Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Vo futbalových majstrovstvách oblasti sa hralo posledné kolo

V poslednom 15. jesennom kole majstrovstiev oblasti sa darilo viac domácim mužstvám, ktoré vyhrali päť stretnutí.

Vonku vyhrali prekvapujúco iba Rybky v Jablonici, keď sa o ich víťazstvo dvomi gólmi postaral Cyril Mach (kto iný). Okrem nich si po bode odviezlo Brodské zo Sekúl a Smolinské z Čáčova, keď domáci vyrovnali v samom závere zápasu.

Stráže - Hlboké 2:1 (0:1)

Góly: Létal (11), I. Letko - Chovanec.

Stráže: Hladký ml. - Létal, Bíly (85. Mach), L. Letko, R. Daniel, Šimek (37. Uhrinec), Polák, Karas, Vanek, I. Letko.

Hlboké: Michálek - Hradský, Zubálik, Baran, Jediný, Chovanec (90. Jonáš), Mráz, Valjent (46. Tóth, 81. Kukliš), S. Otépka, Slaný, R. Morávek.

V hodovom zápase v súboji mužstiev zo spodku tabuľky chceli bodovať obaja. Lepšie začali hostia a najmä Mráz robil domácim poriadne problémy. Po jeho dvoch nevyužitých možnostiach sa v šanci ocitol aj domáci Polák, no ani on neuspel proti Michálkovi. Zastreloval sa aj najlepší domáci hráč René Daniel, no bránu Michálka netrafil. V 29. min. spálil po prihrávke Zubálika už tretiu šancu Mráz a po rohu netrafil ani Chovanec. V 35. min. pripravil Polák šancu I. Letkovi, no ani tentoraz sa skóre nemenilo. Hosťom perfektne vychádzali brejky, až na to zakončenie. Po prihrávkach Zubálika a Morávka sa Chovanec zastreľoval, aby v 42. min. po kolmici Morávka otvoril skóre - 0:1. V samom závere mohol vyrovnať I. Letko, no netrafil bránu.

Po prestávke domáci riadne pridali a prakticky hostí do žiadnej šance nepustili. Michálek z námahou zneškodnil strelu R. Daniela, Letko trafil brvno a vyrovnanie prišlo v 62. min. z penalty, ktorú premenil Létal - 1:1. Z ojedinelého protiútoku o chvíľu mohol hosťom vrátiť vedenie Chovanec, no netrafil Hladkého bránu. Ďalšiu tutovku spálil R. Daniel v 71. min. V 77. min. ten istý hráť z blízka napálil do brvna a odrazenú loptu poslal z 5 - ky vysoko nad opustenú bránu. Domácim vyšlo striedanie, keď čerstvý Mach, ktorý bol na ihrisku šesť minút v 90. min. ideálne vysunul I. Letka a ten rozhodol tento remízový zápas - 2:1. Hlboké pred týždňom gólom v poslednej minúte bod získalo, teraz ho rovnakým spôsobom stratilo. R Holenka, Cabadaj. (Jozef Komorný)

Brankár Hlbokého Michálek zasahuje po rohu domácich. (FOTO: Jozef Komorný)

Čáčov - Smolinské 2:2 (0:1)

Góly: Halabrín, Chodúr - vlastný (B. Vach), Pochyba.

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnáskami. V 16. min. bol v šanci Chodúr, no neuspel. V 34. min. prekvapil všetkých malou domov Vach, ktorý vlastnecom pomohol hosťom do vedenia - 0:1. Po prestávke sa hralo na jednu bránu. Už v 49. min. vyrovnal Halabrín na 1:1. V 53. min. však Mráz netrafil dobre loptu a Pochyba dostal hostí opäť do vedenia - 1:2. Domáci tlačili, Vach po rohu trafil brvno, no vyrovnania sa dočkali až v 88. min., kedy Chodúr umiestnenou strelou trafil do vinkla a stanovil zaslúženú deľbu bodov - 2:2. ČK 0:1 (Pochyba). R Lapoš, Mindek. (Marian Mesíček)

Oreské - Koválov 1:0 (0:0)

Gól: A. Ferík.

