Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Novic v skalickom drese David Pojkar sa predviedol - dal štyri góly

Po piatkovej prehre s Banskou Bystricou zložili Skaličania v nedeľu „reparát“ s Martinom.

O výsledku sa rozhodlo už v prvej tretine, kedy súperovi nastrieľali päť gólov. Ako ozajstná posila sa ukázal obranca David Pojkar, ktorý dal presnú polovicu všetkých gólov a pridal aj asistenciu navyše.

HK 36 Skalica - MHC Martin 8:2 (5:1, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Hruška (Pojkar, Obdržálek), 8. Pojkar (Obdržálek), 9. Pojkar (Obdržálek, Višňovský), 14. Pojkar (Hruška, Obdržálek), 15. Lušňák (Konečný, Klejna), 49. Pojkar (Hruška), 59. Šátek, 60. Konečný (Lušňák) - 12. Fadrný, 39. Themár.

Pred 1762 divákmi rozhodovali Goga, J. Višňovský - R. Výleta, P. Šefčík.

Vylúčení 8:13 na 2 min. Presilovky 4:1, oslabenia 2:0.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Gula, Křetinský - Obdržálek, Hruška, Višňovský - Klejna, Lušňák, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek.

Martin: Šimko (15. Volentier) - Drgoň, Brcko, Leško, Výborný, Zukal, Matejka, Škumát, Vartovník - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Fadrný - Ižvolt, Macejka, Šišovský - Themár, Cíger, Sobota.

V stretnutí medzi Skalicou a Martinom padlo v priebehu prvej tretiny viac gólov ako väčšinou za celý zápas. Skalica už od 4. min viedla po góle Hrušku. V ďalšom priebehu hrali domáci dve po sebe nasledujúce presilové hry o dvoch hráčov. Obe využil obranca Pojkar, presnou strelou do pravého horného rohu bránky od modrej a o minútu neskôr spomedzi kruhov. Hostia však ukázali, že presilovú hru dokážu tiež využiť a Fadrný strelou od modrej prekonal Lakosila. Pojkar sa dokázal presadiť aj tretíkrát, už v 14. min ďalším gólom z presilovej hry po nahrávke Hrušku. Piaty gól Skalice pridal Lušňák, po ktorom Šimka v bránke Martina vystriedal Volentier. Tretina sa dohrávala za jasnej dominancie Skalice.

V druhej časti stretnutia mali domáci prevahu najmä v počte striel na bránku, no Volentiera sa im prekonať nepodarilo. Hostí brankár viackrát podržal, najmä pri šanciach Hrušku a Lušňáka. Hra bola poznačená mnohými vylúčeniami na oboch stranách, ktoré tímy veľmi vyčerpávali. Martinčania hrať neprestali a na záver tretiny znížili gólom Themára.

Aktivita mužstiev v tretej tretine bola skôr v útlme až do presilovej hry Skalice, ktorú využil presnou strelou do horného rohu Pojkar. Ten odohral v skalických farbách tretí duel a zaznamenal v ňom 5 kanadských bodov (4+1). V závere stretnutia mali hostia výhodu presilovej hry, no góly paradoxne vsietili Šátek po samostatnom úniku a Konečný po kombinácii s Lušňákom (8:2).

Svatopluk Kosík, as. trénera Skalice: „V prvej tretine to bola z našej strany dobrá hra a realizácia gólových príležitostí, ktoré položili základ víťazstva. V druhej tretine to už tak nebolo, ale v záverečnej tretine sme opäť predviedli dobrý výkon.“

Branislav Stolárik, as. trénera Martina: „Absolútne zbabraný zápas v našom podaní. V prvej tretine sme inkasovali trikrát v oslabení, v celom zápase sme mali vylúčených až 13 hráčov. V druhej tretine sme sa ešte pokúsili urobiť niečo so zápasom, no neúspešne. Klinec na záver bol v podobe dvoch gólov pri našej presilovke. Skalica zaslúžene vyhrala.“

Ďalšie výsledky 46. kola: Trenčín - Ban. Bystrica 4:5 s. n., Slovan - Poprad 3:4 p. p., Nitra - Košice 2:1, Zvolen - Žilina 2:3.

1. Košice 47 29 2 1 15 121:109 92

2. Slovan 47 28 1 6 12 159:117 92

3. Skalica 47 28 1 3 15 178:132 89

4. Poprad 47 26 3 5 13 164:123 89

6. Trenčín 47 18 5 3 21 121:123 67

5. Žilina 47 18 5 5 19 117:134 69

7. Zvolen 47 19 3 2 23 112:145 65

8. B.Bystrica 47 13 7 8 19 112:119 61