Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Senická Dukla zdolala v nedeľu aj reprezentačný výber Orange 20

V nedeľnom zápase Senica hostila reprezentačný výber hráčov do 20 rokov pod hlavičkou Orange 20.

Diváci očakávali domáce víťazstvo, to sa však rodilo ťažko. Po opatrnom úvode sa diváci dočkali gólových šancí len v presilovkách.

Senica – Orange SR 20 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: Mikušovič, Škápik, Dubec - Zigo, Hinďoš.

Pred 515 divákmi rozhodovali Müllner - Otrubčák, Polakovič.

Vylúčení 8:10 na 2 min. Presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

Dukla: Kristín - Škápik, Salajka, Reismüller, Záhumenský, Ondrovič, Král - Vaškovič, Šurek, Lezo - Mikušovič, Šimek, Mikolášek - Dubec, Šebesta, Herda - Cibulka, tréner Pavel Klečko.

Paradoxne si v tejto činnosti viac šancí mali hostia. Hostia sa snažili hrať takticky so zabezpečenou obranou a tak ich obranu nakoniec prekonal Mikušovič ,otvoril skóre v 18. minúte - 1:0. V druhej tretine boli domáci aktívnejší a pridali ďalšie dva góly. Najskôr Škápikom na 2:0 a po trestnom strieľaní nájazd využil Dubec na 3:0. Po tomto góle sa Senica uspokojila. Hostia miestami až zbytočne faulovali a hrali veľa oslabení. Na ich tvrdosť doplatil zranením Lezo. Tretia tretina už bola v réžií hostí. Domáci dohrávali tretinu na dva útoky a len z vypätím všetkých síl ubránili víťazstvo, keď za hostí znížovali Zigom na 3:1 a Hinďošom na konečných 3:2. Hostia v závere odvolali brankára, ale Kristín domácich podržal. V posledných sekundách Šúrek netrafil prázdnu bránu. Domáci sa predsa len dočkali troch bodov, aj keď zápas bol len priemernej úrovne. (Jaroslav Šustek)

1. Bardejov 15 12 0 0 3 67:29 36
2. Piešťany 14 9 2 0 3 68:34 31
3. L.Mikuláš 14 10 0 1 3 55:32 31
4. Spiš.N.Ves 13 9 1 0 3 60:29 29
5. Michalovce 15 7 1 1 6 43:43 24
6. Detva 15 7 1 1 6 38:41 24
7. Prešov 14 6 1 3 4 44:37 23
8. Topoľčany 15 7 0 0 8 59:63 21