Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Hokejisti Skalice nezvládli v Martine samostatné nájazdy

V nedeľnom zápase hokejovej Tipsport extraligy hrali Záhoráci v Martine ako líder tabuľky.

K víťazstvu im nepomohol ani rýchly gól, ani hetrik strelecky disponovaného Hrúšku. Prehrali po samostatných nájazdoch a v tabuľke ich preskočili majstrovské Košice.

MHC Martin - HK 36 Skalica 5:4 sam. náj. (2:1, 1:1, 1:2)

Góly: 14. Macejka, 17. Zukal, 30. Škoda, 44. Kriška, roz. náj. Markovič - 1., 54. a 60. Hruška, 33. Obdržálek.

Vylúčení 6:7 na 2 min. Presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Pred 2000 divákmi rozhodovali Müllner - P. Šefčík, Výleta (všetci Senica).

Martin: Šimko - Zukal, Martin Výborný, Kozák, Brcko, Matejka, Obuch - Markovič, Galamboš, Themár - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Ižvolt, Sobota.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Bučka, Jurík - Hruška, Školiak, Obdržálek - Holovič, Lušňák, Višňovský - Šátek, Klejna, Kutálek -
Konečný, Štepán.

Raketový vstup do zápasu Skaličania bez zraneného Pálffyho v zostave nezužitkovali. V 29. sekunde otvoril skóre z prvej strely na Šimkovu bránku Hruška - 0:1. Martinčanov skorý úder nevyviedol z rytmu. Verní svojej taktike bránili stredné pásmo a hrozili z brejkov. V 8. min nezdvihol osamotený Šišovský puk ponad ležiaceho Lakosila. Hostia mali potom dobrú príležitosť na druhý gól, ale 33-sekundová presilová hra o dvoch hráčov zostala bez odozvy. O dve minúty už bolo vyrovnané. Puk putoval po biliardovej spolupráci po osi Markovič - Výborný - Macejka do prázdnej bránky - 1:1. V 16. min upútal Škoda svojím dravým prienikom, ktorý zastavil Kloz nedovolene. V následnej presilovke prestrelil Zukal Lakosila - 2:1. Aj po prestávke držali Spišiakovci pevne opraty zápasu vo svojich rukách. Záhoráci mali dvakrát šťastie, lebo najskôr v 25. min strieľal Vartovník do pravej žŕdky Lakosilovej bránky a o dve minúty namieril Škoda do jej hornej žŕdky. V 29. min bol na konci peknej kombinácie Thémara a Galamboša Markovič, Lakosil ešte stačil zasiahnuť, no o minútu bol proti Škodovej strele bezmocný - 3:1. V 33. min sa dostali Skaličania do hry, keď Obdržálek v presilovej hre znížil dvojgólový náskok Martina. Hostia potom prevzali iniciatívu, tlačili sa pred Šimka, ale aj on svoje mužstvo podržal.

Na začiatku tretej tretiny zastavil strelu Školiaka Šimkov semafor. V 44. min stačilo Kriškovi šesť sekúnd na to, aby využitou presilovkou poslal Martinčanov opäť do dvojgólového predĺženia. Záhoráci sa nevzdávali nádeje na dobrý výsledok a v 54. min Hruška dostal svoje mužstvo na kontakt. Skaličania hrali potom 71 sekúnd pred koncom power-play a 55 sekúnd pred záverom tretej časti hry strelecky disponovaný Hruška vyrovnal a poslal duel do predĺženia. V ňom mohli rozhodnúť Obdržálek aj Lušňák, ale Šimko ich pokusy aj so šťastím kryl. V samostatných nájazdoch mal najpevnejšie nervy Markovič, ktorý rozhodol o tretej domácej výhre Martina za sebou.

Ladislav Spišiak, tréner Martina: „Som rád, že sa nám podarilo získať dva body, aj keď vzhľadom na vývoj sme mohli mať možno aj o bod viac. Keby mi však pred zápasom niekto povedal, že to takto dopadne, bral by som to všetkými desiatimi. Som rád, že sa mužstvo po nepriaznivých výsledkoch z úvodu súťaže vzchopilo. Počas prestávky čakáme na to, že sa vedenie vyjadrí k finančnej situácii, lebo k 15. novembru majú pätnásti hráči výpovede.“

Peter Oremus, tréner Skalice: „Prvá tretina nám ušla, ale potom sme vyrovnali a v predĺžení nám chýbalo šťastie. Cením si získaný bod a naše vystúpenie pred reprezentačnou prestávkou hodnotím veľmi kladne. Dúfam, že sa počas tejto prestávky vrátia naši zranení hráči opäť do zostavy.“

Ďalšie výsledky: Orange 20 - Nitra 2:3, Žilina - Zvolen 3:0, Nitra - Košice 1:3, B. Bystrica - Trenčín 3:0.

11. Orange 20 8 0 1 0 7 13:32 2

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?