Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Novic v skalickom drese David Pojkar sa predviedol - dal štyri góly

Po piatkovej prehre s Banskou Bystricou zložili Skaličania v nedeľu „reparát“ s Martinom.

O výsledku sa rozhodlo už v prvej tretine, kedy súperovi nastrieľali päť gólov. Ako ozajstná posila sa ukázal obranca David Pojkar, ktorý dal presnú polovicu všetkých gólov a pridal aj asistenciu navyše.

HK 36 Skalica - MHC Martin 8:2 (5:1, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Hruška (Pojkar, Obdržálek), 8. Pojkar (Obdržálek), 9. Pojkar (Obdržálek, Višňovský), 14. Pojkar (Hruška, Obdržálek), 15. Lušňák (Konečný, Klejna), 49. Pojkar (Hruška), 59. Šátek, 60. Konečný (Lušňák) - 12. Fadrný, 39. Themár.

Pred 1762 divákmi rozhodovali Goga, J. Višňovský - R. Výleta, P. Šefčík.

Vylúčení 8:13 na 2 min. Presilovky 4:1, oslabenia 2:0.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Gula, Křetinský - Obdržálek, Hruška, Višňovský - Klejna, Lušňák, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek.

Martin: Šimko (15. Volentier) - Drgoň, Brcko, Leško, Výborný, Zukal, Matejka, Škumát, Vartovník - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Fadrný - Ižvolt, Macejka, Šišovský - Themár, Cíger, Sobota.

V stretnutí medzi Skalicou a Martinom padlo v priebehu prvej tretiny viac gólov ako väčšinou za celý zápas. Skalica už od 4. min viedla po góle Hrušku. V ďalšom priebehu hrali domáci dve po sebe nasledujúce presilové hry o dvoch hráčov. Obe využil obranca Pojkar, presnou strelou do pravého horného rohu bránky od modrej a o minútu neskôr spomedzi kruhov. Hostia však ukázali, že presilovú hru dokážu tiež využiť a Fadrný strelou od modrej prekonal Lakosila. Pojkar sa dokázal presadiť aj tretíkrát, už v 14. min ďalším gólom z presilovej hry po nahrávke Hrušku. Piaty gól Skalice pridal Lušňák, po ktorom Šimka v bránke Martina vystriedal Volentier. Tretina sa dohrávala za jasnej dominancie Skalice.

V druhej časti stretnutia mali domáci prevahu najmä v počte striel na bránku, no Volentiera sa im prekonať nepodarilo. Hostí brankár viackrát podržal, najmä pri šanciach Hrušku a Lušňáka. Hra bola poznačená mnohými vylúčeniami na oboch stranách, ktoré tímy veľmi vyčerpávali. Martinčania hrať neprestali a na záver tretiny znížili gólom Themára.

Aktivita mužstiev v tretej tretine bola skôr v útlme až do presilovej hry Skalice, ktorú využil presnou strelou do horného rohu Pojkar. Ten odohral v skalických farbách tretí duel a zaznamenal v ňom 5 kanadských bodov (4+1). V závere stretnutia mali hostia výhodu presilovej hry, no góly paradoxne vsietili Šátek po samostatnom úniku a Konečný po kombinácii s Lušňákom (8:2).

Svatopluk Kosík, as. trénera Skalice: „V prvej tretine to bola z našej strany dobrá hra a realizácia gólových príležitostí, ktoré položili základ víťazstva. V druhej tretine to už tak nebolo, ale v záverečnej tretine sme opäť predviedli dobrý výkon.“

Branislav Stolárik, as. trénera Martina: „Absolútne zbabraný zápas v našom podaní. V prvej tretine sme inkasovali trikrát v oslabení, v celom zápase sme mali vylúčených až 13 hráčov. V druhej tretine sme sa ešte pokúsili urobiť niečo so zápasom, no neúspešne. Klinec na záver bol v podobe dvoch gólov pri našej presilovke. Skalica zaslúžene vyhrala.“

Ďalšie výsledky 46. kola: Trenčín - Ban. Bystrica 4:5 s. n., Slovan - Poprad 3:4 p. p., Nitra - Košice 2:1, Zvolen - Žilina 2:3.

5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Na Bielu sobotu sa piekol biely koláč, posvätené vajíčko si rodina delila

Výdatné jedlá si naši predkovia dožičili po veľkom pôste, mala sa tým zabezpečiť hojnosť a tohoročná úroda.

Razia v Senici: Opití tínedžeri a medzinárodne hľadaný Maďar

V noci z piatka na sobotu bola v dvoch kluboch v meste Senica policajná razia.

Policajná razia v Oravskom Podzámku.
Marián Studenič (vľavo) v drese slovenskej reprezentácie.

Vláčik Záhoráčik bude jazdiť už tretiu sezónu

Vlakom sa budú môcť zviezť turisti, ktorí si chcú urobiť pešie túry, alebo sa na zaujímavé miesta od zastávok plánujú dostať na bicykli.