Jaroslav Diviš: Šancí som mal možno aj na hetrik

Piatkový podvečer patril v Senici hokeju i futbalu. Na Zimnom štadióne začínala prvým kolom prvá hokejová liga a chvíľu po jeho skončení na neďalekom futbalovom štadióne sa pred kamerami DIGI sportu hralo prvé stretnutie 8. kola futbalovej Corgoň ligy FK

Senica - Ružomberok.

A na tento hokejovo-futbalový dvojzápas spojili svoje sily funkcionári obidvoch senických klubov.
„O užšej spolupráci s hokejistami sme uvažovali už dlhšie. Prvým krokom bol predaj spoločných vstupeniek na piatkové zápasy. Akciová cena na obe podujatia je 4.50 €,“ informovala šéfka marketingu FK Senica Lívia Levárska.
Hokejisti zdolali Detvu 2:1, keď po dvoch tretinách zápasu vyhrávali už 2:0, no a navlas rovnaký scenár pripravili pre svojich priaznivcov aj futbalisti. Gólmi Kóňu a Diviša viedli už 2:0 a predchádzajúci „hokejový“ výsledok potvrdil hosťujúci Serečin.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Masaryka senická obrana k ničomu nepustila

Jediným „originál“ Záhorákom bol na trávniku Pavol Masaryk. Rodák z neďalekého Radimova však mal na sebe dres Ružomberka a domáca obrana sa musela mať pred ním na veľkom pozore, veď je to bývalý kráľ ligových strelcov a aj v tomto ročníku mu patrí zatiaľ vedúce postavenie.
„Na zápas v Senici som sa veľmi tešil, veď prišlo vyše dvadsať mojich priateľov i priaznivcov a takmer kompletná rodina. Bol som milo prekvapený a samozrejme by som chcel podať čo najlepší výkon,“ povedal pred samotným zápasom Pavol Masaryk.

Akosi samozrejme dostal slovo ako prvý aj po skončení zápasu.
„Do Senice sme prišli s cieľom bodovať, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Dôrazná hra, ktorá nás zdobila doteraz, sa akoby vytratila. Zo začiatku to bolo ešte podľa predstáv, no postupne prevzali iniciatívu domáci. Mali takmer všetky odrazené lopty, patril im stred poľa, dali dva góly a asi vyhrali zaslúžene,“ začal s hodnoteným zápasu P. Masaryk.
Pred dvomi rokmi ešte v drese Slovana si aj po vyhranom zápase (0:2 - pozn. red.) posťažoval, že súboje s vtedajším stopérom Homolom boleli. Aké to bolo tentoraz ?
„Obrana Senice je kvalitná, zrejme sa na nás poriadne pripravili. Nemal som ani jednu šancu, neustále ma zdvojovali, nedostal som od nich žiadneho priestoru. Napriek tomu som veril, že v záverečnom vabangu tam Bolekovi „niečo spadne“, či už mne alebo niektorému môjmu spoluhráčovi a my si odvezieme bod. Nestalo sa však,“ uzavrel hodnotenie zápasu Pavol Masaryk.

SkryťVypnúť reklamu

Diviš mal našliapnuté na hetrik

Oveľa spokojnejší bol po zápase strelec víťazného gólu domáceho mužstva Jaroslav Diviš. Druhý najlepší strelec uplynulého ročníka dal svoj prvý tohtosezónny gól, ba mohol pridať aj ďalšie.
„Šancí som mal aj na dva zápasy a ak by mi tam padla aspoň polovica z nich, mohol byť aj hetrik. Som však šťastný aj za ten jeden gól a som rád, že znamenal zisk troch bodov,“ povedal po zápase spokojný J. Diviš.

Divišovi hra chutila, obrana Ružomberka mu očividne nestačila. Boli obrancovia tak pomalí, či Diviš rýchly ?
„V prvom rade to boli dokonale načasované prihrávky, či už od Valentu, Kroupu alebo Kóňu. V tom momente obrancovia prakticky stoja a tu získa rozbehnutý hráč rozhodujúci náskok. Škoda, že som využil iba jednu šancu, mohlo byť rozhodnuté oveľa skôr a nemuselo prísť k tej záverečnej dráme, kedy sme sa o víťazstvo museli strachovať. Teraz si užijeme víťazstvo a môžeme pomaly začať myslieť na Nitru, kde by sme prehrať takisto nechceli,“ povedal Jaroslav Diviš.

