Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Záhoráci sa lúčili s jesennou časťou so šiestimi prehrami

Katastrofálnou bilanciou sa rozlúčilo šesť mužstiev zo Záhoria v 15. kolo 5. ligy ZÁPAD.

Všetky prehrali, Petrova Ves, Šaštín a Moravský Svätý Ján dokonca na vlastnom ihrisku, keď nedokázali streliť ani jediný gól.

Smolenice - Kúty 1:0 (0:0)

Gól: 82. Štibraný.

Kúty: Škoda - Ralbovský, Kubina, Valachovič, Smolinský, Pavlák, D. Kubina, Stupavský, Michal Valla, Marek Valla (Pavlovič, Štifftner)

Nelichotivé postavenie v tabuľke nútilo súperov bojovať čo najúpornejšie o body a výsledkom bolo okrem iného dosť nervózne stretnutie, ktoré prinieslo neveľmi pohľadný futbal, za ktorý sú zodpovedné obe strany. Upokojenie priniesla až 82. min. po góle Štibraného.

Krakovany - Radošovce 3:2 (2:2)

Góly: 22. Balcír, 25. Mikuláš (11), 80. Lackovič - 8. S. Polák, 37. Vacula.

ČK 1:0 (Feranec).

Radošovce: Pekár - Černek, Tokoš, S. Polák, Surový, Orth (Vanek), T. Polák, Vacula, Flajžík, Božek, Huliman.

Hostia domácich prekvapili úspešným vstupom do stretnutia a v 8. minúte sa Polákovou hlavičkou po kope z rohu dostali do vedenia, domáci mohli v 18. minúte z pokutového kopu mohli vyrovnať, no Balcíra brankár hostí Pekar vychytal a tak sa stav nemenil. Následne však po prieniku Machača svoju chybu napravil v 22. minúte vyrovnávajúcim gólom. V 25. minúte po faule na Hornáka ďalšiu nariadenú penaltu už Mikuláš premenil a bolo 2:1. Hostia potom dve dobré šance nepremenili, no v 37. minúte Vacula z priameho kopu predsa len skóroval a bolo polčasových 2:2. Po obrátke sa oba týmy predbiehali v zahadzovaní šancí, až prišla 80. minúta, kedy zabojoval Balcír a po jeho prihrávke Lackovič zaznamenal víťazný gól stretnutia - 3:2. Domáci Feranec síce v 87. minúte dostal červenú kartu, no na priebeh záveru stretnutia to už nemalo vplyv.

Petr. Ves - Hlohovec 0:3 (0:1)

Góly: Sýkora 2, Modrovič.

Petr. Ves: J. Lánik - R. Macek (M. Macek), Vanek, Krempa (M. Pochylý), Juriga, Černý, Matula st. (Morvay), Matula ml., Hlúpik, Buček, P. Pochylý.

Posledný jesenný zápas rozbiehali lepšie hostia z Hlohovca, ktorým v prvom polčase pomohla chyba domácich obrancov, po ktorej v 21. minúte Modrovič pohodlne zaznamenal vedúci gól hostí – 0:1. V druhom polčase síce snaha domácich o zmenu bola, no síl sa už nedostávalo. Využili túto situáciu hostia a ďalšími dvomi gólmi Sýkoru v 67. a 83. minúte zavŕšili svoje zaslúžené víťazstvo. Nepohybne kuriozitou stretnutia bolo, že sa hralo bez kariet.

V. Kostoľany - Bor. Mikuláš 2:1 (2:0)

Góly: 29. Hnilka, 35. Grigel - 61. Malík (11).

B. Mikuláš: Drinka - Ondriska, Ľ. Macek, Plaisner, Tomek, M. Vanek, Černý, Tomka, M. Macek, T. Vanek, Malík (Hlavenka).

Úvod platil pre domácich a výsledkom bola úspešná 29. minúta, kedy po akcii Kavuliak a Hnilka brankár hostí neudržal loptu a posledne menovaný strelil vedúci gól domácich, aby v 35. minúte Grígel pridal druhý. Hostia nemali dovtedy žiadnu riadnejšiu šancu a tak sa čakalo na druhý polčas. Rozbeh domácich zabrzdil v 61. minúte pokutový kop, z ktorého Malík znížil na 2:1. V tej istej minúte mohol zvyšovať domáci Vavrinec, no ako v ďalšom Kúdela či Grígel neuspel, naopak uspel brankár hostí. V nervóznom závere, v stretnutí padlo sedem žltých, však domáci udržali priebeh na uzde a spolu s tým aj výsledok s trojbodovým zápisom.

Šaštín - Križovany 0:1 (0:1)

Gól: 18. Vrábel.

ČK 1:0 (Slovák).

Šaštín: Klokočka - Šedivý, R. Túma, Suchý, Šaghy, Tomiš, Bartal, Cvečka, Slovák, Brunner, Lang (Hladík, Lisinovič).

V Šaštíne privítali lídra súťaže bez akéhokoľvek rešpektu a domáci mu boli vyrovnaným súperom. Hralo sa obojstranne útočne, no keďže obrany boli pozorné, bolo málo šancí na oboch stranách. Jediný gól stretnutia padol v 18. minúte, kedy hosťom vyšiel rýchly kombinačný protiútok a Vrábel sa zapísal do listiny strelcov a stav bol 0:1. Druhý polčas začal náporom domácich, no príležitosť mali hostia, lenže Vrábel samostatný nájazd nepremenil. Za domácich mohol vyrovnať Bartal, no ani táto príležitosť nevyšla. V 63. minúte dostal za odplácanie červenú domáci Slovák. Domáci však nepoľavili, na ďalej sa snažili o aktívnu hru, aby v 87. minúte Lisinovič vo vyloženej príležitosti prestrelil a v úplnom závere, v 90. minúte Brunnerovu strelu brankár hostí iba s námahou vyrážal. Domáci si minimálne za svoj bojovný výkon zaslúžia uznanie.

Mor. Sv. Ján - Modranka 0:2 (0:2)

Góly: 3. Nižnan, 44. Mačák.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Mach, Vrábel, Salay, Chvál, Kudlička, Hrica, Ježek, Lorenc, Šimonovič, J. Bolf (Šúrek).

Hostia prekvapili gólom hneď v úvode, konkrétne v 3. minúte Nižňanovým gólom strelou spoza šestnástky. Domáci mohli takmer vzápätí vyrovnať, no strelu Bolfa z voleja kryl brankár hostí. O výsledku sa rozhodlo ešte v prvom polčase, kedy v samom závere, v 44. minúte hostia Mačákom po rýchlom protiútoku rozhodli o výsledku. Domáci, ktorí hrali bez viacerých hráčov stabilného základu už ale nemali síl na zvrátenie výsledku a tak Modranka odchádzala s plným bodovým ziskom.

Ďalšie výsledky 15. kola: Trebatice - Krtovce 0:3, Radošina - Jacovce 3:2.

1. Križovany 15 11 4 0 39:15 37
2. Krtovce 15 10 3 2 47:16 33
3. Modranka 15 10 2 3 34:16 32
4. V. Kostoľany 15 9 3 3 19:12 30
5. Hlohovec 15 9 1 5 35:21 28
6. Trebatice 15 8 2 5 30:19 26
7. B. Mikuláš 15 7 3 5 39:29 24