V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal s jednou šancou na každej strane. Hostia vykopávali strelu A. Feríka z prázdnej brány, a na drhej strane Veselého zneškodnil výborným zákrokom brankár Bernát. Po prestávke domáci už dominovali a z ich tlaku rezultoval gól. Po centri J. Bezúcha prehodil vybiehajúceho brankára hostí hlavou Andrei Ferík - 1:0. Možnosť vyrovnať mal opäť Veselý, trafil však iba brvno. R Petráš, Hurbánek. (Peter Bulka)

Radimov - Dubovce 4:2 (1:0)

Góly: A. Foriška 2, Majzún, Urbánek - D. Polák, Mário Mikula.

Domáci mali po celý zápas hernú prevahu a zdalo sa že jasne vyhrajú. V 87. min. však videl domáci Solárik ČK a o chvíľu znížil Mikula na 3:2 a chystalo sa k dramatickému záveru. Hostia však v snahe o vyrovnanie zabudli na rýchleho Križánka, po ktorého úniku a ideálnej prihrávke zakončoval Urbánek do prázdnej brány na konečných 4:2. ČK 1:0 (Solárik). R Škoda, Rusinko. (Jozef Žilínek)

Pop. Močidlany - Cerová 3:0 ( 1:0 )

Góly: D. Krchňavý, I. Šteflík, Foriška.

Úvod stretnutia vyrovnaný priebeh. V 30. min. prišla však veľká chyba obrany hostí, ktorú zužitkoval Krchňavý na vedúci gól. Hostia postupne otvorili hru, čo bola voda na mlyn pre domácich. Po prestávke prišla veľká chvíľa pre I. Šteflíka, ktorý zaznamenal svoj prvý gól v kariére, ktorý môže byť zároveň asi aj posledný, pretože odchádza na štúdia do Austrálie. Potom ešte prikrášlil výsledok Foriška na konečných 3:0. Pre hostí je to prehra podľa priebehu hry pomerne krutá. Domáci sa pekným výsledkom rozlúčili s jesennou časťou sezóny. R Dutka, Černek. (Marián Kocák)

Š. Humence - Mokrý Háj 2:0 (0:0)

Góly: T. Vach 2.

Priebeh prvého polčasu bol vzácne vyrovnaný. Do druhého polčasu však prišli domáci ako vymenený a mali veľkú prevahu. To prinieslo aj gólový efekt, keď sa strelecky presadil Tomáš Vach najprv v 55.min. a potom tri minúty pred koncom zápasu stanovil konečný stav stretnutia na 2:0. R Španka, Dzindzík st. (Anton Šimek)

Jablonica - Rybky 1:2 (0:1)

Góly: Smíkal - C. Mach 2.

Po obojstranne vyrovnanom úvode stretnutia sa hostia predsa len v 40. min. ujali vedenia po prihrávke Ševčíka skóroval Cyril Mach. Domáci v druhom polčase pridali a dočkali sa aj vyrovnania v 63. min. po krásnej akcií na jeden dotyk, ktorú zakončil Smíkal.

Netrvalo však dlho a hostia kontrovali po rozohraní štandartnej situácie Kováčikom sa presadil opäť strelecky disponovaný Mach. Domáci po druhom góle sa už nezmohli na vyrovnanie a boli radi, že prečkali záverečný tlak hostí bez ďalších gólov vo svojej sieti. R Pišoja, Polakovič. (Milan Blažek)

Sekule - Brodské 1:1 (1:1)

Góly: Markovič - Joniak.

V stretnutí slabej úrovne sklamali najmä domáci. Ujali sa síce vedenia Markovičom, no v závere polčasu Brodské Joniakom vyrovnalo a bod, pre ktorý si do Sekúl prišlo sa mu aj podarilo získať. (Jozef Kunštek)

1. Oreské 15 10 3 2 46:19 33
2. Radimov 15 9 2 4 31:21 29
3. Koválov 15 8 2 5 27:14 26
4. P.Močidlany 15 7 5 3 21:20 26
5. Brodské 15 7 3 5 32:26 24
6. Jablonica 15 6 4 5 24:20 22
7. Smolinské 15 6 4 5 30:31 22
8. Rybky 15 6 3 6 31:29 21