Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Slovan Bratislava na Záhorí sklamal, odviezol si však bod

V šlágri 13. kola sa v prvom polčase nehral príliš pekný futbal. Hráči oboch tímov kazili veľa prihrávok, v šestnástkach bolo málo vzruchu, hrala sa skôr „šachová partia“ a oba tímy čakali na to, kto urobí prvú chybu.

FK Senica - ŠK Slovan 2:2 (0:0)

V útoku boli o niečo lepší Seničania, v 7. min sa k odrazenej lopte dostal Piroska, ale z dobrej pozície vystrelil nepresne. Gól mohol padnúť v 17. min, po Piroskovom rohu opečiatkoval hlavou brvno Hroššovej brány stopér Pavlík. Slovan trafil do priestoru brány až v 36. min, po chybe v senickej obrane sa dostal do zakončenia Halenár, jeho prízemnú strelu však Bolek kryl, a tak sa prvý polčas skončil bez gólov.

V súboji o loptu domáci Strnad (na zemi) a Žofčák. (Foto: SITA / Edo Jurovatý)

Po obrátke sa hral oveľa lepší futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Záhoráci mali raketový nástup, keď už v 25. sekunde druhého polčasu otvorili skóre. Krásnu kombináciu Kalabišku s Piroskom zakončil peknou strelou spoza pokutového územia Martin Ďurica - 1:0. Slovanisti však pomerne ľahko otočili vývoj zápasu. V 52. min domáca obrana nevystúpila proti Šebovi a ten delovkou prestrelil brankára Boleka - 1:1. O štyri minúty neskôr to skúšal Táborský, Bolek však loptu kryl. Táborský sa dočkal v 59. min, keď si zabehol za obranu po Šebovej prihrávke a zoči-voči domácemu gólmanovi nezaváhal - 1:2. V záverečných dvadsiatich minútach domáci vyvinuli úsilie vyrovnať. Juraj Piroska sa postaral o krásny futbalový moment v 75. min, keď mu Kalabiška priťukol loptu a aktívny domáci kanonier strelou do pravej „šibenice“ vyrovnal na 2:2. V 78. min sa do streleckej príležitosti dostal striedajúci Guédé, Bolek bol však pozorný. V poslednej desaťminútovke mali Seničania ešte dve sľubné šance, s Kalabiškovou strelou si Hroššo na dvakrát poradil a neujal sa ani Divišov pokus. Seničania predĺžili sériu bez prehry na deväť zápasov.

Stanislav Griga, tréner Senice: „Bol to vyrovnaný zápas. Po polčase som si myslel, že to bude o jednom góle. Napokon diváci videli štyri. Mrzí ma, že po našom prvom góle sme dali súperovi priestor. Naopak, teší ma, že za stavu 1:2 sme dokázali zdvihnúť hlavy a zaslúžene sme vyrovnali.“

Vladimír Weiss, tréner Slovana: „Som sklamaný z výsledku. Prvý polčas bol taktickou partiou bez strely na bránu. Druhý sa musel divákom páčiť, aj keď my sme mali veľmi zlý začiatok. Súperovi sme góly doslova darovali. Keď sme otočili z 0:1 na 2:1 myslel som si, že to udržíme, ale po nepochopiteľnej chybe Guédého sme inkasovali.“

Góly: 46. M. Ďurica, 75. Piroska - 52. Šebo, 59. Táborský,

Pred 1965 divákmi rozhodovali Vlk - Brendza, Kubačka.

ŽK 0:1 (43. Kolčák).

Senica: Bolek - Gorosito, Pavlík, Gajdošík, Pedro Leal - Strnad, Kóňa - Diviš (90. Bolinha), Piroska, Ďurica - Kalabiška (82. Hošek), tréner Stanislav Griga.

Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dosoudil, Had, Štepanovský - Kolčák (56. Kladrubský) - Lačný (63. Guédé), Žofčák, Táborský - Halenár (82. Milinkovič), Šebo, tréner Vladimír Weiss.

Výsledky 13. kola: FK Senica - Slovan 2:2, Ďurica, Piroska - Šebo, Táborský, Banská Bystrica - Dunajská Streda 1:0, Uškovič, Ružomberok - Trenčín 1:1, Masaryk (11) - Godál, Trnava - Košice 1:0, Oravec, Zlaté Moravce - Nitra 1:1, Pavlovič (11) - NTuli, Žilina - Prešov 1:0, Pich.

1. Trnava 13 8 3 2 16:9 27
2. Žilina 13 7 4 2 18:11 25
3. Senica 13 6 5 2 20:9 23
4. Slovan 13 6 4 3 18:14 22
5. Ružomberok 13 5 5 3 17:9 20
6. Z.Moravce 13 5 5 3 13:12 20
7. B.Bystrica 13 5 2 6 17:16 17
8. Nitra 13 3 7 3 12:12 16