SkryťVypnúť reklamu

Tréner Ružomberka vyslovil spokojnosť so ziskom troch bodov z posledných dvoch zápasov proti dvom najlepším mužstvám uplynulého ročníka (Slovan, Senica). Bod zo Záhoria by bol bonusom naviac, no s hrou svojich zverencov nebol spokojný. Svojmu kolegovi zablahoželal k zaslúženému víťazstvu. Upútal ho iba strelec jediného gólu svojho mužstva Filip Serečin. „Tento chlapec má dobrú myšlienku i kopaciu techniku. Ak sa zohrá s mužstvom, môže byť pre klub veľkým prísľubom,“ povedal Ladislav Jurkemik.

Z Pedra Leala môže byť nový Lukšík

Domáci tréner zase pripomenul dôležitosť zápasu po 214 minútach bez streleného gólu. „Snažili sme sa o nátlakovú agresívnu hru, od začiatku sme išli za víťazstvom. Hoci sme po prestávke zvýšili naše vedenie na 2:0, Ružomberok znížil a my sme sa museli v závere obávať o výsledok. Tri body sú veľmi cenné, získali sme ich proti ťažkému a dobre organizovanému súperovi a veľmi si ich vážime,“ povedal Stanislav Griga a rovnako ako Jurkemik, aj on pochválil svojho debutanta. „S nomináciou Pedra Leala od začiatku zápasu sme išli do rizika, no vyplatilo sa. Ukázal sa dobre a ja verím, že sme v ňom získali nového Filipa Lukšíka, hoci sa ešte aklimatizačné problémy môžu na ňom prejaviť,“ chválil Leala domáci kormidelník.

leal.jpg

Bude z Pedra Leala (vpravo) nový senický Lukšík ? (Foto: fksenica, E. Jurovatý)

Naposledy bolo v Senici v súboji týchto súperov 4:0, Záhorácka radosť s tohoto víťazstva 2:1 však nebola o nič menšia.
Upútal ešte jeden moment. Keď na svetelnej tabuli naskočila 38 . minúta, celý štadión akoby na povel obidvoch súperiacich fanklubov (v rukách mali čierne zástavy) povstal a dlhotrvajúcim potleskom vzdal hold tragicky zahynutej hokejovej legende Pavlovi Demitrovi.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Záhorie

Komerčné články

  1. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  2. Čo majú spoločné roboty s legom? Prekvapivo veľa
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  6. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  7. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  8. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  1. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  2. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  3. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné?
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  5. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  6. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 18 350
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 768
  3. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 3 605
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 3 307
  5. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 2 821
  6. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 2 719
  7. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 2 169
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých 1 948
  1. Ľubica Adamková: Gaslighting: Keď uveríš, že tvoja pravda je lož
  2. Branislav Hláčik: Superpozícia 7
  3. Ľubica Adamková: Spotrebné dane a spotrebované duše
  4. Ľubor Šešera: Najkrajšie bicyklovanie v Rakúsku (pre lenivých) - 1. časť
  5. Ján Valchár: Delúzia solúnskych bratov plus novinky z frontu
  6. Vladimír Bojničan: Mentálna pedofília: Najzákernejší zločin dogmatických ideológií
  7. Iveta Grootová: Kvetinárka
  8. Viktor Pamula: Fico je nebezpečný
  1. Ivan Čáni: Všetci držme huby a nechajme Roberta Fica pracovať! Lebo len on JEDINÝ vie, čo je najlepšie. 27 113
  2. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej. 22 548
  3. Michael Achberger: Prestaňte držať diéty! Týchto 7 návykov vám predĺžia život aj zlepšia postavu 18 878
  4. Janka Bittó Cigániková: Cirkev na gynekológii? Žiaľ, Cigániková nepreháňala 10 956
  5. Dušan Koniar: V roku 1989 mala ČSSR 3315 vlastných tankov 10 937
  6. Janka Bittó Cigániková: Zdravotníctvo má liečiť, nie financovať cirkev 7 763
  7. Ján Valchár: Poslušne hlásim, som doma! 5 848
  8. Ján Valchár: Delúzia svätých Cyrila a Metoda 4 972
  1. Věra Tepličková: Na Devíne sláva bola, ušlo sa vám kúsok z vola?
  2. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej.
  3. Věra Tepličková: Východná alebo Keď má orientácia na všetky štyri svetové strany trhliny
  4. Marcel Rebro: Nad Kyjivom znovu tma: keď rakety vyvracajú slovenské lži
  5. Roman Kebísek: Kuzmány, Radlinský, Štúr, Pauliny-Tóth chceli ruštinu ako spoločný jazyk Slovanov
  6. Post Bellum SK: Nicholas Winton zomrel pred desiatimi rokmi. Jeho príbeh zostáva inšpiráciou dodnes
  7. Roman Kebísek: Britka objavila hrob Adele Harms, modelky maliara Schieleho
  8. Věra Tepličková: Čím väčšia škola, tým lepšie výsledky...
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Marek Ryban (vpravo) zo spoločnosti Obnova budov

