Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Skončili sa corgoňligové boje ročníka 2011/2012

Posledným, 33. corgoňligovým kolom sa v nedeľu ukončil súťažný ročník 2012/2012.

Majstrovský titul podľa očakávania získala Žilina, Záhoráci po bezgólovej remízy v Košiciach skončili na štvrtom mieste.

MFK Košice - FK Senica 0:0

Pred 360 divákmi rozhodovali Mastiš - Lieskovský, Poláček.

ŽK 3:4 (16. Karaš, 52. K. Kuzma, 66. Lopez - 63. Križko, 76. Strnad, 84. T. Kóňa, 89. Bolinha).

ČK 0:1 (82. Strnad).

Košice: Fernando López - Mikuláš Tóth, Ostojič, Redžepi, Viazanko - Skvašík (46. Isola), Hovančík - Karaš, Kuzma (86. Gál - Andrezly), Matič - Škutka (57. Diaby), tréner Ján Kozák.

Senica: Kamesch - Wijlaars, Pavlík, Štrbák, Pedro Leal - Strnad - Diviš (70. Bolinha), Križko, Kóňa, Černý (46. Kalabiška) - Blackburn, tréner Stanislav Griga.

Pred slabou návštevou nebolo zo začiatku stretnutia veľa vzruchu. Prvú strelu na bránku vyslal v 21. min U. Matič, ale jeho strela z priameho kopu išla presne do stredu bránky. Naopak o šesť minút neskôr na druhej strane Kóňa výborne trafil z priameho kopu a López musel vytlačiť jeho strelu na žrď. V 35. min hosťujúci Černý vyslal z 35 m krásnu strelu, ktorú košický brankár s námahou vytlačil na roh. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu mali šance Košičania, najprv Škutka z uhla nebezpečne vystrelil, no Kamesch neho pokus vyrazil a o minútu sa dobrým zákrokom vyznamenal aj pri hlavičke Hovančíka.

Po zmene strán sa tempo hry zvýšili, bolo už viac vzruchu pred bránkami, no strelci nemali svoj deň. V 57. min Škutka spoza šestnástky vystrelil len do stredu bránky, kde stál gólman Senice. O sedem minút neskôr Matičov priamy kop tesne minul svätyňu a v 70. min Hovančíkov volej išiel tiež iba do stredu bránky, a tak Kamesch s nimi nemal veľa práce. Neskôr sa osmelili aj hostia. V 73. min Kalabiška si nabehol na dlhú prihrávku a takmer prekvapil Lópeza. Domáci kontrovali Matičovým nepriamym kopom, ktoré Kamesch vytlačil. V záverečnej štvrťhodine sa už nič zaujímavé nestalo a mužstvá sa rozišli po bezgólovej remíze.

Ján Kozák, tréner Košíc: „Súhlasím s vyjadreniami môjho kolegu, ktorý vystihol, čo sa dialo na ihrisku. Počas mesiaca, čo som pri mužstve, som zistil, že je v ňom tvárny hráčsky materiál. Ten po doplnení tromi - štyrmi skúsenými hráčmi by mal mať svoju kvalitu a mohol by hrať o vyššie priečky.“
Stanislav Griga, tréner Senice: „Škoda, že bolo tak málo divákov, lebo pred takou kulisou sa potom aj zle hrá. Myslím si, že diváci videli dobrý futbal, šance boli na oboch stranách, preto je remíza spravodlivá. Bod proti Košiciam nás teší, lebo je to nepríjemný súper, s ktorým máme vyrovnanú bilanciu.“

Ďalšie výsledky 33. kola: Ružomberok - Ban. Bystrica 2:0, Masaryk, Almaský, Nitra - Trnava 0:2, Vyskočil, Schranz, Dun. Streda - MŠK Žilina 0:2, Marcin, Deza, Prešov - Slovan 2:1, Marcin, Petráš - Halenár, Zl. Moravce - Trenčín 2:3, Orávik 2 - Hlohovský 2, Mazan.