Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Futbalisti Borského Mikuláša potrápili lídra z Krtoviec na jeho ihrisku

Úspešne si počínali mužstvá zo Záhoria v 20. kole 5. ligy Západ. Zostupom ohrozené Kúty akoby začali útok za svojou záchranou v súťaži a doma zdolali Hlohovec, mužstvo z vyšších poschodí tabuľky.

Moravský Svätý Ján vyhral v Krakovanoch a Petrova Ves v derby so Šaštínom. Borský Mikuláš podľa očakávania prehral na ihrisku lídra v Krtovciach, no rozhodujúce góly dávali domáci až v samom závere. Radošovce prehrali v Modranke, keď inkasovali pre zmenu hneď na začiatku stretnutia.

Modranka – Radošovce 2:0 (1:0)

Góly: 2. Nižnan, 80. Stankovič

Modranka: Píš - Rakický, Fall, Gažo, Štrbo, J. Sekera, Guniš, Jakab (Chmela), Kobetič, R. Sekera (Stanovič), Nižnan (Kvetan)

Radošovce: Pekár - Blaha, Tokoš, Orth, Surový, Mikula, Polák, Fila, Ondráš, Sloboda, Flajžík.

Napriek tomu, že sa stretnutie hralo za dosť extrémnych podmienok, prinieslo radosť najmä domácim fanúšikom. Uspokojenie priniesol hneď úvod a Nižnanov gól v 2. minúte. Ďalšie minúty priniesli vcelku priemerný futbal, v ktorom sa presadili domáci a tak jeho priebeh bol nakoniec dosť jednostranný. Potvrdením priebehu bol potom v 80. minúte gól striedajúceho Stanoviča. Ten potvrdil konečný stav 2:0 a tri body do ligovej tabuľky pre Modranku.

Kúty - Hlohovec 2:0 (1:0)

Góly: 10. Pavlák, 87. Antálek

Kúty: Pavol Škoda - J. Kubina, Šefčovič, Valúšek, Smolinský, D. Kubina, Dominik, Pavlovič, Peter Škoda, Ondriska, Pavlák (Polák, Antálek, Marek Valla).

Hlohovec: Pavlovčík - Kováč, Majerník, Lehotský, Krajčovič, Knížat, Hulík, R. Krajčo, Šulák, Doktor, Sýkora, (V. Krajčo, Šuliman, Ďuriš)

Domáci konečne zabrali a oproti favoritovi dosiahli svoje tretie víťazstvo v súťaži. Radosť im urobila už 10. minúta zápasu, lebo po kope z rohu Pavlák dostal Kúty do vedenia – 1:0. V ďalšom sa hralo síce obojstranne tvrdo, no nie zákerne a boj prevládal. Na oboch stranách si vytvorili síce dostatok šancí, no domáci v prvom polčase nedokázali využiť ani silný vietor. Po polčase síce bol výhodou pre hostí, no proti bol domáci brankár, ktorý vychytal šance Hlohovca. V závere už hrali hostia vabank, čo im ale nevyšlo. V 87. minúte Antálek preloboval brankára hostí a bolo 2:0 aj s prekvapením.

Krakovany - Mor. Sv. Ján 1:4 (1:3)

Góly: 31. Koyš - 37. Salay, 42. Šúrek, 44. Emrich, 68. vlastný (Poláčik).

Krakovany: O. Sedlák - M. Sedlák, Poláčik (Tomiš), Ondrejka, K. Kubran, Feranec, Urban (Machač), Mikuláš (Ďuračka), Kališ, Koyš, Hornák.

Mor. Sv. Ján: J. Bolf - Chvál, Vrábel, Šimonovič (Salay), Chvátal, Kudlička, Stupavský, Ježek, Šúrek (Lorenc), Emrich, T. Bolf (Mach).

Domáce Križovany začali tlakom a už v úvodnej pätnásťminútovke mali tri gólové šance. No Hornák s Urbanom zahodili. Všetko napravila chyba obrany hostí a v 31. minúte Koyš otvoril skóre – 1:0. Zdalo sa, že sa domáci chytili, no už v 37. minúte Salay strelou spoza šestnástky vyrovnal. Následne domáci Hornák z päťky prekopol a hostia trestali v 42. minúte Šúrekom a 44. minúte Emrichom. Hneď po obrátke boli neúspešné dva sólové úniky Hornáka. Bolf v bráne hostí sa totiž prekonával. Domáci aj naďalej spaľovali jednu šancu za druhou, aby v 68. minúte vypili kalich horkosti do dna. Vlastný gól na 1:4 dal Poláčik. Domáci síce na čisté šance vysoko „zvíťazili“, No v realite neboli schopní dať gól.

