Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Po troch góloch v pohári nastrieľali Záhoráci súperovi tri góly aj v majstráku

Tretíkrát v priebehu jedenástich dní nastúpili proti sebe FK Senica a ViOn Zlaté Moravce.

Po dvoch pohárových zápasoch, z ktorých vyšli víťazne Záhoráci, sa stretli pri Žitave aj v corgoňligovom zápase.
Lepšiu formu v týchto zápasoch preukázala Senica, ktorá po remíze v prvom zápase 1:1 dala svojmu súperovi v domácej odvete tri góly a presne toľko mu nadelila aj v sobotu v „majstráku“.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 1:3 (0:2)

Góly: 62. Hruška - 41. Strnad, 45. Wijlaars (11), 61. Blackburn.

Pred 960 divákmi rozhodovali Trutz - Slyško, Súkeníková.

ŽK 5:4 (Majerník, Kováč, Hodek, Bernáth, Pavlovič - Strnad, Blackburn, Diviš, Kóňa).

ČK 1:0 (Bernáth).

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Pintér, Husár - Pavlovič - Hruška (67. Candrák), Paur, Kováč (64. Bernáth), Orávik (82. Brčák) - Hodek, tréner Juraj Jarábek.

Senica: Bolek - Wijlaars, Križko, Gorosito, Pedro Leal - Strnad - Diviš (90. Bolinha), Kóňa, Černý, Ďurica - Blackburn (87. Diarrassouba), tréner Stanislav Griga.

Úvodné minúty stretnutia pripomínali šachovú partiu. Obe mužstvá predvádzali typický medzišestnástkový futbal bez akéhokoľvek náznaku zakončenia. V prvej možnosti ohroziť bránku sa ocitol v 21. min. Diviš, ktorý Ďuricov center poslal hlavou nad bránu. Po polhodine hry sa ocitol zoči-voči Bolekovi Hodek, jeho strele chýbali decimetre. V 34. min. Pintér chyboval pred vlastným pokutovým územím, šancu Blackburna pádom pod nohy zneškodnil Kuciak. Ako prvý medzi žrde mieril v 36. min. domáci Kováč, Bolek jeho strelu bez problémov kryl. V 41. min. rozohral Kóňa štandardnú situáciu, lopta prepadla za obranu a nekrytý Tomáš Strnad z uhla poslal hostí do vedenia - 0:1. V 45. min. Kováč nedovolene zastavil v pokutovom území Černého a z nariadenej jedenástky Stef Wijlaars pečatil polčasové skóre na 0:2.

Tomáš Strnad (v modrom) sa proti ViOn-u rozstrieľal. Kuciaka prekonal v pohárovom stretnutí a gól dal aj v corgoňligovom zápase. (Foto: fksenica.eu/Marián Bazala)

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci. V 47. min. Hruška rozohral priamy kop, odrazená lopta sa dostala ku Kováčovi, ktorého gólovú strelu Bolek spod brvna vytlačil na roh. Vzápätí sa ku strele z hranice šestnástky odhodlal Paur, jeho prudký projektil však nemieril medzi žrde. V 61. min. Wijlaars zatiahol až k rohovej zástavke, odtiaľ poslal prudký center na hranicu malého vápna a osamotený Rolando Blackburn parádnym volejom zvyšoval už na 0:3. Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď Hodek posunul loptu Hruškovi, ktorý zblízka nedal Bolekovi šancu - 1:3. Domácich mohol vrátiť do stretnutia v 73. min. Bernáth, avšak dobrý center Candráka hlavičkou z troch metrov nedokázal usmerniť do poloodkrytej bránky. Na opačnej strane Diviš vysunul Blackburna, ten sám pred Kuciakom mieril iba do neho. V nadstavenom čase striedajúci Diarrassouba obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, avšak z uhla mieril iba do žrde. V zbytočne nervóznom závere si už Seničania víťazstvo ustrážili.

Juraj Jarábek, tréner ViOnu: „Dnes sme sa chceli rehabilitovať za semifinále Slovenského pohára. Prvý polčas bol pre mňa veľkým sklamaním. V polčasovej prestávke bola v kabíne doslova „hrmavica“. Druhý polčas bol už lepší, myslím si však, že Senica vyhrala zaslúžene.“

Stanislav Griga, tréner Senice: „Úvodná polhodina bola nezáživná, nám pomohlo dvojgólové vedenie do polčasu. Po zmene strán, keď súper znížil, začal hrať na veľké riziko a vypracoval si aj nejaké pološance. Pre nás sú tieto body veľmi dôležité, teraz sa ideme pripraviť na finále ligy aj Pohára.“

Ďalšie výsledky 29. kola: Ban. Bystrica - Žilina 2:1, Matúš 2 - Pich, Trnava - Trenčín 2:2, Mikovič, Tomaček - Hlohovský 2 (1 z 11), Nitra - Prešov 0:1, Katona, Dun. Streda - Košice 2:0, Delarge, Fodrek, Ružomberok - Slovan 0:0.