Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Chropov v súboji neporazených mužstiev presvedčivo zdolal Kunov

Prvým jarným kolom vstúpila do majstrovskej odvety aj najnižšia oblastná súťaž, III. trieda.

A hneď na úvod sa hralo v Chropove stretnutie v jeseni dvoch neporazených mužstiev. Domáci v súboji o čelo tabuľky, a teda o naklonenie si postupových šancí na svoju stranu nenechali nič na náhodu a svojho súpera rozstrieľali rozdielom triedy.

Dojč - Osuské 4:1 (3:1)

Góly: Čech, Kozánek, Chocholáček, P. Zich - S. Olah.

Silný vietor ovplyvnil priebeh zápasu. Hostia sa s jeho podporou ujali v 11. min. vedenia Samkom Olahom, no domáci pomerne rýchlo vyrovnali, keď v 16. min. sa trafil Čech. Do polčasu pridali aj ďalšie dva góly a po prestávke už s podporou vetra pomerne značnú prevahu dokázali využiť iba na strelenie jedného gólu, keď Zich stanovil skóre na 4:1.R Cabadaj, Daniel. (Peter Adamkovič)

Kátov - Sobotište 1:0 (1:0)

Gól: Bilovský.

V zápase „o Čierneho Petra“ mali obidve mužstvá niekoľko príležitostí. Vyrovnané stretnutie rozhodla jediná vydarená akcia v závere prvej polhodiny, keď po strele sa v skrumáži lopta odrazila k Bilovskému a ten zaistil domácim tri body. Po prestávke sa už na výsledku nič nezmenilo a tak si súperi svoje pozície na chvoste tabuľky vymenili. R Lapoš. (Patrik Kerhát)

Chropov - Kunov 4:0 (3:0)

Góly: P. Orth, Mikula, J. Bartal, P. Špaček (11).

Domáci mali dobrý nástup do zápasu. Po úvodnom tlaku dali v priebehu 15 minút tri góly, čo rozhodlo. Navyše od 35. min. hrali hostia bez vylúčeného Kollára. Po prestávke dChropov ďalšie šance nevyužil, až v 81. min. P. Špaček z penalty za faul upravil na 4:0. R Rusinko, Bilka. (Peter Špaček)

Dr. Štefanov - Častkov 2:0 (0:0)

Góly: L. Kalay, R. Daniel.

Domáci mali celý zápas vo svojej réžii, preto sa skončil ich zaslúženou výhrou 2:0. Rozhodcovia podali dobrý výkon. R Dzindzík ml.

Podbranč - ŠFK Štefanov 2:2 (1:2)

Góly: Filka 2 - Klena 2.

Lepšie začali domáci, Líška trafil hlavou brvno a Filkova dorážka opečiatkovala tyč. Potom sa však dvakrát trafil Klena a bolo 0:2. V 35. min. zavelil k obratu gólom Filka, v 58. min. aj vyrovnal, no hetrik v 85. min. neuzavrel, keďže nepremenil penaltu. R Daniš. (Martin Kadlečík)