Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Záhoráci sa lúčili s jesennou časťou so šiestimi prehrami

Katastrofálnou bilanciou sa rozlúčilo šesť mužstiev zo Záhoria v 15. kolo 5. ligy ZÁPAD.

Všetky prehrali, Petrova Ves, Šaštín a Moravský Svätý Ján dokonca na vlastnom ihrisku, keď nedokázali streliť ani jediný gól.

Smolenice - Kúty 1:0 (0:0)

Gól: 82. Štibraný.

Kúty: Škoda - Ralbovský, Kubina, Valachovič, Smolinský, Pavlák, D. Kubina, Stupavský, Michal Valla, Marek Valla (Pavlovič, Štifftner)

Nelichotivé postavenie v tabuľke nútilo súperov bojovať čo najúpornejšie o body a výsledkom bolo okrem iného dosť nervózne stretnutie, ktoré prinieslo neveľmi pohľadný futbal, za ktorý sú zodpovedné obe strany. Upokojenie priniesla až 82. min. po góle Štibraného.

Krakovany - Radošovce 3:2 (2:2)

Góly: 22. Balcír, 25. Mikuláš (11), 80. Lackovič - 8. S. Polák, 37. Vacula.

ČK 1:0 (Feranec).

Radošovce: Pekár - Černek, Tokoš, S. Polák, Surový, Orth (Vanek), T. Polák, Vacula, Flajžík, Božek, Huliman.

Hostia domácich prekvapili úspešným vstupom do stretnutia a v 8. minúte sa Polákovou hlavičkou po kope z rohu dostali do vedenia, domáci mohli v 18. minúte z pokutového kopu mohli vyrovnať, no Balcíra brankár hostí Pekar vychytal a tak sa stav nemenil. Následne však po prieniku Machača svoju chybu napravil v 22. minúte vyrovnávajúcim gólom. V 25. minúte po faule na Hornáka ďalšiu nariadenú penaltu už Mikuláš premenil a bolo 2:1. Hostia potom dve dobré šance nepremenili, no v 37. minúte Vacula z priameho kopu predsa len skóroval a bolo polčasových 2:2. Po obrátke sa oba týmy predbiehali v zahadzovaní šancí, až prišla 80. minúta, kedy zabojoval Balcír a po jeho prihrávke Lackovič zaznamenal víťazný gól stretnutia - 3:2. Domáci Feranec síce v 87. minúte dostal červenú kartu, no na priebeh záveru stretnutia to už nemalo vplyv.

Petr. Ves - Hlohovec 0:3 (0:1)

Góly: Sýkora 2, Modrovič.

Petr. Ves: J. Lánik - R. Macek (M. Macek), Vanek, Krempa (M. Pochylý), Juriga, Černý, Matula st. (Morvay), Matula ml., Hlúpik, Buček, P. Pochylý.

Posledný jesenný zápas rozbiehali lepšie hostia z Hlohovca, ktorým v prvom polčase pomohla chyba domácich obrancov, po ktorej v 21. minúte Modrovič pohodlne zaznamenal vedúci gól hostí – 0:1. V druhom polčase síce snaha domácich o zmenu bola, no síl sa už nedostávalo. Využili túto situáciu hostia a ďalšími dvomi gólmi Sýkoru v 67. a 83. minúte zavŕšili svoje zaslúžené víťazstvo. Nepohybne kuriozitou stretnutia bolo, že sa hralo bez kariet.

V. Kostoľany - Bor. Mikuláš 2:1 (2:0)

Góly: 29. Hnilka, 35. Grigel - 61. Malík (11).

