Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Skalica bodovala s Trenčínom naplno - po piatich prehrách

Skaličania v nedeľu konečne prelomili nepriaznivú sériu piatich prehier v rade, keď na dmácom ľade zdolali vysoko Duklu Trenčín.

HK 36 Skalica - Trenčín 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)

Góly: 3. Hruška (Pálffy, Šmach), 4. Šátek (Kutálek), 19. Višňovský (Pálffy, Obdržálek), 27. Holovič (Šátek), 39. Holovič (Kutálek, Šátek), 44. Lušňák (Kloz, Pálffy), 53. Višňovský (Kloz, Obdržálek), 55. Lušňák (Višňovský, Obdržálek) - 8. Lelkeš, 14. Fabuš.

Pred 2384 divákmi rozhodovali Goga - Návratek, M. Orolin. Vylúčení 4:4 na 2 min.,ˇŠátek (SK) 10 min. OT. Presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, Srnec - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek, Lušňák, Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - Konečný, Klejna, Jurík.

Trenčín: Hiadlovský - Hlubuček, Bednár, Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, Habšuda - Fabuš, Šťastný, Pardavý - Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, Gašparovič, Tvrdoň - Radulay, Filo, Kopecký - Jakúbek.

Skalica po predchádzajúcich piatich prehrách začala aktívne a v 3. min. potrestal Vizváryho vylúčenie Hruška, ktorý po jedenástich sekundách presilovej hry tečoval Pálffyho strelu od modrej čiary - 1:0. O 89 sekúnd viedli domáci už o dva góly, keď puk poskakujúci pred bránkou sa od Šátekovej korčule odrazil do siete. Trenčania sa však nevzdávali a snažili sa dobrou hrou urobiť niečo s domácim náskokom. V 8. min. sa presadil Lelkeš, v 14. min. našiel Pardavý ideálne Fabuša a ten vyrovnal. Hráči Dukly doplatili na nedisciplinovanosť, necelé dve minúty pred prvou prestávkou sa v presilovke presadil Tibor Višňovský. Ukázalo sa to ako zlomový moment duelu.

Od druhej tretiny prevzali iniciatívu Skaličania a na ľade dominovali. Pomohli im k tomu aj dva presné zásahy Holoviča v druhej dvadsaťminútovke. Trenčania už nedokázali aj napriek snahe výsledok otočiť.

Definitívne ich poslal do kolien v 44. min. Lušňák, keď využil presilovku tečom Klozovho nahodenia. Na domácich hokejkách bola veľká pohoda, v 53. min. už viedli Záhoráci 7:2, keď sa presadil druhýkrát v súboji Tibor Višňovský. Na konečných 8:2 upravil v 55. min. Lušňák. Skalica vyhrala prvý súboj od 28. decembra, keď na vlastnom ľade zdolala Slovan 10:0.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Vedeli sme, že tento zápas musíme odohrať zodpovedne a urobiť všetko pre dobrý výsledok. Podarilo sa nám vyhrať, čo ma veľmi teší. Pre nás sú teraz dôležité body. Urobili sme chyby, na ktorých odstránení musíme popracovať.“

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „V prvej tretine sme dostali úvodný gól prakticky z prvej strely domácich. O druhom góle rozhodol až videorozhodca, bola to diskutabilná situácia. Nezvládli sme záver prvej, ale aj druhej tretiny. O našej prehre rozhodlo väčšie množstvo individuálnych chýb. Podľa mňa sme si tak vysoko nezaslúžili prehrať.“

Ďalšie výsledky 39. kola: Ban. Bystrica - Zvolen 1:4, Martin - Nitra 6:3, Košice - Slovan 4:3, Žilina - Poprad 4:3 s.n.

1. Košice 40 26 2 0 12 144:91 82
2. Slovan 40 25 1 2 12 139:97 79
3. Skalica 40 24 1 2 13 143:112 76
4. Poprad 40 23 0 5 12 135:110 74
5. Zvolen 40 19 3 0 18 102:112 63
6. Žilina 40 14 5 5 16 98:112 57
7. Trenčín 40 16 3 2 19 100:100 56
8. B.Bystrica 40 11 4 7 18 91:104 48