Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Z gólovej prestrelky vyšli víťazne hráči HK 36 Skalica

V nedeľnom stretnutí 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy hostili Záhoráci Nitru, s ktorou naposledy doma prehrali.

A ďaleko od podobného výsledku neboli ani v tomto stretnutí, nakoniec však víťazstvo vydreli, keď v poslednej tretine dokázali zmazať dvojgólové manko.

HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (3:2, 0:3, 3:0)

Góly: 3. Kutálek, 12. Obdržálek (Hruška, Konečný), 13. Pálffy (Konečný, Hruška), 45. Pálffy (tr. str.), 49. Pálffy (Lušňák, Šmach), 51. Hruška (Pálffy, Šmach) - 4. Štefanka, 13. Hamrák, 22. Segľa, 30. Rai, 35. Kropáč.

Pred 2018 divákmi rozhodovali Jonák - Návratek, Junek.

Vylúčení 2:6 na 2 min., Školiak (SK) 5 min. + DKZ, Túma (NR) 5 min. + DKZ. Presilovky 3:1, oslabenia 0:1.

Skalica: Lakosil (35. Tomek) - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Magušin - Pálffy, Lušňák, Školiak - Obdržálek, Hruška, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - Jurík, Klejna, Mikúš.

Nitra: Fedor (13. Šimboch) - Rais, Ďurák, Vosátko, Bača, Gurčík, Ordzovenský, Túma - Ručkay, Hrnka, G. Saliji - Kropáč, Štefanka, Tománek - Mašlonka, Segľa, Hamrák - Šumichrast, Káčer, Radulay.

Už v 3. min. využil Kutálek chybu nitrianskej obrany a samostatne zakončil presnou strelou do pravého horného rohu bránky - 1:0. Odpoveď mohla prísť v tej istej minúte pri Ručkayovej šanci, ale skóre vyrovnal dorážkou až Štefanka v 4. min. V druhej polovici tretiny sa presadil Obdržálek, ktorému ku gólu výrazne pomohol tečom obranca Nitry. Domáci sa z vedenia netešili ani minútu, keď Hamrák v úniku prekonal Lakosila pomedzi betóny. Pálffy sa nechcel zmieriť s vyrovnaným stavom a počas presilovej hry spomedzi kruhov vystrelil puk pomedzi Fedorove nohy. Ďalšie gólové šance prišli najmä zo strany hostí, no v koncovke mali Nitrania problém.

Aj v druhej tretine sa hralo od prvej min. Segľa s Mašlonkom sa už v úvode postarali o vyrovnanie. O pár sekúnd sa mohli hráči Nitry dostať už do vedenia, po spolupráci Salijiho a Hrnku. Napriek množstvu gólov bolo stretnutie charakteristické najmä nepresnými prihrávkami a ťažkosťami v rozohrávke na oboch stranách. V polovici duelu nebol po porade s videorozhodcom uznaný gól domácich a o pár minút neskôr skóroval hosťujúci Rai pri prečíslení dvoch na jedného. Nitra sa dostala do psychickej výhody, ktorú zužitkovala druhá formácia gólom Kropáča, po ktorom Lakosila vystriedal Tomek. V závere tretiny si Skaličania dokázali vyvinúť tlak a šanciam Pálffyho a Šáteka v záverečných minútach druhej tretiny chýbalo len málo.

Hoci sa v úvode záverečnej tretiny hralo vlažne, tempo sa zvyšovalo a v rýchlosti pridali najmä domáci. Pálffy najskôr premenil nariadené trestné strieľanie a po faule naňho taktiež využil presilovú hru. Záverečný gól stretnutia, ktorý zároveň rozhodol o víťazstve Skalice strelil Hruška po skalickom tlaku a efektnej akcii so Šmachom a Pálffym.

Svatopluk Kosík, as. trénera Skalice: „Prvé dve tretiny sme predvádzali nepresvedčivý výkon, v hre bolo plno nepresností. V tretej časti hry sme zredukovali mužstvo na tri päťky, vytvorili sme si tlak a dokázali vyhrať.“

Miloš Fleischer, as. trénera Nitry: „My sme po prehratom zápase chceli už vyhrať. Hrali sme dobre. V prvej tretine sme si dali tri vlastné góly, v druhom dejstve sa nám podarilo otočiť výsledok a v tretej tretine stačilo hrať disciplinovane, aby sme si náskok udržali. Nepodarilo sa nám to a Skaličania využili presilovku. Hráči HK 36 majú najlepšie presilové hry v extralige, čo rozhodlo.“

Ďalšie výsledky 49. kola : Košice - Žilina 4:3, Trenčín - Poprad 2:3, Martin - Zvolen 2:1 p. p., B. Bystrica - Slovan 4:0.

1. Košice 50 32 2 1 15 178:116 101

2. Skalica 50 30 1 3 16 189:144 95

3. Slovan 50 29 1 6 14 164:124 95

4. Poprad 50 27 3 5 15 173:133 92

5. Trenčín 50 20 5 3 22 129:128 73

6. Žilina 50 19 5 5 21 124:145 72

7. B.Bystrica 50 15 7 8 20 121:124 67

8. Zvolen 50 19 3 3 25 117:158 65