Čo treba vedieť, ak sa rozhodujete, či ísť do obnovy domu?


Ide o špeciálne plávajúce vodné platformy.


TASR

Nepremávajú spoje, ktoré sú prioritne využívané na prepravu žiakov a študentov do škôl.


TASR

Objavte zákutia, ktoré možno ešte nepoznáte – no po tejto ceste si ich zamilujete.


1
  1. Ľubica Adamková: Gaslighting: Keď uveríš, že tvoja pravda je lož
  2. Branislav Hláčik: Superpozícia 7
  3. Ľubica Adamková: Spotrebné dane a spotrebované duše
  4. Ľubor Šešera: Najkrajšie bicyklovanie v Rakúsku (pre lenivých) - 1. časť
  5. Ján Valchár: Delúzia solúnskych bratov plus novinky z frontu
  6. Vladimír Bojničan: Mentálna pedofília: Najzákernejší zločin dogmatických ideológií
  7. Iveta Grootová: Kvetinárka
  8. Viktor Pamula: Fico je nebezpečný
  1. Ivan Čáni: Všetci držme huby a nechajme Roberta Fica pracovať! Lebo len on JEDINÝ vie, čo je najlepšie. 27 113
  2. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej. 22 548
  3. Michael Achberger: Prestaňte držať diéty! Týchto 7 návykov vám predĺžia život aj zlepšia postavu 18 878
  4. Janka Bittó Cigániková: Cirkev na gynekológii? Žiaľ, Cigániková nepreháňala 10 956
  5. Dušan Koniar: V roku 1989 mala ČSSR 3315 vlastných tankov 10 937
  6. Janka Bittó Cigániková: Zdravotníctvo má liečiť, nie financovať cirkev 7 763
  7. Ján Valchár: Poslušne hlásim, som doma! 5 848
  8. Ján Valchár: Delúzia svätých Cyrila a Metoda 4 972
  1. Věra Tepličková: Na Devíne sláva bola, ušlo sa vám kúsok z vola?
  2. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej.
  3. Věra Tepličková: Východná alebo Keď má orientácia na všetky štyri svetové strany trhliny
  4. Marcel Rebro: Nad Kyjivom znovu tma: keď rakety vyvracajú slovenské lži
  5. Roman Kebísek: Kuzmány, Radlinský, Štúr, Pauliny-Tóth chceli ruštinu ako spoločný jazyk Slovanov
  6. Post Bellum SK: Nicholas Winton zomrel pred desiatimi rokmi. Jeho príbeh zostáva inšpiráciou dodnes
  7. Roman Kebísek: Britka objavila hrob Adele Harms, modelky maliara Schieleho
  8. Věra Tepličková: Čím väčšia škola, tým lepšie výsledky...

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu