Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

V domácej rozlúčke dosiahli Záhoráci najvyššie víťazstvo ročníka

Domáca rozlúčka futbalistov FK Senica so sezónou 2011/12 proti DAC Dunajská Streda dopadla výborne.

Po stretnutí bola ďakovačka so Stanom Grigom. Okrem pamätného darčeka dostal aj STANDING OVATION celého štadióna za jeho odvedenú prácu v uplynulých dvoch rokoch v Senici.(Zdroj: FKSENICA.EU/MARIAN BAZALA)

Svojho súpera doslova rozstrieľali a dosiahli zatiaľ najvyššie víťazstvo ročníka. Viac gólov v jednom stretnutí dosiaľ nikto nenastrieľal, rovnako päť gólov dal Trenčín pri víťazstve 5:2 s Nitrou a Ružomberok pri víťazstve 5:3 v Zlatých Moravciach. O štyri góly ešte vyhrali (vždy 4:0) Trenčín s Prešovom, Banská Bystrica s Košicami, Prešov s Dun. Stredou a dvakrát Senica s Trenčínom.

Ak by mal najmä Tomáš Kóňa v prvom polčase len o niečo presnejšiu mužku, kľudne z toho mohlo byť rekordné víťazstvo.

FK Senica - DAC Dun. Streda 5:1 (3:1)

Góly: 41., 62. a 72. R. Blackburn, 16. Kóňa, 30. Križko - 43. Copa.

Pred 1017 divákmi rozhodovali Horváth - Chládek, Hrdlička,

ŽK 2:0 (53. Pavlík, 70. Černý).

Senica: Kamesch - Wijlaars, Pavlík, Gorosito (87. Štrbák), Pedro Leal - Strnad, Križko - Diviš, Kóňa (66. Kalabiška), Černý (81. Bolinha) - Blackburn, tréner Stanislav Griga.

Dun. Streda: Kučera - Nikolič, Marcin, Huber, Urbánek (87. Érsek) - Lénárth, Hanták - Copa, Ayuk, Medgyes (46. Ágh) - Delarge (71. Kordič), tréner Krisztián Németh.

Seničania sa chceli v záverečnom domácom vystúpení sezóny rozlúčiť s divákmi a najmä trénerom Grigom víťazstvom a pekným výkonom. Od začiatku plnili tento cieľ, keď sa hralo prevažne len na polovici hostí. V 13. min. Strnadovu hlavičku vykopli hostia z bránkovej čiary. O dve minúty po krásnom centri Pedra Leala zakončoval hlavou Blackburn, gólman Kučera vytiahol výborný zákrok. V 16. min dvakrát zakončoval opäť Blackburn, najprv nastrelil ľavú žrď, potom na bránkovej čiare obrancu hostí. Šťastie mal Tomáš Kóňa, ktorý ďalšou dorážkou v 16. min rozvlnil sieť - 1:0. Senický kapitán bol pri chuti, dostal sa do ďalších dvoch veľkých šancí, tie však už nepremenil. V 30. min prihral Diviš v pokutovom území Jurajovi Križkovi, ktorý nekompromisne ľavačkou k bližšej žrdi prestrelil Kučeru v brane hostí - 2:0. V 40. min vnikol do šestnástky Diviš, no namiesto prihrávky lepšie postavenému Križkovi zvolil strelu a bol z toho iba rohový kop. O minútu sa skóre už menilo, po centri Kóňu hlavičkoval Rolando Blackburn najprv do brvna a potom sám dorazil loptu do siete - 3:1. Po góle domáci pridlho oslavovali, čo využili hostia na rýchly brejk a Arsene Copa z hranice šestnástky poslal loptu vedľa vybiehajúceho Kamescha do siete - 3:1.

Rolando Blackburn (vpravo) strieľa prvý zo svojich troch gólov do siete brankára Dun. Stredy Kučeru. (Foto: FKSENICA.EU/MARIÁN BAZALA)

V druhom polčase Seničania poľavili zo svojej aktivity a viac smerom dopredu ukázali aj hráči DAC. V 54. min mohol byť rozdiel len jednogólový. Po faule Pavlíka (videl ŽK) na Delarga nariadil rozhodca pokutový kop pre DAC. Kamesch však smer strely Delarga vystihol a loptu bezpečne chytil. O štyri minúty si hostia vypracovali ešte jednu gólovú možnosť. Ayukovu tvrdú strelu zo šestnástky brankár domácich vynikajúco vyrazil nad brvno na roh. Potom sa k slovu dostali už iba Seničania. V 62. min hlavičkoval do brvna Diviš a odrazenú loptu posla do siete Rolando Blackburn - 4:1. Do šance sa opäť dostal aj Kóňa, ale nepremenil ju. V 72. min zavŕšil svoj prvý hetrik v Corgoň lige panamský útočník Rolando Blackburn, ktorý po Kalabiškovej vyrazenej strele stál na správnom mieste a bez problémov poslal loptu do siete - 5:1. V záverečnej pätnásťminútovke sa "Záhoráci" dostali do ešte do ďalších streleckých zakončení, no už nepridali ďalší gól. Napriek tomu sa s domácim publikom rozlúčili vysokým víťazstvom.

Stanislav Griga, tréner Senice: „Som spokojný s hrou a tiež s výsledkom. Mali sme však laxný vstup do druhého polčasu, ak by súper premenil pokutový kop, mohlo to byť ešte dramatické. Napokon sa zrodil náš jednoznačný triumf. Dnešný zápas bol mojou domácou rozlúčkou so Senicou, prežil som tu dva krásne roky.“

Krisztián Németh, tréner D. Stredy: „Senica nás predčila vo všetkých herných činnostiach, vysoké víťazstvo súpera je zaslúžené. Stanislavovi Grigovi prajem pri slovenskej reprezentácii veľa úspechov.“

Ďalšie výsledky 32. kola: Trnava - Ružomberok 3:0, Tomaček 2 (1 z 11), Mikovič, Trenčín - Prešov 2:0, Depetris, Hlohovský, Žilina - Nitra 2:0, Piaček, Pich, Slovan - Košice 1:1, Halenár - Karaš, Ban. Bystrica - Zl. Moravce 0:0.

1. Žilina 32 18 10 4 50:27 64

2. Trnava 32 18 8 6 42:22 62

3. Slovan 32 16 11 5 47:33 59

4. Senica 32 15 11 6 47:23 56

5. Trenčín 32 11 12 9 48:47 45

6. Ružomberok 32 10 11 11 37:34 41

7. Zl. Moravce 32 11 8 13 32:40 41

8. FC Nitra 32 9 12 11 33:37 39