Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Najväčším súperom Senice v Detve boli Záhoráci

V 15. kole 1. hokejovej ligy cestovali Záhoráci pod Poľanu, kde bola ich súperom Detva.

Bolo to stretnutie vyrovnaných súperov, keď aj Senica vyhrala doma v 1. kole vzájomný zápas tesne 2:1. V Detve to vyzeralo dlho na predĺženie, až 162 sekúnd pred treťou sirénou dal víťazný gól domácich Mahdalík. Najväčší podiel na víťazstve domácich však mali Záhoráci. Senický odchovanec v jej drese Juraj Rehuš, autor dvoch gólov, ako aj brankár, skalický odchovanev Miroslav Lipovský.

HC Detva - Dukla Senica 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 18. a 35. J. Rehuš, 1. Síkela, 58. K. Mahdalík - 13. Mikolášek, 22. A. Lezo, 50. Škápik.

Pred 212 divákmi rozhodovaliJung - Šťastný, Vyoral. Vylúčení 4:5 na 2 min., Dvořák (Det) 10 min. OT, Mikušovič (SE) 10 min. OT + DKZ. Presilovky i oslabenia 0:0.

Dukla: Kristín - Zahumenský, Salajka, Vaškovič, Šúrek, Mikušovič - Škápik, Reissmüller, Tonhauser, Lezo, Mikolášek - Pavešic, Ondrovič, Cibulka, Šimek, Herda - Král, tréner Pavel Klečko.

Domáci prekvapili Záhorákov chvíľu po začiatku stretnutia, keď už v 31. sekunde otvoril skóre Síkela - 1:0. Tento gól ich však akoby uspokojil, čo využili hostia na prebratie iniciatívy a riadne podkurovali domácej obraneˇ. V domácej bráne stál skalický odchovanec Miroslav Lipovský, ktorý predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Ani on však nedokázal zabrániť vyrovnávajúcemu gólu, ktorý dal v 13. minúte po akcii Škápika s Tonhauserom Martin Mikolášek - 1:1. Domácim vrátil nádej v 18. minúte spomínaný Juraj Rehuš, ktorý prkonal Kristína a Detva opäť viedla - 2:1. V závere úvodnej tretiny nevyužila Dukla vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov.

V druhej tretine hostia vyrovnali už po 90 - tich sekundách, keď spoluprácu Tonhausera s Mikoláškom zakončil vyrovnávajúcim gólom Anton Lezo - 2:2. Proti nerozhodnému stavu však bol opäť Juraj Rehuš, ktorý dostal domácich v 35. minúte po tretíkrát do vedenia - 3:2. Taký bol stav aj po dvoch tretinách. Domáci boli v prvých dvoch častiach hry strelecky usilovnejší a ich jednogólové vedenie bola aj zaslúžené.

V tretej tretine bola hra vyrovnaná a hosťom sa po tretíkrát podarilo vyrovnať v 50. minúte po akcii Mikušoviča s Vaškovičom, ktorú zakončil Ľubomír Škápik - 3:3. Keď sa už zdalo, že stretnutie speje k predĺžemiu, dal v 58. minúte rozhodujúci gól zápasu domáci Kamil Mahdalík - 4:3.

Pavel Klečko, tréner Dukly: „Zápas bol veľmi bojovný, fyzicky náročný. Zranilo sa nám veľa hráčov a dohrávali sme desiati. Všetci hráči bojovali až do konca. Dostali sme nešťastný gól v závere stretnutia na 4:3 po našom nedorozumení. Som presvedčený, že dnes nevyhral lepší tím, ale šťastnejší.“

Ďalšie výsledky 15. kola:Prešov - Trebišov 2:0, L. Mikuláš - Púchov 8:2, Piešťany - Michalovce 3:1, Bardejov - P. Bystrica 6:0, Trnava - Topoľčany hrajú 29.10., voľno - Spiš. N. Ves.

1. Bardejov 15 12 0 0 3 67:29 36
2. Piešťany 14 9 2 0 3 68:34 31
3. L.Mikuláš 14 10 0 1 3 55:32 31
4. Spiš.N.Ves 13 9 1 0 3 60:29 29
5. Michalovce 15 7 1 1 6 43:43 24
6. Detva 15 7 1 1 6 38:41 24
7. Prešov 14 6 1 3 4 44:37 23
8. Trnava 14 5 1 1 7 40:46 18