Futbalisti Oreskéhom s predstihom jesennými majstrami MO Senica

Už v 14. kole futbalových majstrovstiev oblasti Senica sa rozhodlo o jesennom majstrovi.

Stali na ním futbalisti Oreského, ktorým k poisteniu líderskej pozície stačila aj remíza v Brodskom.

Rybky - Dubovce 1:0 (0:0)
Gól: Cyril Mach.
Domáci v stretnutí s poslednými Dubovcami chceli naplno bodovať, v opačnom prípade by sa k nim súper priblížil v tabuľke na jediný bod. Hral sa teda "šesťbodový" zápas a od začiatku si v ňom lepšie viedli hostia, hoci oslabení o potrestaných R. Polláka a O. Rybnikára. Hlavne cez dispečéra ich hry Milana Huťťu sa často dostávali do zakončenia, najmä nebezpečnými hlavičkami a nebyť skúseného Rada Valjenta v domácej bráne, mohlo byť s Rybkami zle - nedobre. Ten vyškriabal gólovú hlavičku Matúša na roh, ktorý rozohral Huťťa na hlavu Chocholáčka a domácich zachránila ľavá tyč. Sám pred Valjentom bol D. Polák a ďalšia hlavička Matúša išla nad. Toto všetko stihli hostia v prvej polhodine, keď však po Duškovom rohu spálil šancu Vizváry, aktivita prešla mierne na stranu domácich, no bez ďalších šancí. V závere polčasu sa po ďalšej prihrávke Huťťu rútil do šace Chocholáček, ktorému v poslednej chvíli zblokoval loptu Bittner.
Po prestávke bolo oveľa viac aktivity na domácich kopačkách. Dva pokusy Obucha však nemali presnosť ani intenzitu a Petrúfka triafal oblaky. Obuchov center takmer zavial vietor do siete, no P. Pollák s námahou odvrátil na roh. V 79. min. mohol rozhodnúť striedajúci Mrázek, P. Pollák sa opäť vyznamenal. Rozhodla málo vídaná situácia v poslednej minúte, keď hostia mali loptu, predtým ošetrovaný Kudláč bez povolenia vbehol na ihrisko, videl ŽK a po trestnom kope Kováčika dal Cyril Mach víťazný gól Rybiek - 1:0.
Úroveň zápasu značne ovplyvnil silný vietor, ktorý hráčom sťažoval kontrolu lopty a nedovolil plynulejšie kombinácie. Prehra je pre hostí príliš krutá, zápasu by svedčala remíza. Napriek prehre hostia pochválil výkony obidvoch rozhodcov. R Dutka, Hurbánek. (Jozef Komorný)

Hlboké - Pop. Močidlany 1:1 (O:1)
Góly: Chrenek - D. Krchňavý.
Silný vietor ovplyvnil kvalitu tohoto stretnutia. Hostia vyhrali žreb a prvý polčas hrali s podporou vetra, čo aj využili na strelenie vedúceho gólu, ktorý dal v 21. min. David Krchňavý. Domáci sa proti vetru nezmohli na súvislejší tlak. Po prestávke mal dve šance Chrenek. Prvú nepremenil, no v 90. min. po prihrávke Chovanca uzavrel skóre zápasu na 1:1. Výborne R Daniel, Cabadaj. (Jozef Macek)

Koválov - Jablonica 2:0 (1:0)
Góly: P. Tokoš 2.
Celý zápas prebiehal v réžií domácich. Aj hostia sa však pričinili o dobré stretnutie, ale body zostali zaslúžene na domácej strane. Domáci zahodilo viacero šancí a tak už viac gólov nepadlo. R Holenka, Cabadaj. (Vlado Labaš)

Smolinské - Š. Humence 2:2 (1:0)
Góly: Filípek, P. Flajžík - Búzek, Horváth.
Dva rozdielne polčasy. Prvý polčas mali viac z hry domáci a druhý polčas patril hosťom. Výsledok však zodpovedá predvedenej hre. R Otočka, Hurbánek. (Jozef Došek)

Radimov - Stráže 3:1 (1:0)
Góly: A. Foriška, B. Križánek, Frühauf - T. Polák.
Domáci po hodine hry viedli o dva góly. V 57.minúte mohol pridať Foriška tretí gól , keď sa rútil sám na brankára. Brankár hostí Hladký ho nedovolene atakoval mimo šestnástky a bol výlučený. Domáci sa tretieho gólu dočkali v 78.minúte. Hostia sa nakoniec dočkali tiež gólu v 86. minúte Polákom. R Petráš, Polakovič. (Jozef Žilínek)

Cerová - Čáčov 1:1 (0:0)
Góly: Štora - Filuš.
Vyrovnané stretnutie domáci sa ujali vedenie v 70. min. Štorom. So zaslúženej remízy sa na koniec tešili hostia desať minút pred koncom sa vyrovnať podarilo Filušovi. Hostia v samom závere mali ešte šancu zápas otočiť, to sa im však nepodarilo. R Túbl, Martinovský. (Ľuboš Pavlík)

Brodské - Oreské 1:1 (0:0)
Góly: Richtárik - J. Bederka.
Hostia hrali od 20. min. oslabení, keď bol vylúčený Ľ. Bezúch. Aj napriek tomu bol zápas vyrovnaný. Domáci sa ujali vedenia strelou Richtárika spoza šestnástky. V záverečnom tlaku sa však hosťom podarilo tri minúty pred koncom vyrovnať gólom Bederku. R Lapoš, Škoda. (Michal Šimon, Peter Bulka)

Mokrý Háj - Sekule 2:1 (1:0)
Góly: Ševčík, vlastný - vlastný.
Domáci mali prevahu, no nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Ich neschopných útočníkov zastúpil v 9. min. obranca hostí, ktorý si dal vlastný gól - 1:0. Na oplátku sa situácia zopakovala aj na druhej strane, keď si dali zase „vlastenca“ domáci. Nakoniec rozhodujúcim momentom zápasu sa stal faul na Lašáka, z následného pokutového kopu stanovil výsledok Boris Ševčík - 2:1. R Durkoš, Martinovský. (Peter Pobuda)

1. Oreské 14 9 3 2 45:19 30
2. Koválov 14 8 2 4 27:13 26
3. Radimov 14 8 2 4 27:19 26
4. Brodské 14 7 2 5 31:25 23
5. P.Močidlany 14 6 5 3 18:20 23
6. Jablonica 14 6 4 4 23:18 22
7. Smolinské 14 6 3 5 28:29 21
8. Rybky 14 5 3 6 29:28 18