Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

V nadstavenom čase tentoraz rozhodla Iskra Holíč

V 11. kolo 4. ligy Severozápad privítala Iskra Holíč na svojom ihrisku Trenčianske Stankovce.

Kým v posledných dvoch zápasoch (v Gbeloch a doma v pohári s Novou Vsou n/V.) prehrali gólmi v nadstavenom čase, tentoraz sa karta o 180 stupňov otočila a pre zmenu vyhral v nadstavenom čase Holíč.

Nafta Gbely opäť raz sklamala a v Novej Dubnici vyfasovala štyri kúsky.

Holíč - Tr. Stankovce 2:1 (0:1)

Góly: 63. Rúžička, 90.+ Palkovič - 23. Schlesinger.

Pred 200 divákmi R Kozolka.

ŽK 3:1 (Václavík, Strapko, Múčka - Puna).

ČK 0:1 (Hrbas).

Holíč: Myšák - Kubinec (65. Palkovič), Studenič, Ružička (69. Múčka), Šefčík, Uher (76. Irša), Nečas, Václavík, Ličko, Mráz, Strapko, tréner Ladislav Libuša.

Tr. Stankovce: Tretinár - Ježík, Koprivňanský (87. Dvorský), Puna (79. Minaroviech), Hudec, Poštrk, Sabatkla (89. Marček), Schlesinger, Hrbas, Navrátil, Brandis.

Tabuľkový susedia sa stretli v Holíči. Domáci so svojim súperom nevyhrali v rátane pohárových v posledných štyroch zápasoch. Stretnutie sa nieslo v duchu slabej streleckej potencie. V 19. min. tiesnený Strapko iba o milimetre minul Tretinárovu tyč. Boli to však hostia ktorí otvorili skóre, keď v 23. min. využili zle zahraný ofsajd systém a z brejku Schlesinger prelobovali Myšáka - 0:1.V 35. min. ani hostia a ani domáci Uher nevyužili sľubné príležitosti. Prišli na rad i karty, keď v 35. min. videl domáci Strapko za faul ŽK, no oplácanie stálo Hrbasa ČK. Pred koncom polčasu ešte hostia rozvlnili sieť, no bolo to z ofsajdu.
Domáci v číselnej prevahe hrali celý druhý polčas, no dlho to nevedeli využiť. Nepresnosť v prihrávkach a slabá strelecká aktivita, keď do priestoru brány nemierili žiadne strely, ich dostávali pod psychický tlak. Uvoľnenie priniesla nevinná akcia v 63. min., ktorú Ružička zakončil gólom na 1:1. Posledných 10 minút sa hralo iba na polovici hostí, ktorí iba odkopávali. Hral sa už nadstavený čas, keď do behu dostal loptu striedajúci Palkovič a krásnou strelou dal víťazný gól Holíča - 2:1. To, na čo Holíčania doplatili v posledných dvoch stretnutiach, im teraz body prinieslo. (Ivan Zboril)

N. Dubnica – Gbely 4:0 (1:0)

Góly: 15. a 48. Prekop, 57. Bortel, 90. Vaško.

N. Dubnica: Kolárik – Ježík, Kosiba (75. Matejovič), Štiffel, Dado, Bortel (68. Suchý), Basila, Ranuša, Prekop, Švikruha, Vaško.

Gbely: Lánik - Mihál, Kollár, Trčka (Dvořák), Rampáček, Rosa, Bolebruch, Križan, M. Eisner, Gál, Zajíček.

Pred 200 divákmi začali domáci svižne. Basila trafil do Lánika a Vaško z 20 metrov po priťuknutí Ranušu opečiatkoval brvno. V 10. min po faule na Ranušu si za obranu na center Švikruhu nabehol Vaško, no jeho úmysel o lob Lánik vystihol. O päť minút po Ranušovom rohu využil po Švikruhovej hlavičke hlavou Prekop. V 20. min hostia pohrozili po kolmej akcii Križanom, ale strela letela tesne vedľa. V 27. min Švikruha tesne minul roh brány. Po skrumáži v 33. min Prekop trafil žrď a dorážku Vaška Lánik bravúrne vyrazil. Po dlhom pase Švikruhu v 48. min a Bortelovom priťuknutí dorážal loptu do prázdnej brány Prekop. Dadove dlhé auty robili súperovi problémy, čo využil v 57. min Bortel krížnou strelou na 3:0. V 74. min sa prebrali aj vlažní hostia a po dlhom pase Gál nastrelil žrď. V 90. min po Basilovom centri si Vaško prebral loptu a povedľa brankára pridal štvrtý gól. ()
Ďalšie výsledky 11. kola: Partizánske - Lehota 2:1, Bošany - Nitr. Pravno 3:0, H. Obdokovce - Prečín 2:0, Kanianka - Nováky 2:0, Častkovce - Led. Rovne 0:1, Beluša - D. Vestenice 3:2.

3. Primátor Barát rok pred voľbami mení svojho zástupcu 11
  4. FOTO: Kunovská priehrada sa začala napúšťať, na plný stav si ešte počkáme Foto 9
  5. Polícia: Pri dopravnej nehode v Malackách utrpel muž ťažké zranenia 6
  6. VOĽBY17: Na Záhorí je zatiaľ účasť porovnateľná s predchádzajúcimi voľbami 6
  7. Súťaže BFZ a BA-vidiek: Lozorno nestačilo na Tomášov, Malacky a Veľké Leváre víťazne 5