Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Záhoráci odmietli možnosť byť na 24 hodín lídrom Corgoň ligy

Pred televíznymi kamerami hrala už v piatok FK Senica s MFK Košice.

Záhorákom v stretnutí 22. kola Corgoň ligy chýbali zranení Pillár i Ďurica, ako aj pre štyri žlté karty potrestaný kapitán Ján Gajdošíka. Napriek tomu boli favoritmi zápasu s deviatym mužstvom tabuľky, veď doteraz doma prehrala iba raz (vo 4. kole so Žilinou 1:2) a strelecky naprázdno vyšla tiež iba raz (v 5. kole s Ban. Bystricou 0:0).

FK Senica - MFK Košice 0:1 (0:1)

ico

Gól: 31. Diaby.

Pred 1269 divákmi rozhodovali Kružliak - Somoláni, Tomčík.

ŽK 2:4 (50. Strnad, 52. Štepanovský - 15. Sekulič, 36. Šinglár, 57. Redžepi, 81. Viazanko).

Senice: Bolek - Štepanovský, Gorosito, Pavlík (74. Križko), Leal - Strnad - Diviš (59. Diarrassouba), Kóňa, Černý (46. Hošek), Kalabiška - Blackburn, tréner Stanislav Griga.

Košice: Tofiloski - Sekulič, Redžepi, Tóth, Kavka - Isola, Šinglár (90.+ Skvašík) - Karaš (67. Pačinda), Kuzma, Viazanko - Diaby (84. Nurkovič), tréner Ladislav Šimčo.

Domáci začali aktívnejšie a už v 2. min. mali náznak šance, no prihrávka Diviša na Blackburna nebola presná. V 4. min. brankár Tofiloski iba včasným vybehnutím zobral loptu z nohy Blackburna. V 7. min. pohrozili aj Košice po úniku Sekuliča, Karaš však pálil nad bránu. V 11. min. po dlhom aute Strnada Kalabiška predskočil Tofiloskiho, nebezpečie však z toho nebolo. V 19. min. po oslobodzujúcom odkope hostí vybojoval Gorosito loptu pre Kóňu, jeho strela z takmer 30 m bola síce prudká, no tesne minula vinkel Tofiloskiho brány. V 23. min. sa po akcii Karaša dostával do šance Diaby, tú mu v poslednej chvíli zmaril Gorosito, ktorý v 28. min. pálil z priameho kopu z 25 metrov, no priamo do rúk brankára. Košičanom vyšla v 31. minúta pekná akcia, keď Kuzma nechal za sebou Štepanovského, na hranici šestnástky Černý nezvolil taktický faul (bol by vhodný aj za cenu ŽK) a po prihrávke Kuzmu mal Diaby pred sebou už len prázdnu bránu - 0:1. Záverečná snaha domácich v závere polčasu vyrovnanie nepriniesla. Po trestnom kope Černého sa snažili o zakončenie Diviš s Gorositom a v 43. min. akcia domácich bola síce pohľadná, no málo nebezpečná. Záhoráci sa presadzovali iba veľmi ťažko, veď Košičanov bolo na vlastnej šestnástke stále osem či deväť.

V súboji o loptu domáci Tomáš Kóňa (vpravo) a Košičan Diaby. Kým Kóňova strela iba o kúsok minula vinkel súperovej brány, Diaby trafil presne a aj preto vyhrali Košice.

Do druhého polčasu prišiel namiesto nevýrazného Černého pomôcť Blackurnovi do útoku Hošek. Senica zvýšila obrátky a takmer stále diktovala tempo. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 48. min. Blackburn, ktorého streľa ľavačkou z päťky olízala brvno Tofiloskiho bránky. Nápor domácich akoby otupili dve žlté karty Strnada a Štepanovského v priebehu dvoch minút. Hra sa vyrovnala a vrátila do prvopolčasových koľají. V 63. min. videli diváci peknú akciu domácich. Po Kalabiškovom centri Hošek hlavou priťukol nabiehajúcemu Lealovi, ten však svojou slabšou pravou nohou netrafil bránku. Vyrovnať mohol v 67. min. Hošek. Po akcii Kóňu s Kalabiškom ostal sám pred Tofiloskim Hošek, poslal mu však iba „malú domov“. V závere hrali domáci na štyroch útočníkov. V 80. min. prihral Kóňa za obranu Košíc Lealovi, jeho finálna prihrávka v spleti tiel k adresátovi neprešla. Zázračný zákrok vytiahol Tofiloski po trestnom kope Kóňu, keď pred ním ostala trojica domácich hráčov. Pri vabangu domácich sa pred Boleka dostala dvojica Nurkovič - Isola, pre svoje mužstvo však vybojovali iba roh, no najmä čas. V nadstavenom čase sa za hlavu mohol chytať Diarrassouba, ktorého strela tesne minula bránu súpera. Domáce mužstvo tak prepáslo šancu byť aspoň 24 hodín lídrom tabuľky.

Seničania nezopakovali výborný výkon proti Nitre či Slovanu. Citeľne im chýbal Gajdošík a takisto Ďurica. Mužstvo však môže zastihnúť slabšia chvíľka a do úvahy treba zobrať aj kvalitu súpera. Veď s Košicami sa Záhorákom už tradične nedarí.

ico

Stanislav Griga, tréner Senice: „Problémy sme mali najmä v prvom polčase. Súper vychádzal z dobrej organizovanej obrany, nám chýbala kreativita. V druhom polčase sme prestriedali, hrali sme aktívnejšie a silovejšie. Vytvorili sme si štyri gólové šance, v takomto zápase musíte aspoň jednu premeniť. Košice sú našim osudovým súperom. Problémy sme s nimi mali aj v minulosti.“

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: „Pre mojich zverencov to bol náročný zápas. Potvrdili sme dobrú formu z predchádzajúceho kola proti Slovanu. V Senici sme mali aj troška šťastia. Gól sme dali po rýchlej akcii.“

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Suchými korbáčmi by ste šibať nemali

Milan Jankovič sa okrem drotárskeho remesla intenzívne venuje aj pleteniu korbáčov. Chodí po školách, aby naučil pliesť chlapcov. Posúva zručnosť, ktorú jemu odovzdal dedo, zase ďalej. Zostali mu aj vzácne spomienky.

Nehoda v Jablonici komplikovala dopravu

Úsek bol kvôli nehode uzatvorený.

Víťazné ťaženie holíčskych boxeristov

Sedem boxeristov z klubu Boxing Club Holíč sa predstavilo na Majstrovstvách SR žiakov a mladšieho dorastu.