Sobota, 10. december, 2022 | Meniny má Radúz

Futbalisti MŠK Žilina ukončili úspešnú desaťzápasovú sériu FK Senica

Sériu desiatich corgoňligových zápasov bez prehry ťahali futbalisti FK Senica.

Túto im v sobotu ukončili futbalisti MŠK Žilina, ktorí boli aj posledným mužstvom, ktoré ich v 4. kole zdolalo, keď v Senici vyhrali 2:1.

Pred zápasom prezident MŠK Žilina Jozef Antošík zablahoželal k 50. narodeninám trénerovi Senice Stanislavovi Grigovi, ktorý odštartoval svoju úspešnú futbalovú kariéru práve v Žiline.

MŠK Žilina - FK Senica 3:1 (3:1)

Góly: 8. vlastný (Šíma), 26. a 38. (11) Mráz - 22. Valenta.

Pred 2189 divákmi rozhodovali Horváth - Balko, Bóllo.

ŽK 0:2 (25. Strnad, 38. Pavlík).

Žilina: Krnáč - Mabouka, Štrba, Kerla, Mráz - Pečovský - Angelovič (81. Pich), Barčík, Gergel - Majtán (43. Střihavka), Ceesay (86. Deza), tréner Ľubomír Nosický.

Senica: Bolek - Gorosito, Pavlík (46. Pillár), Gajdošík, Šíma - Strnad (82. Wijlaars) - Valenta, Kóňa, Piroska, Ďurica - Kalabiška (86. Hošek), tréner Stanislav Griga.

Už v prvom polčase videli diváci štyri pekné góly. V 8. min. potiahol Pečovský loptu stredom ihriska, prihral na ľavú stranu Gergelovi, ten odcentroval, Ceesay trafil do žrde a obranca hostí Šíma odrazenú loptu nešťastne usmernil do vlastnej siete - 1:0. Gól trochu hostí zaskočil, postupne sa však púšťali do útoku. V 21. min. Piroskova strela síce natiahla Krnáča, ale letela mimo bránky. O minútu neskôr už Seničania vyrovnali, keď Piroska z ľavej strany prihral pred bránku voľnému Jiřímu Valentovi, ktorý mal dostatok času, aby prekonal žilinského brankára - 1:1. Neprešli ani štyri minúty, keď hostia faulovali pred svojou šestnástkou žilinského kapitána Barčíka a z priameho kopu potom Patrik Mráz peknou strelou do ľavého horného rohu opäť získal pre domácich vedenie - 2:1. V 38. min. po faule na Majtána v šestnástke nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý premenil domáci špecialista na jedenástky Patrik Mráz - 3:1.

Pekný, kombinačný futbal z jednej strany na druhú produkovali oba tímy aj po prestávke. Hostia sa snažili urobiť niečo s nepriaznivým skóre, museli si však dávať pozor na útočné akcie domácich, hlavne na nebezpečného Ceesaya, ktorý niekoľkokrát nebezpečne ohrozil Boleka. V 64. min. sa pekne uvoľnil na pravej strane Angelovič, jeho strelu musel senický brankár vyraziť na roh. Ten istý žilinský hráč sa dostal do brejku v 74. min, keď ho vysunul prihrávkou v prečíslení Pečovský, Angelovič však sám pred Bolekom zaváhal a vracajúci sa hostia postupne odvrátili nebezpečenstvo.
V poslednej desaťminútovke sa Žilinčania snažili držať loptu na svojich kopačkách a nepustiť hostí do tlaku, čo sa im aj podarilo a ukončili desaťzápasovú sériu Seničanov bez prehry.

Ľubomír Nosický, tréner Žiliny: „Cením si náš výkon. V prvom polčase sme sa snažili hrať aktívne a donútiť súpera k chybám, čo sa nám aj podarilo. V druhej polovici sme kontrolovali výsledok, mali sme aj dostatok príležitostí. Som spokojný s výkonom mužstva aj s výsledkom.“

Stanislav Griga, tréner Senice: „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Herná disciplína, ktorá nás zdobila v predchádzajúcich stretnutiach, dnes chýbala. Súperovi sme dali veľa priestoru, nedisciplinovanosťou sme posadili domácich na koňa. V druhom polčase to bolo lepšie, ale nedali sme kontaktný gól. Žilina vyhrala zaslúžene. Z nášho výkonu v prvom polčase som rozčarovaný.“

Ďalšie výsledky 15. kola

Ružomberok - Dun. Streda 3:1, P. Maslo, Serečin, Skalák - Delarge, Zlaté Moravce - Košice 3:2, Brčák 2, vlastný (Škutka) - Nurkovič, Banská Bystrica - Prešov 2:0, Jakubko, Rejdovian, Trnava - Slovan 2:0, Kone 2, Nitra - AS Trenčín 0:0.