Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Hokejistom Skalice nevyšiel vstup do play off. Prehrali so Zvolenom

V stredu sa play off hokejovej Tipsport extraligy začalo prvými štvrťfinálovými zápasmi.

Košice sa potrápili s B. bystricou, no napokon vyhrali v predĺžení, Skalica prekvapujúco zaváhala doma so Zvolenom a mierna výhoda tak prešla na stranu ich súpera.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 3:4 (1:3, 1:1, 1:0) - sérii 0:1

Góly: 5. Lušňák (Višňovský, Klejna), 26. Školiak (Pálffy), 50. Kutálek (Holovič) - 7. Puliš, 12. a 14. Otčenáš, 38. Brabenec.

Pred 2688 divákmi rozhodovali J. Konc, Baluška - Stano, M. Novák.

Vylúčení 4:3 na 2 min. Presilovky 1:3, oslabenia 1:0.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Gula, Křetinský - Pálffy, Školiak, Hruška - Višňovský, Lušňák, Klejna - Holovič, Konečný, Kutálek - Lantoš.

Zvolen: Trenčan - Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Zošiak, Šiška - Sikela, M. Jurík, Zuzin - Puliš, Brabenec, Čurilla - Slovák, L. Jurík, Otčenáš - Méry, Fekiač, Ďaloga.

Prvé stretnutie play off medzi Skalicou a Zvolenom sa rozbiehalo pomaly. Oba tímy predvádzali skôr opatrnú hru až do presilovej hry Skalice. Domáci tím si dokázal vytvoriť tlak a viacero šancí, na záver nerovnovážneho stavu Lušňák dorážkou otvoril skóre - 1:0. Odpoveď mohla prísť už o minútu pri presilovej hre Zvolenčanov z hokejky Otčenáša, no vzápätí vyrovnal Puliš po spolupráci s Čurillom. V 12. min. sa domáci opäť ocitli v oslabení, ktoré behom pár sekúnd využil Otčenáš rýchlym gólom, keď sa puk odrazil od Lakosila. Prvý gól pri plnom počte hráčov na ľadovej ploche strelil v 14. min. Otčenáš, keď prekvapivo vystrelil z otočky. V 17. min. skončil puk po akcii skalickej prvej päťky vo zvolenskej bráne, no až tesne po odpískaní faulu Zvolena. Gól teda neplatil.

Druhá tretina začala aktívnejšie, najmä zo strany domácich, no recept na Trenčana našli až v 26. min., keď Pálffy v oslabení zaviezol puk do tretiny a spoza brány nahral neobsadenému Školiakovi - 2:3. Už o pár minút mohla tretia skalická päťka vyrovnať, ale Trenčan dokázal zadržať puk s trochou šťastia na bránkovej čiare. V ďalšom priebehu hrala Skalica skôr v útlme, obe mužstvá mali problém s rozohrávkou a presnosťou prihrávok. V závere tretiny získali hostia výhodu presilovej hry, pri ktorom Marek Ďaloga vystrelil od modrej čiary a po viacerých tečoch sa puk ocitol za chrbtom Lakosila. Gól pripísali Brabencovi.

Tretie dejstvo neponúklo spočiatku mnoho hokejových akcií, či gólových šancí. Skaličania sa predviedli kombináciou Holoviča s Kutálkom, či nastrelenou žŕdkou Pálffyho, no inak bola hra skôr ťažkopádna s množstvom chýb. Polovica tretiny priniesla presnú strelu atakovaného Kutálka, ktorý vrátil domácich do zápasu gólom do pravého horného rohu brány. Skaličania vzápätí mohli ďakovať Lakosilovi, ktorý Brabencovi zneškodnil nariadené trestné strieľanie. Zvolenčania bojovali so skalickým celkom v závere o každý puk a snahy najmä domácich končili neúspechom. Záverečná skalická power play hru zdramatizovala, ale zmenu výsledku nepriniesla.

Hrá sa na 4 víťazstvá. Druhý zápas sa hrá opäť v Skalici dnes, vo štvrtok 8. marca o 18.00 hod.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Vstup do zápasu sme nemali dobrý. Celkovo sme dostali až tri góly z presilových hier. Predviedli sme aj málo agresivity. Chceli sme dnes veľmi vyhrať, bohužiaľ, nepodarilo sa to.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Vedeli sme, s kým máme do činenia. Skalica hrala celú sezónu výborne, play off je však o inom. Zabrali sme ako tím, hrali sme hlavne na brejky, v čom sme boli efektívni. Rozhodla hlavne prvá tretina.“

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Mladík kradol kabelky z košíkov na bicykloch, zameral sa na staršie ženy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Galante obvinil zo zločinu krádeže 26-ročného muža z obce Pusté Úľany (okr. Galanta).

Bežnú zámku zlodej otvorí za niekoľko sekúnd.

Uskutočnila sa prehliadka zborov kraja, na celoštátne kolo postúpil zbor zo Senice

Prehliadka speváckych zborov Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pod názvom Mládež spieva sa v uplynulých dňoch konala v mestskom kultúrnom stredisku v Dunajskej Strede.