Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

V nadstavenom čase tentoraz rozhodla Iskra Holíč

V 11. kolo 4. ligy Severozápad privítala Iskra Holíč na svojom ihrisku Trenčianske Stankovce.

Kým v posledných dvoch zápasoch (v Gbeloch a doma v pohári s Novou Vsou n/V.) prehrali gólmi v nadstavenom čase, tentoraz sa karta o 180 stupňov otočila a pre zmenu vyhral v nadstavenom čase Holíč.

Nafta Gbely opäť raz sklamala a v Novej Dubnici vyfasovala štyri kúsky.

Holíč - Tr. Stankovce 2:1 (0:1)

Góly: 63. Rúžička, 90.+ Palkovič - 23. Schlesinger.

Pred 200 divákmi R Kozolka.

ŽK 3:1 (Václavík, Strapko, Múčka - Puna).

ČK 0:1 (Hrbas).

Holíč: Myšák - Kubinec (65. Palkovič), Studenič, Ružička (69. Múčka), Šefčík, Uher (76. Irša), Nečas, Václavík, Ličko, Mráz, Strapko, tréner Ladislav Libuša.

Tr. Stankovce: Tretinár - Ježík, Koprivňanský (87. Dvorský), Puna (79. Minaroviech), Hudec, Poštrk, Sabatkla (89. Marček), Schlesinger, Hrbas, Navrátil, Brandis.

Tabuľkový susedia sa stretli v Holíči. Domáci so svojim súperom nevyhrali v rátane pohárových v posledných štyroch zápasoch. Stretnutie sa nieslo v duchu slabej streleckej potencie. V 19. min. tiesnený Strapko iba o milimetre minul Tretinárovu tyč. Boli to však hostia ktorí otvorili skóre, keď v 23. min. využili zle zahraný ofsajd systém a z brejku Schlesinger prelobovali Myšáka - 0:1.V 35. min. ani hostia a ani domáci Uher nevyužili sľubné príležitosti. Prišli na rad i karty, keď v 35. min. videl domáci Strapko za faul ŽK, no oplácanie stálo Hrbasa ČK. Pred koncom polčasu ešte hostia rozvlnili sieť, no bolo to z ofsajdu.
Domáci v číselnej prevahe hrali celý druhý polčas, no dlho to nevedeli využiť. Nepresnosť v prihrávkach a slabá strelecká aktivita, keď do priestoru brány nemierili žiadne strely, ich dostávali pod psychický tlak. Uvoľnenie priniesla nevinná akcia v 63. min., ktorú Ružička zakončil gólom na 1:1. Posledných 10 minút sa hralo iba na polovici hostí, ktorí iba odkopávali. Hral sa už nadstavený čas, keď do behu dostal loptu striedajúci Palkovič a krásnou strelou dal víťazný gól Holíča - 2:1. To, na čo Holíčania doplatili v posledných dvoch stretnutiach, im teraz body prinieslo. (Ivan Zboril)

N. Dubnica – Gbely 4:0 (1:0)

Góly: 15. a 48. Prekop, 57. Bortel, 90. Vaško.

N. Dubnica: Kolárik – Ježík, Kosiba (75. Matejovič), Štiffel, Dado, Bortel (68. Suchý), Basila, Ranuša, Prekop, Švikruha, Vaško.

Gbely: Lánik - Mihál, Kollár, Trčka (Dvořák), Rampáček, Rosa, Bolebruch, Križan, M. Eisner, Gál, Zajíček.

Pred 200 divákmi začali domáci svižne. Basila trafil do Lánika a Vaško z 20 metrov po priťuknutí Ranušu opečiatkoval brvno. V 10. min po faule na Ranušu si za obranu na center Švikruhu nabehol Vaško, no jeho úmysel o lob Lánik vystihol. O päť minút po Ranušovom rohu využil po Švikruhovej hlavičke hlavou Prekop. V 20. min hostia pohrozili po kolmej akcii Križanom, ale strela letela tesne vedľa. V 27. min Švikruha tesne minul roh brány. Po skrumáži v 33. min Prekop trafil žrď a dorážku Vaška Lánik bravúrne vyrazil. Po dlhom pase Švikruhu v 48. min a Bortelovom priťuknutí dorážal loptu do prázdnej brány Prekop. Dadove dlhé auty robili súperovi problémy, čo využil v 57. min Bortel krížnou strelou na 3:0. V 74. min sa prebrali aj vlažní hostia a po dlhom pase Gál nastrelil žrď. V 90. min po Basilovom centri si Vaško prebral loptu a povedľa brankára pridal štvrtý gól. ()
Ďalšie výsledky 11. kola: Partizánske - Lehota 2:1, Bošany - Nitr. Pravno 3:0, H. Obdokovce - Prečín 2:0, Kanianka - Nováky 2:0, Častkovce - Led. Rovne 0:1, Beluša - D. Vestenice 3:2.

4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Senická odchovankyňa zažíva dobrú sezónu v Slovane

Tamara Morávková je úspešná 16-ročná futbalistka, ktorá vyšla z klubu FK Senica.

Suchými korbáčmi by ste šibať nemali

Milan Jankovič sa okrem drotárskeho remesla intenzívne venuje aj pleteniu korbáčov. Chodí po školách, aby naučil pliesť chlapcov. Posúva zručnosť, ktorú jemu odovzdal dedo, zase ďalej. Zostali mu aj vzácne spomienky.

Nehoda v Jablonici komplikovala dopravu

Úsek bol kvôli nehode uzatvorený.

Víťazné ťaženie holíčskych boxeristov

Sedem boxeristov z klubu Boxing Club Holíč sa predstavilo na Majstrovstvách SR žiakov a mladšieho dorastu.