Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

Prvé semifinále pre Piešťany, dnes sa tam hrá aj druhý zápas play off

V prvých štvrťfinálových zápasoch play off 1. ligy zvíťazili na svojom ľade favoriti.

Piešťany zdolali Duklu Senica 5:1 a Bardejov Michalovce 8:2. V Piešťanoch sa Seničania snažili, no domáci boli lepším mužstvom, i keď k o svoje víťazstvo museli bojovať do samého záveru a definitívne o ňom rozhodli až gólom do prázdnej brány pri power play Záhorákov.

ŠHK 37 Piešťany - HC Dukla Senica

5:1 (1:1, 2:0, 2:0) - v sérii 1:0

Góly: 11. Jánoš, 29. a 59. Ďuriš, 29. Peško, 59. Haring - 16. Mikušovič.

Pred 1291 divákmi rozhodovali Valachovič - R. Výleta, P. Šefčík.

Vylúčení 8:10 na 2 min. Peško (PIE) 10 min. OT.

Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Jánoš, Mertel, Pupák - Urban, Kolník, Románek, Peško, Haring - Bučka, Schneider, Chylo, Melichárek, Ručkay - Filip, Mišura, Lisoň, Ďuriš, Mihálik.

Dukla: Kristín - Škápik, Reissmüller, Vaškovič, Lezo, Mikušovič - Janík, Šedivý, Šúrek, Hreus, Dubec - Salajka, Král, Mikolášek, Šimek, Lantoš - Beťko, Cibulka, Michalica.

Prvé semifinálové derby sa začalo opatrne a až v jedenástej minúte sa do prvej vážnejšej šance dostal Ručkay, no Kristín v senickej bráne odolal. Na začiatku 11. min. boli v krátkom čase vylúčení Janík a Mikušovič a o niekoľko sekúnd v presilovú hru o dvoch hráčov využil Jánoš - 1:0. Presilovku ale o niečo neskôr využili aj hostia, keď sa v skrumáži pred Dzubinom dostal puk za čiaru od Mikušoviča - 1:1. Domáci mali skvelú možnosť dostať sa do vedenia pri štvorminútovej presilovke na konci prvej tretiny, ale nevypracovali si v nej žiadnu nebezpečnú šancu.

V druhej tretine zavelil do útoku domácich Lisoň, ktorý v prečíslení neprihral Mihálikovi, ale sám zakončil a za Kristínom zvonila žrď. Z ďalšieho prečíslenia ale už gól padol. Ďuriš prihrával Mihálikovi do jasnej pozície, domáci hráč bránu prestrelil, ale odrazený puk sa dostal naspäť k Ďurišovi, ktorý ho poslal do brány. Seničania v týchto chvíľach nehrali dobre, do samostatného nájazdu sa chvíľu po góle dostal Jánoš, bol faulovaný a presilovku už po štrnástich sekundách využil Peško na strelenie tretieho ukľudňujúceho gólu - 3:1. Ten bol však až tak ukľudňujúci, že domáci stratili koncentráciu a prišli zbytočné vylúčenia. Pri jednom z nich po Šúrekovej strele, ktorá prepadla za Dzubinu zabránil gólu v bránkovisku Urban a nedovolil Seničanom vrátiť sa do zápasu.

Tretia tretina priniesla taktický hokej. Domáci sa bránili, svojou obrannou hrou sa dostali pod tlak a ponúkli hosťom aj možnosť hrať v poslednej desaťminútovke dve presilovky, v nich však paradoxne mohol skórovať domáci Pupák, jeho samostatný nájazd skončil na Kristínovych betónoch. Góly však ešte prišli. Dve minúty pred koncom hostia stiahli Kristína na striedačku, lenže puk im zobral Románek a prihrával Haringovi na gól do prázdnej brány. O desať sekúnd neskôr spečatil skóre svojim druhým gólom Ďuriš a Piešťany tak vedú v semifinálovej sérii 1:0.

Milan Hovorka, tréner Piešťan: „Dnešný zápas sme nezačali dobre, síce sme dali z presilovky prvý gól, no potom sme z presilovke inkasovali aj my. Do druhej tretiny sme nastúpili koncentrovane, dali sme v nej dva góly, čo nás dostalo na koňa. V tretej tretine sme ale poľavili, dnes nám to však príliš nešlo, no našťastie sme na konci strelili ďalšie dva góly a vyhrali sme.“

Pavel Klečko, tréner Dukly: „Do zápasu sme vstúpili veľmi ustráchane, pripojila sa k tomu aj veľká nedisciplinovanosť hráčov, z čoho plynul aj prvý gól. Dostali sme ale do zápasu gólom v presilovke, ale súper bol dnes rýchlejší dôraznejší a zaslúžene vyhral. Chceli sme sa ešte pokúsiť o zvrat stiahnutím brankára, ale dostali sme gól do prázdnej brány a posledný gól sme dostali po strate koncentrácie celej päťky a zápas skončil jednoznačne 5:1.“

Druhá semifinálová dvojica: Bardejov - Michalovce 8:2 (v sérii 1:0).

Druhé semifinálové zápasy sa hrajú vo štvrtok 23. februára. Výhodu domáceho ľadu budú mať opäť Piešťany a Bardejov.