Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Napriek prehre v Banskej Bystrici Skalica stále prvá

HK 36 Skalica, vedúci celok Tipsport extraligy, sa dnes podvečer predstavil Pod Urpínom.

Aj napriek prehre zanechal v Banskej Bystrici dobrý dojem a tak takmer dvetisíc divákov videlo zaujímavý a dramaticky hokej počas celých 60 minút.

Ban. Bystrica - HK 36 Skalica4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 4. Jokila, 26. Kokavec, 32. Sýkora, 54. Kútny - 24. Mikúš (Holovič), 24. Hruška (Pálffy, R. Školiak).

Vylúčení 4:2 na 2 min., Školiak (SK) 10 min. OT. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Pred 1739 divákmi rozhodovali Kubuš - Rovenský, Snášel.

B. Bystrica: Chorošun - Cebák, Haverinen, Kolba, Huba, Kubka, Cuník, Paľov, Bambúch - Tománek, Jokila, Hričina - Sýkora, Češík, Kútny - Marcinek, Heizer, Krisstoffersson - Novák, Petro, Kokavec.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Gula, Bučka - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek,
Lušňák, Višňovský - Kutálek, Klejna, Šátek - Jurík, Mikúš, Holovič.

V prvej tretine sa hral rýchly hokej, útoky sa striedali na oboch stranách. Už v 4. min sa ujali vedenia domáci hokejisti, po Hričinovej strele sa k odrazenému puku dostal Fín Jokila a prekonal Lakosilom - 1:0. V ďalšom priebehu úvodnej tretiny mali viac príležitostí hostia. V 12. min. v oslabení mal tutovku Školiak, no brankár Chorošun mu jeho blafák zlikvidoval, rovnako sám pred domácim brankárom neuspel ani v 20. min. Pálffy. Z protiútoku trafil Sýkora žŕdky Lakosilovej brány.

Čo nevyšlo hosťom v prvej tretine, dočkali sa v druhej. Pálffy ešte v úvodnej minúte neuspel, no v 24. min. v priebehu 17 - tich sekúnd prekonali Chorošuna Tomáš Mikúš a po akcii Školiaka s Pálffy poslal puk Hruška efektne pod hornú žŕdku - 1:2. Domáci si zobrali oddychový čas a ten im zrejme pomohol. V 26. min. vyrovnal Kokavec na 2:2. Dôležitým momentom zápasu bolo zranenie Pálffyho (tržná rana nad obočím) v 30. minúte, po ktorom už v hre nepokračoval. Jeho absenciu domáci využili už v 32. min. z presilovky Sýkorom - 3:2. Ten istý hráč trafil v oslabení žŕdku.

V tretej tretine mohli hostia vyrovnať, no v 43. min. Obrdžáleka, ani v 50. min. Klejna brankára Banskej Bystrice neprekonali. Rozhodujúci moment prišiel v 54. min., keď víťazstvo domácich poistil štvrtým gólom Kútny - 4:2.

Milan Staš, tréner B. Bystrice: „Po posledných neúspešných zápasoch to bolo pre psychiku môjho mužstva veľmi dôležité stretnutie. Zvládli sme vstup do zápasu, viedli sme 1:0, no prišla hluchá chvíľa, keď nám súper za pár sekúnd strelil dva góly. Mužstvo sa však z toho pozviechalo, vyrovnávajúci gól prišiel veľmi rýchlo. Dali sme do zápasu všetko. Strelili sme síce góly aj so šťastím, no vybojovali sme si víťazstvo a zdolali sme veľmi silnú Skalicu. Pre nás sú tri body zlaté.“

Peter Oremus, tréner Skalice: „Každá prehra mrzí, samozrejme, aj táto. Opäť sme si v zápase utvorili šance, nemám chlapcom čo vyčítať. Trošku to bolo
dnes o šťastíčku, nepadli nám góly, zase prišli aj nejaké zranenia, no opakujem - hráčom nie je čo vyčítať. Treba sa na to pozrieť zreteľne, stále hráme zápasy vonku dobre. Spokojnosť je, aj keď sme prehrali.“

Ďalšie zápasy 18. kola : SR 20 - Nitra 2:3, Košice - Trenčín 3:1, Martin - Poprad 3:1, Žilina - Nitra 6:2, Zvolen - Slovan 1:0.

1. Skalica 19 12 1 0 6 65:50 38
2. Slovan 19 12 0 1 6 63:42 37
3. Zvolen 18 11 2 0 5 46:37 37
4. Košice 19 12 0 0 7 65:46 36
5. Trenčín 19 10 1 1 7 53:39 33
6. Poprad 18 9 0 3 6 61:50 30
7. Žilina 19 5 2 2 10 39:55 21
8. Martin 19 6 1 1 11 45:67 21