Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Na súperových ihriskách sa Skaličanom mimoriadne darilo

Osemkrát po sebe hrali hokejisti HK 36 Skalica na ihriskách súperov. Z toho vyhrali päť zápasov, o. i. aj na Slovane, v Košiciach, Poprade, Žiline a túto sériu začali víťazstvom v Trenčíne.

Keď sa po viac ako mesiaci predstavili svojim priaznivcom, čakala ich doma Dukla Trenčín a tá im prehru vrátila. V ďalšom zápase však pokračovali na ihriskách súperov na víťaznej vlne, keď vyhrali v Nitre aj bez Žiga Pálffyho.

HK Nitra - HK 36 Skalica 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 28. Konečný (Šátek), 34. Šmach (Hruška, Školiak), 34. Lušňák (Višňovský).

Pred 2224 divákmi rozhodovali Jablukov, D. Konc - Navrátek, Bogdaň. Vylúčení 8:7 na 2 min., M. Hruška 5 + DKZ, Bača (obaja NR) 10 min. OT. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Nitra: Šimboch (34. Penker) - Árvay, M. Hruška, Rais, Bača, Grman, König, Kružík, Polák - G. Saliji, Hrnka, Barinka - Podstavek, Chrenko, S. Saliji - Korhoň, Valčák, Fojtík - Uhnák, Šumichrast.

Skalica: Lakosil - Gula, Šmach, Vyrúbalík, Bučka, Magušin, Karlíček, Srnec - Obdržálek, Školiak, Hruška - Holovič, Lušňák, Višňovský - Konečný, Klejna, Šátek - Štepán, Jurík.

Prvá tretina nemohla prítomných divákov potešiť. Mužstvá predvádzali opatrný hokej s množstvom nepresností a šancí bolo ako šafranu. O jednu sa v 3. minúte pripravil sám Valčák, ktorý medzi kruhmi zbytočne prihrával Fojtíkovi. Hoci sa v druhej tretine úroveň zápasu príliš nezlepšila, začali padať góly. Jan Hruška najskôr zaváhal pred odkrytou bránkou, no v 28. minúte sa už Záhoráci mohli radovať. V presilovke našiel Šátek dobrou prihrávkou Konečného, ktorý sa pred odkrytou bránkou nemýlil a Skalica viedla 1:0. Nevýrazní domáci sa nestihli poriadne spamätať a v 34. minúte inkasovali ďalší gól. Hostia výborne rozohrali presilovku, Hruška posunul puk obrancovi Šmachovi, ktorý tvrdou strelou nedal Šimbochovi v domácej bránke šancu. Už o 20 sekúnd na to viedla Skalica o tri góly. Domáca obrana nechala priveľa priestoru Lušňákovi, ktorý pred Šimbochom uplatnil dôraz a dostal puk do bránky - 0:3. Po následnom oddychovom čase domácich siahol domáci tréner Ján Jaško k výmene brankárov a Šimbocha nahradil Penker. V 36. minúte hrali domáci presilovku a blízko ku gólu bol Chrenko, no pred odkrytou bránkou trestuhodne zaváhal.

Po zmene strán neskóroval ani v 44. minúte Fojtík, ktorého dobrou prihrávkou našiel Samir Saliji. Hostia mali v priebehu tretej tretiny niekoľko presiloviek, no nevyužili ani päťminútovú výhodu pri vylúčení domáceho obrancu Hrušku. V ďalšom priebehu pokračoval priemerný hokej a skóre sa už nezmenilo. Hostia si tak bez väčších problémov pripísali tri body.

Ladislav Branikovič, as. trénera Nitry: „Z našej strany to nebolo vydarené stretnutie. Mužstvo hralo nedisciplinovane, slabo sme korčuľovali, nedohrávali súboje. Na tento zápas musíme čo najskôr zabudnúť a ďalej tvrdo pracovať.“

Peter Oremus, tréner Skalice: Moji zverenci si zaslúžia pochvalu. Mali sme dobrú osobnú i hernú disciplínu. Hoci sme nastúpili len s troma formáciami stretnutie sme mali pod kontrolou. Podali sme zodpovedný výkon a naše víťazstvo je zaslúžené.

Ďalšie výsledky 22. kola : Košice - Žilina 2:1, Zvolen - Martin 2:3, Poprad - Trenčín 5:0, Slovan - B. Bystrica 3:4 s. n.

1. Košice 23 15 0 0 5 81:55 45
2. Skalica 23 14 1 1 7 80:63 45
3. Slovan 23 14 0 2 7 79:54 44
4. Zvolen 23 13 2 0 8 58:54 43
5. Poprad 22 11 0 4 7 75:62 37
6. Trenčín 23 11 1 1 10 59:52 36
7. Martin 23 9 2 1 11 58:75 32
8. B.Bystrica 23 5 3 5 10 54:63 26