B. Mikuláš: Drinka - Ondriska, Ľ. Macek, Plaisner, Tomek, M. Vanek, Černý, Tomka, M. Macek, T. Vanek, Malík (Hlavenka).

Úvod platil pre domácich a výsledkom bola úspešná 29. minúta, kedy po akcii Kavuliak a Hnilka brankár hostí neudržal loptu a posledne menovaný strelil vedúci gól domácich, aby v 35. minúte Grígel pridal druhý. Hostia nemali dovtedy žiadnu riadnejšiu šancu a tak sa čakalo na druhý polčas. Rozbeh domácich zabrzdil v 61. minúte pokutový kop, z ktorého Malík znížil na 2:1. V tej istej minúte mohol zvyšovať domáci Vavrinec, no ako v ďalšom Kúdela či Grígel neuspel, naopak uspel brankár hostí. V nervóznom závere, v stretnutí padlo sedem žltých, však domáci udržali priebeh na uzde a spolu s tým aj výsledok s trojbodovým zápisom.

Šaštín - Križovany 0:1 (0:1)

Gól: 18. Vrábel.

ČK 1:0 (Slovák).

Šaštín: Klokočka - Šedivý, R. Túma, Suchý, Šaghy, Tomiš, Bartal, Cvečka, Slovák, Brunner, Lang (Hladík, Lisinovič).

V Šaštíne privítali lídra súťaže bez akéhokoľvek rešpektu a domáci mu boli vyrovnaným súperom. Hralo sa obojstranne útočne, no keďže obrany boli pozorné, bolo málo šancí na oboch stranách. Jediný gól stretnutia padol v 18. minúte, kedy hosťom vyšiel rýchly kombinačný protiútok a Vrábel sa zapísal do listiny strelcov a stav bol 0:1. Druhý polčas začal náporom domácich, no príležitosť mali hostia, lenže Vrábel samostatný nájazd nepremenil. Za domácich mohol vyrovnať Bartal, no ani táto príležitosť nevyšla. V 63. minúte dostal za odplácanie červenú domáci Slovák. Domáci však nepoľavili, na ďalej sa snažili o aktívnu hru, aby v 87. minúte Lisinovič vo vyloženej príležitosti prestrelil a v úplnom závere, v 90. minúte Brunnerovu strelu brankár hostí iba s námahou vyrážal. Domáci si minimálne za svoj bojovný výkon zaslúžia uznanie.

Mor. Sv. Ján - Modranka 0:2 (0:2)

Góly: 3. Nižnan, 44. Mačák.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Mach, Vrábel, Salay, Chvál, Kudlička, Hrica, Ježek, Lorenc, Šimonovič, J. Bolf (Šúrek).

Hostia prekvapili gólom hneď v úvode, konkrétne v 3. minúte Nižňanovým gólom strelou spoza šestnástky. Domáci mohli takmer vzápätí vyrovnať, no strelu Bolfa z voleja kryl brankár hostí. O výsledku sa rozhodlo ešte v prvom polčase, kedy v samom závere, v 44. minúte hostia Mačákom po rýchlom protiútoku rozhodli o výsledku. Domáci, ktorí hrali bez viacerých hráčov stabilného základu už ale nemali síl na zvrátenie výsledku a tak Modranka odchádzala s plným bodovým ziskom.

Ďalšie výsledky 15. kola: Trebatice - Krtovce 0:3, Radošina - Jacovce 3:2.

5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Na Bielu sobotu sa piekol biely koláč, posvätené vajíčko si rodina delila

Výdatné jedlá si naši predkovia dožičili po veľkom pôste, mala sa tým zabezpečiť hojnosť a tohoročná úroda.

Razia v Senici: Opití tínedžeri a medzinárodne hľadaný Maďar

V noci z piatka na sobotu bola v dvoch kluboch v meste Senica policajná razia.

Policajná razia v Oravskom Podzámku.
Marián Studenič (vľavo) v drese slovenskej reprezentácie.

Vláčik Záhoráčik bude jazdiť už tretiu sezónu

Vlakom sa budú môcť zviezť turisti, ktorí si chcú urobiť pešie túry, alebo sa na zaujímavé miesta od zastávok plánujú dostať na bicykli.