere polčasu si situáciu zopakoval a nemýlil sa. Pipíškovi vymietol šibenicu – 1:2. V 65. minúte bol pred šestnástkou faulovaný Vach, postavil si loptu a z priameho kopu opäť vymietol Pipíškovi šibenicu. Za hostí mohol skórovať Petráš, ale z jedenástky prestrelil. V 75. minúte obišiel Beňa obrancu, prehodil brankára, ale na bránkovej čiare včas zakročil obranca. V 78. minúte po chybe domácej obrany stanovil na konečných 2:3 Petráš. Zaujali už iba dve domáce vylúčenia. (Vlado Ružička)

Ďalšie výsledky 28. kola: Lehota - H. Obdokovce 7:1, Nováky - Bošany 1:2, L. Rovne - Partizánske 3:0, N. Pravno - Prečín 4:1, Tr. Stankovce - Častkovce 3:1, Beluša - N. Dubnica 1:0.

1. L.Rovne 28 18 7 3 57:18 61

2. Beluša 28 18 5 5 54:26 59

3. Častkovce 28 18 4 6 63:29 58

4. T.Stankovce 28 13 9 6 43:29 48

5. N.Dubnica 28 12 10 6 42:27 46

6. H.Obdokovce 28 12 9 7 41:33 45

7. D.Vestenice 28 10 10 8 31:33 40

8. Holíč 28 11 4 13 42:32 37