Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Do boja o záchranu je zainteresovaných polovica mužstiev tabuľky

Futbalové majstrovstvá oblasti sa blížia k svojmu záveru. Ostáva odohrať už iba päť kôl.

Kým situácia na vrchu tabuľky sa vyjasnieva, spodok tabuľky sa naopak zamotáva.

A to sa ešte nevie, koľko mužstiev súťaž opustí. Musia sa spoliehať na mužstvá 5. ligy (Kúty, Petrova Ves) a aj na to, že víťazné mužstvo (alebo niekto ďalší) bude chcieť do 5. ligy postúpiť. Zatiaľ medzi mužstvami z vrchu veľa ochoty hrať krajskú súťaž nieje. V prípade, že nikto nepostúpi a dvaja zvrchu vypadnú, môžu vypadnúť až tri mužstvá.

Stráže - Sekule 2:3 (1:2)

Góly: M. Konečný, T. Polák - vlastný (L. Letko), Hujsa, M. Ježek.
V zaujímavom zápase sa domáci ujali v 14. min. vedenia Konečným. Hostia vyrovnali zaujímavým gólom, keď v 30. min. pokutový kop Hujsu domáci brankár nešťastne vyrazil do dobiehajúceho obrancu Lukáša Letka a od neho putovala do siete - 1:1. V 34. min. Hujsa svoje zaváhanie napravil a strelou k žrdi poslal hostí do vedenia - 1:2. Po prestávke snaha domácich o vyrovnanie nebola úspešná. Naopak, Ježek v 82. min. zvýšil na 1:3. V závere domáci už len korigovali, keď T. Polák z dvoch šancí premenil iba jednu. R Holenka, Škrinár.

Jablonica - Mokrý Háj 2:2 (0:1)

Góly: Ďuriš, vlastný - Rehák, Danajka.
Vyrovnaný zápas, na oboch stranách bojovný výkon. Domáci prehrávali už o dva góly, dotiahnúť vedenie hostí sa im podarilo až pred koncom zápasu. Šance na víťazný gól si už nevypracovali. R Petráš, Dung. (Emil Kukan)

Dubovce - Oreské 1:3 (0:2)

Góly: Huťťa – Rampáček 2, A. Ferík.
Jednoznačná záležitosť hostí, ktorí boli lepší po všetkých stránkach. Dubovce si riadne kompikujú súboj o záchranu. R Mlčúch, Holenka (Peter Regásek)

Pop. Močidlany - Brodské 3:1 (3:1)

Góly: Tokoš, L. Krchňavý, Foriška – Antálek.
Už 10. min. bol vylúčený domáci Hollý. V 18. min. po prieniku Forišku strelil prvý gól domácich Tokoš. V 28. min. Foriška nahrával na gól Lukášovi Krchňavému a v 35. min. sám vyškolil obranu hostí a zvýšil vedenie na 3:0. Hosťom sa do prestávky podarilo stav zápasu skorigovať Antálkom na konečných 3:1. R Mindek, Dzindzík st. (Marián Kocák)

Čáčov - Koválov 1:2 (0:1)

Góly : Halabrín - M. Kuba, P. Tokoš.
Prvých 15 minút sa hralo vo vlažnom tempe. V prvej šanci sám pred brankárom Tokoš neuspel. V 39. min. vychytal hosťujúci brankár strelu Halabrína. Hostia do prestávky stihli ísť do vedenia Kubom - 0:1. Po zmene strán mal šancu Veselý, ktorý po chybe domáceho brankára svoju šancu nevyužil. Domáci vyrovnali po chybe hosťujúceho brankára Halabrínom - 1:1. V 84. min. po Veselého strele nasledoval roh, ktorý hlavou usmernil do brány Tokoš - 1:2. R Pišoja, Dzindzík ml. (Marián Mesíček)

Š. Humence - Rybky 2:1 (1:0)

Góly: Horváth, Búzek - Vizváry.
Jasná prevaha domácich, ktorý zahodili veľa čistých gólových šancí. Hostia boli v koncovke stopercentní, našťastie pre domáccich si vypracovali iba jednu šancu. R Vachula, Polakovič (Pavol Jakubec)

Smolinské - Radimov 0:2 (0:1)

Góly: Frühauf, Valla.
Nervózne stretnutie s dvomi červenými kartami sa gólovo dvakrát presadil nováčik z Radimova a zaslúžene vyhral. ČK 1:1 (Masaryk - J. Flajžík). R Otočka, Hurbánek. (Ivan Miča)

Cerová - Hlboké 7:1 (4:1)

Góly: Beňa 3, Vanek 2, Holásek, Nižník – Slaný.
Domáci išli do vedenia už v 2. min. Hosťom sa ešte podarilo vyrovnať, no polčasový výsledok bol pre nich viac ako krutý. Po prestávke to už bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorý nedokázali premeniť ešte viaceré šance. R Túbl, Mikúš. (Ľuboš Pavlík)

1. Oreské 25 18 4 3 83:27 58

2. Radimov 25 14 3 8 45:31 45

3. Koválov 25 13 4 8 45:29 43

4. Smolinské 25 11 5 9 42:49 38

5. Stráže 25 11 4 10 50:44 37

6. Š.Humence 25 10 5 10 54:55 35

7. Mokrý Háj 25 10 5 10 47:48 35

8. Cerová 25 10 4 11 44:49 34