Petr. Ves - Šaštín 2:1 (1:1)

Góly: 3. Valla, 54. Ovečka - 37. Slovák.

Petr. Ves: Lánik st. - Valla. Miša, F. Lánik, Vanek, Černý, Matula st., Matula ml., Ovečka (Morvay), Macek, P. Pochylý (F. Buček).

Šaštín: Herda - Šedivý, Mošať, Ožvoldík, Ďuriš, Tomiš, Tuma, Bartal (Obuch), Slovák, Cvečka (Suchý), Lang (Ponca).

V derby zápase sa domáci dostali pomerne rýchlo do vedenia, keď už v 3. minúte dorážal do prázdnej brány Valla. Hostia nerezignovali a ešte do polčasu Slovákom v 37. minúte skóre i hru vyrovnali – 1:1. Po polčase domáci zlepšili hru a keď v 54. minúte po priamom kope Ovečka hlavou dal na 2:1, vzniklú šancu už z rúk nepustili.

Krtovce - Bor. Mikuláš 4:1 (2:0)

Góly: 18. Blahunka, 34. Klas, 86. Sporina, 90. Gvozdenovič (11) - 65. Marián Macek.

Rozhodoval Simon, 200 divákov.

Krtovce: Krajčovič - Modrovič, Maťo, Vida, Maga, Herda, Vnuk, Maruna, Blahunka, Mihalik, Klas (Sporina, Greguš, Gvozdenovič).

Bor. Mikuláš: Drinka - R. Wallner, Kassay, M. Wallner, Ondriska, Plaisner, Ľ. Macek, Tomka, M. Macek, T. Vanek, M. Vanek (Vrcho, Líška, Júva).

Stretnutie sa začalo na veľkonočnú nedeľu minútou ticha za zomrelého Gejzu Oravca, ktorý bol spoluzakladateľom krtovského futbalu, dlhoročným predsedom, funkcionárom a „verným fandom.“ Stretnutie sa hralo v chladnom až v studenom počasí. Už v 1. minúte po krásnej prihrávke Klasa nedáva čistú tutovku Herda. V 14. minúte delovka Modroviča ide tesne nad. V 18. minúte dáva domáci Blahunka hlavou na 1:0. V 26. minúte sa opäť do dobrej šance dostal Blahunka, ale strieľa vedľa. V tej istej minúte páli Vnuk nad bránku. V 34. minúte po nezištnom centri Vnuka dáva rybičkou krásky gól Klas – 2:0. Následne strelu dobre disponovaného T. Vaneka chytá Krajčovič. V 39. minúte priamy kop Klasa chytá Drinka. Čistý gól Klasa vykopáva z brankovej čiary hosťujúci R. Walner. V prvom polčase mali domáci ešte mnoho šancí, ktoré nepremenili. Druhý polčas začali Krtovce dole vetrom. V 58. minúte v šestnástke padá Greguš, ale píšťalka rozhodcu mlčí. V 65. minúte po akcii hostí dáva Ľ. Macek gól na 2:1. V 72. minúte unikol Herda, ale trestuhodne zahadzuje. V 86. minúte po individuálnej akcii s veľkým prehľadom upravuje stav na 3:1 domáci Martin Sporina. Po faule na Greguša v 90. minúte upravil srbský legionár Gvozdenovič na 4:1. Stretnutie v chladnom počasí bolo jednoznačne pod taktovkou domácich, ktorí aj zaslúžene vyhrali. Domáci „fandovia“ odmenili hráčov veľkonočným potleskom.

Ďalšie výsledky 20. kola: Trebatice - Jacovce 1:0 (0:0), Veľké Kostoľany - Radošina 2:0 (0:0), Smolenice - Križovany 0:5 (0:2).

1. Krtovce 20 15 3 2 62:18 48

2. Križovany 20 14 6 0 51:18 48

3. V.Kostoľany 20 13 4 3 28:13 43

4. Modranka 20 13 2 5 40:20 41

5. Hlohovec 20 10 3 7 46:27 33

6. Trebatice 20 10 3 7 34:23 33

7. B.Mikuláš 20 9 4 7 45:37 31

8. Šaštín 20 9 3 8 31:27 30