Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Aj po polovici základnej časti Tipsport extraligy lídrom HK 36 Skalica

Dnes podvečer začala 28. kolom druhá polovica hokejovej Tipsport extraligy. Skaličania ju začali tak, ako zakočili tú prvú - víťazstvom.

Keď aj po dvoch tretinách základnej časti boli v čele Záhoráci, mnohí im veľa šancí, že tam dlho vydržia, nedávali. Partia okolo Žiga Pálffyho však dokázala svoju silu a aj keď na niekoľko málo kôl čelo tabuľky opustila, dokázala sa tam vrátiť a udržala sa tam aj po zápase s Mountfieldom Martin.

HK 36 Skalica - MHC Martin 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 12. Lušňák (Pálffy, Kloz), 18. Kloz (Pálffy, Obdržálek), 23. Šátek (Kutálek, Holovič), 40. Kutálek, 50. Višňovský (Kloz) - 4. Zeliska, 20. Sobota, 22. Galamboš.

Vylúčení 5:6 na 2 min. Presilovky 3:1, oslabenia 0:0.

Pred 1618 divákmi rozhodovali Lokšík - J. Tvrdoň, Návratek.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Karlíček, Gula, Magušin, Jaborník - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek, Lušňák, Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - Jurík, Klejna, Konečný.

Martin: Šimko - Brcko, Výborný, Matejka, Drgoň, Zukal, Tupý, Perniš, Vartovník - Kriška, Škoda, Murček - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Ižvolt, Sobota - Cíger, Zeliska, Škumát.

Skóre stretnutia otvoril v 4. min. hosťujúci Zeliska po samostatnej akcii, keď sa v strednom pásme dostal k puku a spomedzi kruhov prekonal Lakosila - 0:1. Skaličania si počkali na odpoveď až do presilovej hry. Pálffyho strelu od modrej čiary tečoval pred Šimkom Lušňák a bolo 1:1. V 13. min. sa domáci takmer dostali do vedenia po kombinačnej akcii Šáteka s Kutálkom. Tri minúty pred koncom prvého dejstva mal Ižvolt viac príležitostí na skórovanie, ale Lakosila neprekonal. Domáci sa tešili z vedenia po góle Kloza len dve minúty, pretože Martinčania vyrovnali zásluhou Sobotu tesne pred odchodom do kabín.

Do druhej tretiny vstúpili šťastnejšie hostia rýchlym gólom Galamboša zblízka - 2:3. Šátekova odpoveď prišla po presnej nahrávke Kutálka o necelú minútu po vedúcom martinskom góle - 3:3. Hostia si potom počas presilovej hry vynútili tlak, štvrtý gól však nepridali. Naopak, v 40. min. unikol Kutálek a hoci bol atakovaný hosťujúcim obrancom, dokázal sa presadiť - 4:3.

V záverečnej tretine mysleli oba tímy na ofenzívu, šance boli najmä pri presilových hrách na obidvoch stranách. Po nevyužitej presilovke Skalice a Martina využili domáci svoju druhú výhodu v početnej prevahe v 50. min. strelou Tibora Višňovského pomedzi nohy Šimka - 5:3. Skaličania si už víťazstvo ustrážili.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Za päť dní sme museli odohrať tri zápasy doma a chlapci to výborne zvládli. Čo sme si predsavzali, to sme dokázali aj splniť. Hráčom patrí veľká vďaka.“

Ladislav Spišiak, tréner Martina: „Prišli sme do Skalice s okyptenou zostavou, do hry sa dostali aj obrancovia. Hrali sme otvorený hokej, napádali sme Skaličanov v strednom pásme. Skúsenosť domácich hráčov v presilových hrách sa ukázala, v presilovkách nám strelili tri góly. To aj rozhodlo zápas. Škoda, že za priaznivého stavu 3:2 sme hneď inkasovali vyrovnávajúci gól. Na súčasné podmienky v tíme sme odohrali kvalitný zápas.“

Ďalšie výsledky 28. kola: Zvolen - Žilina 2:5, Trenčín - B. Bystrica 5:2, Košice - Nitra 6:3, Slovan - Poprad 7:2.

1. Skalica 29 19 1 1 8 99:77 60
2. Slovan 29 19 0 2 8 106:68 59
3. Košice 29 18 1 0 10 99:71 56
4. Poprad 29 17 0 4 8 102:81 55
5. Zvolen 29 14 3 0 12 75:77 48
6. Trenčín 29 13 1 2 13 75:70 43
7. Žilina 29 10 3 3 13 68:75 39
8. Martin 29 10 2 1 16 67:94 35