Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Sústredenie v Turecku začali prehrou so Zaglebie Lubin

V prvom prípravnom zápase na sústredení v tureckom Beleku nastúpili futbalisti FK Senica proti poľskému tímu Zaglebie Lubin.

V zaujímavom dueli padli štyri góly, všetky po zmene strán. Bohužiaľ, tri z nich do senickej siete.

Zaglebie Lubin - FK Senica 3:1 (0:0)

Góly: Pawlowski 2 (1 z 11), Hodúr - Černý (11).

FK Senica: Malec - Štepanovský (85. Janso), Gajdošík (46. Pillár), Pavlík, Sedlák - Križko, Ambra - Hošek, Bolinha (46. Černý), Kalabiška - Vilkovský (46. Diviš)

V prvej polovici úvodného dejstva boli aktívnejší Poliaci, šance si však vypracovali aj Seničania. Už v 6. min to skúšal Vilkovský, jeho pokus sa však neujal. V 37. min vybojoval loptu na vlastnej polovici Bolinha, vymenil si ju s Kalabiškom, nabehol si do voľného priestoru, v dobrej šanci ale neobstál. Do siete si nenašli cestu ani ďalšie príležitosti na jednej či druhej strane a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu.

Stanislav Griga učinil v prestávke tri striedania a preskupil rady. Novým mužom na ihrisku bol aj Jaroslav Černý. V 50. min sa mu po ruke, vyplývajúcej zo zbabranej rozohrávky Zaglebia, naskytla príležitosť pokutového kopu. Skúsený stredový hráč nezaváhal a otvoril skóre. Lubin odpovedal podobnou mincou. Pokutový kop, ktorý hlavnému arbitrovi musel našepkať až jeho asistent, využil v 57. min Pawlowski. Reprezentant našich severných susedov sa presadil aj v 65. min. Nigérijčan Abwo mu adresoval krížnu prihrávku cez Malecovu päťku a Pawlowski cielil z uhla presne. Posledný gólový okamih priniesla 85. min. Do listiny strelcov sa zapísal bývalý tvorca hry Liberca či Nitry Ivan Hodúr. Aj on pálil z uhla a stanovil skóre na 3:1 pre poľský tím. Druhý polčas bol živší, okrem gólov sa v ňom zrodilo viacero šancí na oboch stranách. Po góle volal aj prudký Kalabiškov projektil, ktorý však poľský gólman kryl.

Stanislav Griga o stretnutí s Lubinom: „Nastúpili sme v kombinovanej zostave. V základe hrali traja dorastenci. Kvalitnejší bol druhý polčas. Z našej strany najmä smerom dopredu. Naopak, v defenzíve sme hrali príliš bezstarostne, čo dobrý súper využil. Vzadu sme urobili dve zbytočné chyby, ktoré nás stáli lepší výsledok. Aj v zálohe bolo cítiť, že sme nastúpili v kombinovanom zložení. Hoci sme mali v každej formácii nejaké rezervy, myslím si, že to bol kvalitný prípravný zápas.“