Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Nafta Gbely spadla na samé dno tabuľky. Iskra Holíč skončila štvrtá

Ani mužstvá zo 4 . ligy Severozápad nemali dobrú rozlúčku s jesennou časťou.

V 15. kole hrali obidve na ihriskách súperov a obidve prehrali. Pre Naftu Gbely to značí, že klesla na samé dno tabuľky a zima bude pre nich v príprave poriadne perná. Ak sa budú chcieť zachrániť, čaká ich riadna drina.

Bošany - Gbely 3:1 (1:1)

Góly: 9. Šesták, 60. Murko, 67. Zvala - 16. Križan.

Pred 100 divákmi R Kvaššay.

Gbely: Lánik - Mihál, Kollár, Trčka, Rampáček, Rosa, Žáček (67. Karas), Križan, Eisner (75. Macánek), Gál, Dvořák (46. Mackura).

Iba v priemernom zápase sa zo zaslúženého víťazstva tešili domáce Bošany. Skóre zápasu otvoril už v 9. minúte Šesták z trestného kopu, keď sa trafil do vinkla. Hostia však už o sedem minút vyrovnali, keď sa presadil Križan tiež z trestného kopu štipľavou strelou po zemi z dobrých dvadsiatich metrov. V prvom polčase sa ešte v šanciach ocitli domáci Murko aj Šesták, ale v dobrých pozíciách zaváhali. Druhý polčas sa niesol v réžii domáceho celku. V 60. minúte po rohovom kope sa hlavou presadzuje Murko a posiela tak Bošany do vedenia 2:1. O sedem minút nahral striedajúci Minarovič voľnému Zvalovi, ktorý triafa do prázdnej bránky - 3:1. V závere ešte tutovku zahodil Zvala, za hostí nepochodil ani Gál s Križanom, a tak sa stretnutie skončila zaslúženou výhrou domácich.

Častkovce - Holíč 2:1 (1:1)

Góly: 8. Kostelan, 76. Ščepko - 20. Mráz.

ŽK 3:3 (Gono, Hevier, Trebatický - Mráz, Ružička, Šefčík).

Holíč: Myšák - Václavík, Studenič, Ružička (84. Múčka), Šefčík, Kňazovič, Nečas, Babnický, Uher (63. Kubinec), Mráz, Strapko, tréner Ladislav Libuša.

V bojovnom zápase otvorili skóre domáci, keď Madro vybojoval loptu, našiel Kostelana a ten poslal domácich do vedenia. V 20. min sa cez obranu predral kapitán hostí Mráz a vyrovnal. V 24. min za stiahnutie Kostelana odpískal rozhodca pokutový kop, neskôr ho ale pre údajný ofsajd zrušil. V 39. min mieril Kostelan vedľa. V 64. min Madrovu čistú šancu z päťky zneškodnil Myšák. Vo vyhrotenom závere po presnom centri Madra strelil víťazný gól hlavičkou Ščepko. V 89. min mohol zvýšiť vedenie Častkoviec výborne hrajúci Osuský, ale opäť sa vyznamenal Myšák.

Ďalšie výsledky 15. kola: Nováky - H. Obdokovce 2:0, L. Rovne - Bošany 4:0, D. Vestenice - N. Pravno 3:0, Beluša - Častkovce 2:1, Tr. Stankovce - Kanianka 0:0, Lehota - Prečín 2:2.

4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Senická odchovankyňa zažíva dobrú sezónu v Slovane

Tamara Morávková je úspešná 16-ročná futbalistka, ktorá vyšla z klubu FK Senica.

Suchými korbáčmi by ste šibať nemali

Milan Jankovič sa okrem drotárskeho remesla intenzívne venuje aj pleteniu korbáčov. Chodí po školách, aby naučil pliesť chlapcov. Posúva zručnosť, ktorú jemu odovzdal dedo, zase ďalej. Zostali mu aj vzácne spomienky.

Nehoda v Jablonici komplikovala dopravu

Úsek bol kvôli nehode uzatvorený.

Víťazné ťaženie holíčskych boxeristov

Sedem boxeristov z klubu Boxing Club Holíč sa predstavilo na Majstrovstvách SR žiakov a mladšieho dorastu.