Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

V závere týždňa bodovala Skalica doma dvakrát naplno

K druhému stretnutiu na domácom ľade po sebe nastúpili hokejisti Skalice v nedeľu.

Po Banskej Bystrici bol ich súperom Martin a Záhoráci aj tentoraz získali tri boy za víťazstvo 6:3.

HK 36 Skalica - Martin 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Góly: 13. a 14. Obdržálek, 30. Šmach, 44. Kutálek, 44. Višňovský, 56. Kloz - 12. Galamboš, 46. Važan, 52. Vartovník.

Skalica: Lakosil - Gula, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Bučka - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek, Lušňák, Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - Štepán, Klejna, Jurík.

Už úvodná minúta priniesla strelu na bránku hostí a sľubovala aktivitu v ofenzíve. Aktívnejšia bola Skalica, no prvý gól vsietil v 12. min Galamboš z Martina. Skalická odpoveď na seba nenechala dlho čakať a už o necelú minútu vyrovnal dorážkou Obdržálek, ktorý sa neuspokojil s vyrovnaním a už v 14 min. pridal svoj druhý gól v zápase po prihrávke Školiaka.
Druhá tretina začala vylúčeniami na oboch stranách, ale tímy svoje oslabenia dokázali ubrániť. V polovici druhého dejstva domáci tím výrazne zvýšil tlak a donútil súpera chybám v obrane. Po viacerých neuspešných pokusoch prekonať Volentiera sa to podarilo v 31. min Šmachovi stelou ponad vyrážačku po prihrávke Pálffyho. Zvyšok tretiny dominovali zverenci Petra Oremusa a vytvorili si mnoho príležitostí. Hostia ohrozili skalického brankára v poslednej minúte strelou Važana.
Úvod tretieho dejstva hral Martin v oslabení, no prvé góly prišli až v hre 5 na 5. Po vhadzovaní v 43. min sa dostal k puku Kutálek a namieril presne do pravého horného rohu a piaty gól pridal Višňovský strelou po ľade. V 46. min hostia využili presilovku a Važanovi sa podarilo znížiť na 5:2. Martinčania sa v 52. min dostali na rozdiel dvoch gólov vďaka Vartovníkovi, ktorý ponad ľavé rameno prekonal Lakosila. Posledný skalický gól pridal Kloz v presilovej hre o dvoch hráčov a upravil tak skóre na konečných 6:3.

Ďalšie výsledky 10. kola: Nitra - Košice 3:2, Zvolen - Žilina 3:1, Poprad - Slovan Bratislava 5:2, B. Bystrica - Trenčín 0:4.

1. Košice 11 8 0 0 3 45:23 24
2. Trenčín 9 7 0 0 2 32:13 21
3. Zvolen 10 6 1 0 3 28:22 20
4. Slovan 10 6 0 1 3 34:22 19
5. Poprad 10 6 0 1 3 35:26 19
6. Skalica 10 5 1 0 4 31:30 17
7. B.Bystrica 11 2 1 3 5 19:26 11
8. HK Nitra 10 3 0 0 7 16:31 9