Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Víťazstvo v predĺžení zabezpečil gólom Žigo Pálffy

Po prehre v Martine cestovali v nedeľu Záhoráci pod Tatry, kde hrali na ľade Popradu.

Hoci v závere zápasu vyhrávali ešte o dva góly, ich víťazstvo zabezpečil až v predĺženi Žigo Pálffy.

Poprad - HK 36 Skalica 5:6 p. p. (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)

Góly: Vandas 2, Kuľha, Kroták, Hult - Konečný, Pálffy 2, Kutálek, Školiak, Obdržálek.

Vylúčení 7:5 na 2 min. Presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Pred 3750 divákmi rozhodovali Lokšík - Gajan, M. Grečko.

Poprad: Melicherčík (41. Fedor) - Novotný, D. Brejčak, Fabian, Helström, Šterbák, Malina, Kramár - Vandas, Balán, Kuľha - Kroták, Hult, Vaic - Rapáč, Gellerstedt, Achmetov - Paločko, Takáč.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Gula, Kloz, Jankovič, Jaborník, Bučka, Magušin, Grman - Pálffy, Školiak, Višňovský - Lušňák, Obdržálek, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - Mikúš, Hruška, Klejna.

V úvodnom domácom stretnutí Popradčanov góly na seba nenechali dlho čakať. V 4. min počas presilovky domácich zabudli Skaličania pred bránkou na voľného Vandasa, ktorý bez problémov zasunul odrazený puk do siete - 1:0. Už o dve minúty však hostia kontrovali, keď učebnicovú prihrávku Pálffyho spoza bránky využil Konečný - 1:1. V sľubných šanciach sa zakrátko ocitli Hult a Gellerstedt, hosťujúci brankár Lakosil však bezpečne zachránil. Melicherčík sa na druhej strane vyznamenal pri strelách Višňovského.

Úvod druhého dejstva bol ako cez kopirák v porovnaní s prvou tretinou. Hneď v 21. min sa domáci opäť ujali vedenia, keď po kombinačnej akcii Vandasa s Balánom zakončil presne Kuľha - 2:1. V 26. min však bolo opäť vyrovnané, keď Kloz našiel pred bránkou osamoteného Pálffyho, ktorý už nemal problém doťuknúť puk za čiaru. Skalica sa dostala na koňa a na Melicherčíka sa valil jeden útok za druhým. Prevaha hostí priniesla gólový efekt v 29. min po zakončení Kutálka. Melicherčík v ďalších minútach vyriešil viacero gólových akcií a len vďaka nemu sa skóre nemenilo. Popradčanom sa navyše podarilo vyrovnať po ojedinelej akcii gólom do šatne, keď sa Kroták dostal do úniku, ktorý blafákom presne zakončil - 3:3.

Gól Žigmunda Pálffyho (č. 24) na 2:2.

Aj tretia časť zostala verná tradícii gólov v úvodných minútach. Tentoraz to však bol hosťujúci René Školiak, ktorého strela spoza hráča zaskočila Melicherčíka - 3:4. Skalica išla druhýkrát do vedenia a Melicherčíka vystriedal Fedor. Ten si však čisté konto udržal len tri minúty, keď mu za chrbát prekĺzol tečovaný puk z hokejky Obdržálka a Skalica sa odpútala na rozdiel dvoch gólov. Iskierku nádeje pre domáci tím vykresal v 52. min Hult, keď sa peknou individuálnou akciou cez celé klzisko zbavil dvoch hráčov a nechytateľne zavesil. O dve minúty sa Popradu podarilo vyrovnať, po buly sa dostal za chrbát obrany Vandas a nedal Lakosilovi šancu - 5:5. Krátko nato zlikvidoval Fedor tutovku Pálffyho. Čo skúsenému útočníkovi Skalice nevyšlo v tretej časti, vynahradil si v úvode predĺženia. Po nevyužitej šanci domácich ho poslal do úniku Vyrúbalík, čo Pálffy využil po 32 sekundách predĺženia strelou pomedzi betóny využil na víťazný gól.

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „S naším vystúpením nemôžeme byť spokojní. Dostávame veľa gólov, robíme veľa elementárnych chýb najmä v obrannom pásme. Jediným pozitívom bolo, že sme sa dokázali vrátiť do stretnutia za nepriaznivého vývoja pre nás.“

Peter Oremus, tréner Skalice: „Cestovali sme do Popradu s úmyslom uhrať nejaké body. Tie sme uhrali, takže som spokojný. Ale keď vyhrávame 5:3, tak zápas nemôžeme pustiť.“

Ďalšie výsledky 2. kola: Zvolen - HC Košice 1:3, Slovan - Žilina 2:0, Nitra - B. Bystrica 1:2, Trenčín - Martin 7:0.

5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Na Bielu sobotu sa piekol biely koláč, posvätené vajíčko si rodina delila

Výdatné jedlá si naši predkovia dožičili po veľkom pôste, mala sa tým zabezpečiť hojnosť a tohoročná úroda.

Razia v Senici: Opití tínedžeri a medzinárodne hľadaný Maďar

V noci z piatka na sobotu bola v dvoch kluboch v meste Senica policajná razia.

Policajná razia v Oravskom Podzámku.
Marián Studenič (vľavo) v drese slovenskej reprezentácie.

Vláčik Záhoráčik bude jazdiť už tretiu sezónu

Vlakom sa budú môcť zviezť turisti, ktorí si chcú urobiť pešie túry, alebo sa na zaujímavé miesta od zastávok plánujú dostať na bicykli.