Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Napriek prehre v Banskej Bystrici Skalica stále prvá

HK 36 Skalica, vedúci celok Tipsport extraligy, sa dnes podvečer predstavil Pod Urpínom.

Aj napriek prehre zanechal v Banskej Bystrici dobrý dojem a tak takmer dvetisíc divákov videlo zaujímavý a dramaticky hokej počas celých 60 minút.

Ban. Bystrica - HK 36 Skalica4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 4. Jokila, 26. Kokavec, 32. Sýkora, 54. Kútny - 24. Mikúš (Holovič), 24. Hruška (Pálffy, R. Školiak).

Vylúčení 4:2 na 2 min., Školiak (SK) 10 min. OT. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Pred 1739 divákmi rozhodovali Kubuš - Rovenský, Snášel.

B. Bystrica: Chorošun - Cebák, Haverinen, Kolba, Huba, Kubka, Cuník, Paľov, Bambúch - Tománek, Jokila, Hričina - Sýkora, Češík, Kútny - Marcinek, Heizer, Krisstoffersson - Novák, Petro, Kokavec.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Gula, Bučka - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek,
Lušňák, Višňovský - Kutálek, Klejna, Šátek - Jurík, Mikúš, Holovič.

V prvej tretine sa hral rýchly hokej, útoky sa striedali na oboch stranách. Už v 4. min sa ujali vedenia domáci hokejisti, po Hričinovej strele sa k odrazenému puku dostal Fín Jokila a prekonal Lakosilom - 1:0. V ďalšom priebehu úvodnej tretiny mali viac príležitostí hostia. V 12. min. v oslabení mal tutovku Školiak, no brankár Chorošun mu jeho blafák zlikvidoval, rovnako sám pred domácim brankárom neuspel ani v 20. min. Pálffy. Z protiútoku trafil Sýkora žŕdky Lakosilovej brány.

Čo nevyšlo hosťom v prvej tretine, dočkali sa v druhej. Pálffy ešte v úvodnej minúte neuspel, no v 24. min. v priebehu 17 - tich sekúnd prekonali Chorošuna Tomáš Mikúš a po akcii Školiaka s Pálffy poslal puk Hruška efektne pod hornú žŕdku - 1:2. Domáci si zobrali oddychový čas a ten im zrejme pomohol. V 26. min. vyrovnal Kokavec na 2:2. Dôležitým momentom zápasu bolo zranenie Pálffyho (tržná rana nad obočím) v 30. minúte, po ktorom už v hre nepokračoval. Jeho absenciu domáci využili už v 32. min. z presilovky Sýkorom - 3:2. Ten istý hráč trafil v oslabení žŕdku.

V tretej tretine mohli hostia vyrovnať, no v 43. min. Obrdžáleka, ani v 50. min. Klejna brankára Banskej Bystrice neprekonali. Rozhodujúci moment prišiel v 54. min., keď víťazstvo domácich poistil štvrtým gólom Kútny - 4:2.

Milan Staš, tréner B. Bystrice: „Po posledných neúspešných zápasoch to bolo pre psychiku môjho mužstva veľmi dôležité stretnutie. Zvládli sme vstup do zápasu, viedli sme 1:0, no prišla hluchá chvíľa, keď nám súper za pár sekúnd strelil dva góly. Mužstvo sa však z toho pozviechalo, vyrovnávajúci gól prišiel veľmi rýchlo. Dali sme do zápasu všetko. Strelili sme síce góly aj so šťastím, no vybojovali sme si víťazstvo a zdolali sme veľmi silnú Skalicu. Pre nás sú tri body zlaté.“

Peter Oremus, tréner Skalice: „Každá prehra mrzí, samozrejme, aj táto. Opäť sme si v zápase utvorili šance, nemám chlapcom čo vyčítať. Trošku to bolo
dnes o šťastíčku, nepadli nám góly, zase prišli aj nejaké zranenia, no opakujem - hráčom nie je čo vyčítať. Treba sa na to pozrieť zreteľne, stále hráme zápasy vonku dobre. Spokojnosť je, aj keď sme prehrali.“

Ďalšie zápasy 18. kola: SR 20 - Nitra 2:3, Košice - Trenčín 3:1, Martin - Poprad 3:1, Žilina - Nitra 6:2, Zvolen - Slovan 1:0.

1. Skalickí hokejisti majú za sebou prvý prípravák Foto 699
  2. Letné kúpanie má ďalšiu obeť, žena zo senického okresu sa utopila na Zlatých pieskoch 535
  3. Pozor na predpisy, zajtra sa chystá dopravná kontrola 451
  4. Na Národnú púť do Šaštína mimoriadne vlaky nepôjdu, nemá ich kto zaplatiť 218
  5. Ukončili vyšetrovanie smrti dohryzeného Stupavčana 152
  6. Ukrajinec s takmer 3,7 promile spôsobil nehodu 78
  7. Veterány na zámku v Holíči Foto 59
  8. Za vraždu v Senci potrestaný nebude 57
  9. Odchovanec Skalice mení Škandináviu za Trenčín, ide za Oremusom 54
  10. Najlepší obranca ligy Skaličan Škápik: Pre hráča je česť hrať za mesto, kde sa narodil Foto 53