Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Víťazstvo v predĺžení zabezpečil gólom Žigo Pálffy

Po prehre v Martine cestovali v nedeľu Záhoráci pod Tatry, kde hrali na ľade Popradu.

Hoci v závere zápasu vyhrávali ešte o dva góly, ich víťazstvo zabezpečil až v predĺženi Žigo Pálffy.

Poprad - HK 36 Skalica 5:6 p. p. (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)

Góly: Vandas 2, Kuľha, Kroták, Hult - Konečný, Pálffy 2, Kutálek, Školiak, Obdržálek.

Vylúčení 7:5 na 2 min. Presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Pred 3750 divákmi rozhodovali Lokšík - Gajan, M. Grečko.

Poprad: Melicherčík (41. Fedor) - Novotný, D. Brejčak, Fabian, Helström, Šterbák, Malina, Kramár - Vandas, Balán, Kuľha - Kroták, Hult, Vaic - Rapáč, Gellerstedt, Achmetov - Paločko, Takáč.

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Gula, Kloz, Jankovič, Jaborník, Bučka, Magušin, Grman - Pálffy, Školiak, Višňovský - Lušňák, Obdržálek, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - Mikúš, Hruška, Klejna.

V úvodnom domácom stretnutí Popradčanov góly na seba nenechali dlho čakať. V 4. min počas presilovky domácich zabudli Skaličania pred bránkou na voľného Vandasa, ktorý bez problémov zasunul odrazený puk do siete - 1:0. Už o dve minúty však hostia kontrovali, keď učebnicovú prihrávku Pálffyho spoza bránky využil Konečný - 1:1. V sľubných šanciach sa zakrátko ocitli Hult a Gellerstedt, hosťujúci brankár Lakosil však bezpečne zachránil. Melicherčík sa na druhej strane vyznamenal pri strelách Višňovského.

Úvod druhého dejstva bol ako cez kopirák v porovnaní s prvou tretinou. Hneď v 21. min sa domáci opäť ujali vedenia, keď po kombinačnej akcii Vandasa s Balánom zakončil presne Kuľha - 2:1. V 26. min však bolo opäť vyrovnané, keď Kloz našiel pred bránkou osamoteného Pálffyho, ktorý už nemal problém doťuknúť puk za čiaru. Skalica sa dostala na koňa a na Melicherčíka sa valil jeden útok za druhým. Prevaha hostí priniesla gólový efekt v 29. min po zakončení Kutálka. Melicherčík v ďalších minútach vyriešil viacero gólových akcií a len vďaka nemu sa skóre nemenilo. Popradčanom sa navyše podarilo vyrovnať po ojedinelej akcii gólom do šatne, keď sa Kroták dostal do úniku, ktorý blafákom presne zakončil - 3:3.

Gól Žigmunda Pálffyho (č. 24) na 2:2.

Aj tretia časť zostala verná tradícii gólov v úvodných minútach. Tentoraz to však bol hosťujúci René Školiak, ktorého strela spoza hráča zaskočila Melicherčíka - 3:4. Skalica išla druhýkrát do vedenia a Melicherčíka vystriedal Fedor. Ten si však čisté konto udržal len tri minúty, keď mu za chrbát prekĺzol tečovaný puk z hokejky Obdržálka a Skalica sa odpútala na rozdiel dvoch gólov. Iskierku nádeje pre domáci tím vykresal v 52. min Hult, keď sa peknou individuálnou akciou cez celé klzisko zbavil dvoch hráčov a nechytateľne zavesil. O dve minúty sa Popradu podarilo vyrovnať, po buly sa dostal za chrbát obrany Vandas a nedal Lakosilovi šancu - 5:5. Krátko nato zlikvidoval Fedor tutovku Pálffyho. Čo skúsenému útočníkovi Skalice nevyšlo v tretej časti, vynahradil si v úvode predĺženia. Po nevyužitej šanci domácich ho poslal do úniku Vyrúbalík, čo Pálffy využil po 32 sekundách predĺženia strelou pomedzi betóny využil na víťazný gól.

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „S naším vystúpením nemôžeme byť spokojní. Dostávame veľa gólov, robíme veľa elementárnych chýb najmä v obrannom pásme. Jediným pozitívom bolo, že sme sa dokázali vrátiť do stretnutia za nepriaznivého vývoja pre nás.“

Peter Oremus, tréner Skalice: „Cestovali sme do Popradu s úmyslom uhrať nejaké body. Tie sme uhrali, takže som spokojný. Ale keď vyhrávame 5:3, tak zápas nemôžeme pustiť.“

Ďalšie výsledky 2. kola : Zvolen - HC Košice 1:3, Slovan - Žilina 2:0, Nitra - B. Bystrica 1:2, Trenčín - Martin 7:0.

1. Slovan 3 3 0 0 0 11:4 9
2. Trenčín 2 2 0 0 0 10:1 6
3. Košice 2 2 0 0 0 6:3 6
4. Zvolen 2 1 0 0 1 5:4 3
5. B.Bystrica 2 1 0 0 1 3:4 3
6. Martin 2 1 0 0 1 5:9 3
7. Skalica 2 0 1 0 1 8:10 2
8. Poprad 2 0 0 1 1 7:12 1