Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Skaličania po víťazstve v Žiline opäť vedú tabuľku Tipsport extraligy

Hokejisti HK 36 Skalica sa po 16. kole slovenskej najvyššej súťaže dostali do čela tabuľky.

Po víťazstve v Bratislave so Slovanom 2:1 vyhrali aj na žilinskom ľade 4:1 a vedú o bod práve pred Slovanom Bratislava a Zvolenom

Žilina - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 15. Houdek - 17. Lušňák (Kloz), 26. Lušňák, 28. Vyrúbalík (Šmach, Pálffy), 42. Vyrúbalík (Školiak,
Pálffy).

Pred 1363 divákmi rozhodovali Lauff - Bogdaň, Zvrškovec. Vylúčení 4:8 na 2 min., Róbert Huna (Žilina) 5 + DKZ. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Žilina: Laco - Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Niník, Houdek - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Nemec, Sýkora - Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Linet, Stupka.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, Školiak, Hruška - Lušňák, Obrdžálek, Višňovský - Kutálek, Klejna, Šátek - Holovič, Mikúš, Jurík.

Prvú strelu vyslal v 2. min domáci Sýkora, ale minul Lakosilovu pravú žŕdku. Góly napokon padali až v záverečnej fáze úvodnej tretiny. Najprv v 15. min domáci obranca Houdek od modrej mieril presne - 1:0. Žilinčania sa však tešili iba niečo vyše minúty, Lušňák totiž spoza bránky zasunul puk za Lacov chrbát - 1:1. Ten istý hráč v 26. min dostal hostí do vedenia. O dve minúty Skaličania využili vylúčenie domáceho Stupku, obranca Vyrúbalík tečoval strelu Šmacha - 1:3. Následne Žilinčania nezužitkovali svoju početnú prevahu. Hneď v úvode tretej tretiny Záhoráci zvýšili svoj náskok, keď strelecky disponovaný Vyrúbalík dal na 4:1. Príležitostí na zmenu skóre potom mali Pálffy a Višňovský na strane Skalice, z domácich sa dvakrát mohol do streleckej listiny zapísať Róbert Huna po spolupráci so svojím bratom Richardom, ale skóre sa už nezmenilo.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Nie som spokojný s výsledkom. Skalica nás prevýšila v premieňaní šancí, platili sme za každú chybičku. Inkasovali sme kuriózny lacný druhý gól a v celej druhej tretine bola Skalica lepšia. V tretej
to z našej strany bolo lepšie, mali sme viac striel a príležitostí, ktoré ak by sme využili, mohli sme sa vrátiť späť do zápasu. Žiaľ, neboli sme efektívni v koncovke, musíme na tom popracovať.“

Svatopluk Kosík, as. trénera Skalice: „Vstup do prvej tretiny sme mali dobrý. V druhej tretine sme zvýšili pohyb, vychádzali nám kombinácie a strelili sme dva góly. V tretej sme kontrolovali výsledok, ale urobili sme aj chyby, ktoré mohol súper potrestať. Podržal nás brankár Lakosil a som rád, že sa nám podarilo získať tri body.“

Ďalšie výsledky 16. kola: Slovan - Trenčín 3:0, Košice - Martin 5:4, Zvolen - Nitra 2:1 s.n., Poprad - B. Bystrica 4:5 p.p., Orange 20 - Trenčín 1:3.

1. Skalica 17 11 1 0 5 56:42 35
2. Slovan 17 11 0 1 5 56:35 34
3. Zvolen 16 10 2 0 4 44:29 34
4. Košice 17 11 0 0 6 58:38 33
5. Trenčín 17 10 0 1 6 49:34 31
6. Poprad 16 8 0 3 5 52:46 27
7. B.Bystrica 17 3 2 4 8 35:45 17
8. Žilina 17 4 2 1 10 31:50 17