Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Náskok futbalistov Plaveckého Štvrtka stále nádejne päťbodový

V 9. kole Majstrovstiev regiónu Bratislavského futbalového zväzu väčšinou vyhrávali domáce mužstvá.

To nepotešilo dvoch zástupcov Záhoria, pretože hrali na ihriskách súperov a ako Lozono, tak i Stupava prehrali. Doma hral líder z Plaveckého Štvrtka a po presvedčivom víťazstve s Dúbravkou si aj naďalej udržal päťbodový náskok pred najväčším konkurentom z Jablonca, ktorý takisto doma vyhral s Ivankou.

Plav. Štvrtok- Dúbravka 4:0 (2:0)

Góly. Kalanka, Melek, Horváth, Zajíc.

Plav. Štvrtok: Dvoran - Ďurica, Kalanka, Remák, Kain (Zváč), Galajda (Čermák), Hájek, Horváth, Havlík, Zajíc, Melek (Juhas).

V tomto stretnutí bolo vidieť tabuľkové postavenie obidvoch mužstiev, čo sa prejavilo napokon aj na konečnom výsledku. Hostia počas celého stretnutia bojovali, niekedy to až prehnali s tou bojovnosťou, ale počas celého stretnutia si nevypracovali ani jednu gólovú príležitosť, pričom domáci ďaľšie svoje šance ešte pozahadzovali. (Miloš Sládeček)

Svätý Jur - Lozorno 5:1 (2:1)

Góly: Vašík 3, Tomaškovič, Kocses - Valent.

Lozorno: Remža - Horvát, Ležák, Švajdlenka, T. Karovič, J.Karovič, Juričkovič, Jemčo, Gecler (Ledník), Valent (Hrušecký), Lajčin (Dujka).

Hostia začali stretnutie vo svižnom tempe a v 18. minúte sa ujali aj vedenia Valentom 0:1. No vzápätí obrana hostí vyprodukovala neuveriteľnú chybu a domáci kanonier vašík vyrovnal. Do prestávky domáci pridali ešte jeden gól, čo ich postavilo na nohy. Hosťujúci Gecler v prvom polčase nevyužil tri čisté šance. V druhom polčase sa zranili hosťujúci Valent, Lajčin, do poľa musel nastúpiť aj náhradný brankár hostí, domáci pridali tretí gól a stretnutie mali pevne v rukách, čo dokázali strelením ešte dvoch gólov. (Vlado Rybár)

Rovinka - Stupava 3:2 (2:1)

Góly: Dikoš, Marko, Katušin - Vadel 2.

Stupava: Lener - Túri, Samsely, Kostka, Rybár, Vadel, L. Hodulík, Kukumberg, Lindovský, M. Hodulík, Polomský.

Hra sa vyvíjala väčšinou medzi 16 - kami s minimom šancí. Domáci mali viac hry v prvom polčase, hostia posledných 30 - tich minútach tlačili, no z tlaku nedokázali vsietiť gól a vyrovnať. (Ondrej Zezula).

Ostatné výsledky: Jablonec – Ivanka 2:0, Slov. Grob – Limbach 1:2, Domino – Bernolákovo 1:0, Kráľová – Rača 1:0, Ružinov – I. Petržalka 0:1.

1. Plav.Štvrtok 9 8 1 0 37:4 25
2. Jablonec 9 6 2 1 12:6 20
3. Rovinka 9 5 3 1 18:12 18
4. Sv.Jur 9 5 2 2 21:10 17
5. Domino 9 4 3 2 11:7 15
6. Bernolákovo 9 4 3 2 15:13 15
7. Stupava 9 4 3 2 13:11 15
8. I.Petržalka 9 4 1 4 7:14 13