Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Senzačné víťazstvo hokejistov HK 36 Skalica na ľade Dukly Trenčín

Hokejisti HK 36 Skalica po dvoch domácich víťazstvách vycestovali v nedeľu za svojim súperom.

A nebol to hocijaký súper. Pod hradom Matúša Čáka ich čakala Dukla Trenčín ako líder Tisport ligovej tabuľky. Skaličania aj na jej ľade potvrdili skvelú formu a zaslúžene vyhrali, keď základ k trom bodom položili najmä vynikajúcou prvou tretinou.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Góly: Bednár, Šťastný - Lušňák, Hruška, Klejna, Kutálek.

Vylúčení 1:5 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0.

Pred 3650 divákmi rozhodovali Kubuš - Milan Novák, Valach.

Trenčín: Kováč - Martin Chovan, Hlubuček, Bolf, Trefný, Bednár, Gabriš, Štindl, Bendík - Pardavý, Šťastný, Melichárek - Tybor, Daňo, Tvrdoň - Mikula,
Lelkeš, Sojčík - Filo, Kopecký, Koložváry.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek, Lušňák, Višňovský - Kutálek, Klejna, Šátek - Mikúš, Holovič, Jurík.

Domáci zaspali úvod zápasu, čo Skaličania dokonale využili a v 10. min už viedli už o tri góly. Po 121 sekundách otvoril skóre bekhendom do odkrytej bránky Lušňák, potom Hruška pri signalizovanom vylúčení zakončil zmätok pred bránkou a krátko na to Klejna využil svoj sólový nájazd na ďalší skalický gól. Trenčania sa až potom snažili vymaniť z útlmu, proti aktívnemu súperovi to však mali náročné. Druhú tretinu začali domáci podporený sériou štyroch presiloviek, nedarili sa im však kombinácie, takže umne a rozvážne hrajúci hostia sa proti dlhotrvajúcej presile ubránili. Skalica dobre vykrývala priestor a zabezpečila svoju obranu, nepresne hrajúci Trenčín sa preto nedokázal dostať do tempa a vynútiť si tlak. V 38. min obranca Bednár strelou od mantinelu pri modrej čiare znížil a snažil sa tak zaveliť do trenčianskeho útoku na zvrat zápasu. Ten aj prišiel, hoci nie v plnej sile, pretože Skaličania na čele s brankárom Lakosilom hrali stále pozorne a aktívne. V 50. min Tvrdoňovú akciu zakončil tečom z bezprostrednej blízkosti pred bránkou Šťastný a kontaktný gól domácich tak zdramatizoval záver duelu. Po veľkých šanciach na oboch stranách vyšiel jeden z pokusov "Záhorákom", keď v 54. min Kutálek z uhla nekompromisne zavesil a hostia súperovi opäť odskočili. Skaličania odohrali v Trenčíne výbornú partiu a keďže ich protivník nemal svoj deň, odviezli si cenné víťazstvo.

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „V prvej tretine sme bohužiaľ nadviazali na našu nedobrú hru v niektorých fázach predchádzajúcich duelov. Celý zápas sme prakticky prehrali nekoncentrovanosťou pri vstupe do stretnutia, keď prišli hrubé chyby niektorých našich obrancov, ktoré sa nemôžu stávať. Tieto problémy v obrane sa dnes ukázali v plnej nahote, takže sa budeme musieť nimi dôrazne zaoberať. V dvoch tretinách sme neboli horší ako súper. Mužstvo bojovalo, ale nedokázali sme využiť presilové hry a v závere opäť prišla chyba v obrane, ktorá definitívne rozhodla o výsledku.“

Peter Oremus, tréner Skalice: „Dokázali sme nadviazať na naše kvalitné výkony v predchádzajúcich zápasoch. Vstup do duelu výrazne ovplyvnil celé stretnutie a hoci v našom výkone sa vyskytli aj určité chybičky, zahrali sme veľmi dobre. Proti súperovi, ktorý má svoju výraznú silu, sme dosiahli víťazstvo, ktoré si veľmi vážime.“

Ďalšie výsledky 12. kola: Zvolen - B. Bystrica 2:1, Poprad - Žilina 7:3, Slovan - Košice 3:0, Nitra - Martin 3:2 s. n.

1. Zvolen 12 8 1 0 3 33:23 26
2. Trenčín 11 8 0 0 3 37:19 24
3. Košice 13 8 0 0 5 45:29 24
4. Skalica 12 7 1 0 4 40:34 23
5. Slovan 12 7 0 1 4 49:26 22
6. Poprad 12 7 0 1 4 44:34 22
7. B.Bystrica 13 3 1 3 6 24:30 14
8. Žilina 13 3 1 1 8 25:43 12