Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Favorizovaný Lipt. Mikuláš si zo Záhoria odiezol tri body

Po vysokej prehre v Piešťanoch sa chceli hokejisti Dukly pred svojími priaznivcami rehabilitovať.

Lenže na Záhorí sa predstavil Liptovský Mikuláš, jeden z veľkých favoritov súťaže, o čo to mali domáci hokejisti ťažšie. Káder hostí je riadne nabitý skúsenými hráčmi z extraligy a bolo to aj poriadne cítiť.

Dukla Senica - Lipt. Mikuláš 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: Šimek (Vaškovič, Baron) - Kadura 2 , Klepáč.

Pred 823 divákmi rozhodovali Hauko - Polakovič, Otrubčák.

Vylúčení 2:3 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 25:36.

Dukla: Kristín - Škápik, Kocian, Zahumenský, Baron, Ondrovič, Vrbovský, Král, Reismuller - Vaškovič, Šimek, Mikušovič - Hanták, Lezo, Šúrek - Cibulka, Penák, Kajba - Herda, tréner Pavel Klečko.

Hostia sa hneď od začiatku zakúsli do domácich a už v úvodnej minúte sa aj ujali vedenia. Senicu rýchly gól evidentne prekvapil a v podstate ich hostia počas celej prvej tretiny k ničomu nepustili. Liptáci predvádzali výbornú kombinačnú hru a už po prvej tretine mohlo byť rozhodnuté. V senickej bráne však čaroval Kristín a len vďaka nemu bol prijateľný stav pre Duklu.
Do druhej tretiny sa podaril nástup hráčom Senice a Edo Šimek vyrovnal. Domácich to posmelilo a hra sa vyrovnala. Viackrát sa ocitol v šanci Cibulka, kontroval so šancou hosťujúci Ďurný. Potom však prišli na rad gólovo hostia, keď v presilovke po ukážkovej akcií po ose Uram - Paukovček dostal hostí do vedenia Kepáč - 1:2.
Tretia tretina dávala tušiť ťažký boj o každý kúsok ľadu. Hostia vzhľadom na výsledok sa venovali pozornému bráneniu. Senica sa však snažila o vyrovnanie, no Cibulka v šanci neuspel, keď zo vzduchu netrafil puk. Hostia znovu začali viac útočiť a Bartík nastrelil tyč. Hlavne na útok skúseného Mareka Urama (majster sveta zo Štokholmu - pozn. red.) bolo radosť pozerať, ich akcie robili veľké problémy domácej obrane. A keď ani v presilovke po spolupráci Vaškoviča s Mikušovičom puk v sieti neskončil, prišiel trest a hostia po odvolaní brankára Kristína skorovali do prázdnej brány - 1:3. Víťazstvo hostí bolo zaslúžené, potvrdili ním svoje vysoké ambície v tomto ročníku.

Ďalšie výsledky 3. kolo: Trebišov - Spiš. N. Ves 0:7, Michalovce - Prešov 4:1, Pov. Bystrica - Piešťany 3:7, Bardejov - Detva 3:1, Púchov - Trnava 1:4.

1. Michalovce 3 3 0 0 0 12:5 9
2. Spiš.N.Ves 2 2 0 0 0 16:3 6
3. Piešťany 3 2 0 0 1 17:9 6
4. Bardejov 2 2 0 0 0 6:2 6
5. L.Mikuláš 3 2 0 0 1 9:6 6
6. Trnava 3 2 0 0 1 10:8 6
7. Prešov 3 2 0 0 1 9:7 6
8. Detva 3 1 0 0 2 5:6 3