Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Spartak Myjava rozdrvil FC Petržalku na jej ihrisku o päť gólov

Futbalisti Spartaka Myjava cestovali na zápas v Petržalke už v úlohe lídra druholigovej tabuľky.

Svoju skvelú formu dokázali premeniť na vysoké víťazstvo na ihrisku viacnásobného majstra Slovenska a účastníka Ligy majstrov. Vyššie v doterajšom priebehu na ihriskách súperov ešte nikto nezaznamenal.

FC Petržalka - Spartak Myjava 0:5 (0:2)

Góly: 40. a 89. Pavol Straka, 60. a 74. P. Sládek, 12. M. Dian (11).

Pred 810 divákmi rozhodovali Sedlák - Sluk, Vindiš.

ŽK 1:1 (12. Jenčo - 44. Černáček).

Myjava: Solnička - Chalány, Častulín, Černáček, Kumančík, Sládek (L. Bruško), Dian (Ulrich), T. Bruško (Straka), Neoveský, Sabo, Kosík, tréner Ladislav Hudec.

„Čierno - biele derby“ sa na Rapide začalo aktívnejšie zo strany domácich, no netrvalo dlho a hru postupne ovládli hostia. Na stretnutie nastúpili v plnej zostave napriek riziku možného vykartovania hráčov pred najbližším stretnutím s najväčším súperom Michalovcami.

V 10. minúte sa zranil Tomáš Bruško, ktorého striedal Pavol Straka. Už v 12. minúte po faule na Petra Sládeka, ktorý nebojácne vnikal do domácej šestnástky a bol faulovaný, premenil pokutový kop Michal Dian a poslal Myjavu do vedenia - 0:1. Domáci sa napriek snahe nedostávali do vyložených šancí a za celý zápas asi len dvakrát pohrozili myjavskému brankárovi Solničkovi. Nebezpeční boli hlavne po ľavej strane po akciách Bognára a strelách Huttu. Spartakovcom sa konečne darilo zakončovať akcie, o čo sa pokúšali aj v predošlých ligových dueloch. Boli pohybovo lepší, pri všetkých loptách boli skôr. Ešte pred prestávkou zvýšil po štandardnej situácii Diana v 40. minúte Pavol Straka hlavičkou ponad vybiehajúceho brankára - 0:2. Polčasové vedenie Myjavy bolo absolútne zaslúžené a všetci prítomní diváci čakali, čo sa udeje po prestávke.

V druhom polčase úvodných desať minút patrilo domácim, ktorí sa snažili o skorigovanie výsledku, ale potom malo herné tempo hostí stále stúpajúcu tendenciu. Hostia využili hneď prvú príležitosť a v 60. minúte po nezištnú prihrávke Straku zvýšil Peter Sládek na 0:3. Myjavský „gólostroj“ sa nezastavil ani po trojgólovom náskoku. V 74. minúte po presnom centri Kosíka zvýšil Peter Sládek netradične hlavou už na 0:4. Debakel Petržalky zavŕšil po akcii Neoveský - Kosík - Sládek presnou strelou v 89. minúte Pavol Straka - 0:5.

Hostia vyhrali absolútne zaslúžene, keď zahrali asi svoj najlepší zápas v tohtoročnej druhej lige a hlavne dokázali premieňať gólové príležitosti, čo sa im v predošlých zápasoch úplne nedarilo. Všetci hráči zahrali veľmi dobre a tentoraz sa presadili aj gólovo.

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: „Hrali sme výborne a dávali sme góly. Išli nám koncovky, s čím sme sa predtým trápili. Boli sme naozaj efektívni a to sa odrazilo na výsledku. Bol to dôležitý zápas pred domácim stretnutím s Michalovcami, ktorý nás pozitívne motivoval. Nikto sa nám nevykartoval, takže o týždeň nastúpime v plnej sile.“

Ďalšie výsledky 11. kola: L. Mikuláš - Dolný Kubín 0:3, Rim. Sobota - Dubnica 0:2, Moldava - Podbrezová 0:0, SFM Senec - Lučenec 3:1, Michalovce- Ružomberok B 2:3.

1. Myjava 13 9 3 1 19:4 30
2. Michalovce 13 8 2 3 21:14 26
3. Podbrezová 13 6 5 2 17:8 23
4. D. Kubín 12 5 2 5 15:13 17
5. SFM Senec 12 3 7 2 13:10 16
6. Dubnica 13 3 6 4 11:11 15
7. R.Sobota 13 3 5 5 11:15 14
8. Ružomberok 13 3 4 6 14:16 13