Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Obrana Oreského neudržala dvojicu Lukáš Chrenek - Martin Mráz

Tretie kolo majstrovstiev oblasti bolo pomerne bohaté na góly.

A to aj napriek tomu, že v Radimove sa hralo bez gólov a v susedskom derby v cerovej padol iba jediný. K 29 gólovej úrode prispeli najviac v Hlbokom. Útočníci Oreského síce dali na ihrisku súpera tri góly, no ich obrana neustrážila dvojicu Chrenek - Mráz v drese domácich, ktorá im nasúkala všetkých päť gólov. Stráže pokračujú v slabých jarných výsledkoch aj v jeseni a sú zatiaľ posledné.

Rybky - Brodské 4:2 (2:1)

Góly: Miro Petrúfka 2, Vizváry, C. Mach - Joniak, Trubiroha.

Stretnutie mužstiev z opačných pólov tabuľky. Domáci boli zatiaľ bez zisku čo i len bodu poslední, hostia doteraz bodovali naplno. Tréner Rybiek Prokop pomenil zostavu a mužstvo posilnil aj nestarnúci Cyril Mach. Diváci videli futbal výbornej úrovne, keď strelci oboch mužstiev okrem gólov triafali aj konštrukciu bránu. K výbornej úrovni zápasu prispeli aj rozhodcovia. Domáci sa ujali vedenia hlavičkou Vizváryho a C. Mach lobom zvýšil už na 2:0. Hostia ešte do prestávky znížili dorážkou Joniaka a chvíľu po prestávke aj vyrovnali. Po presunutí Mira Petrúfku na hrot útoku práve on dvomi gólmi v 72. a 75. min. rozhodol o víťazstve domácich. R Dutka, Dzindzík ml. (Milan Blažek)

Čáčov - Pop. Močidlany 1:2 (0:1)

Góly: Filuš - Foriška 2.

Začiatok patril domácim, no v 36. min. dal Foriška vedúci gól hostí, ba mohol pridať aj ďalší. V 40. min. trafil domáci Salay brvno a po prestávke v 54. min. vyrovnal Filuš. Hostia však predsa len vyhrali, keď v 62. min. trafil z tr. kopu Foriška - 1:2. R Škoda, Holenka. (Marian Mesiček)

Hlboké - Oreské 5:3 (2:2)

Góly: Chrenek 3, M. Mráz 2 - P. Kliment 2, Ľ. Bezúch.

Zápas na vynovenom štadióne začali mužstvá opatrne. Boli to hostia, kto v 10. min. Šedivým zahodili šancu, aby domáci z protiútoku trestali po prihrávke Chreneka Mrázom - 1:0. Diváci mali možnosť vidieť rýchly kombinačný futbal mužstiev z vrchu tabuľky. V 17. min. dôrazným presingom zobrali hosťom loptu a Chrenek zvýšil na 2:0. V 25. min. po roh znížili hostia Klimentom na 2:1. V 42. min. sa výborne hrajúci Chrenek gólovo nepresadil, čo hostia využili v závere polčasu Klimentom na vyrovnanie -2:2.
Po prestávke začali aktívnejšie hostia, keď sa chcel ukázať najmä S. Starych, bývalý hráč Hlbohého. V 57. min. však Chrenek pripravil šancu Mrázovi a domáci opäť vyhrávali - 3:2. V 64. min. prenikajúceho Mráza fauloval Šedivý a penaltu premenil Chrenek na 4:2. V 71. min. opäť úradoval Mráz, ktorý povyzvŕtal obranu hostí a po jeho strele dorazil Chrenek na 5:2. Hostia už len v samom závere korigovali Ľ. Bezúchom na 5:3. R Martinovský ml., Durkoš. (Jozef Macek)

Koválov - Mokrý Háj 3:1 (2:1)

Góly: P. Tokoš 2, M. Tokoš - B. Šefčík.

V zaujímavom a rušnom stretnutí si obidve mužstvá vypracovali gólové príležitosti. Domáci ich premenili viac a preto zaslúžene vyhrali. Hostia sa ujali vedenia, no domáci tromi presnými zásahmi dokázali skóre otočiť. R Pišoja, Mlčúch ml. (Vlado Labaš)

Radimov - Sekule 0:0

V prvom polčase sa mužstvá predbiehali v zahadzovaní šancí. Hostia trafili dvakrát brvno, na druhej strane vykopávali obrancovia dvakrát z brankovej čiary. Po prestávke sa čakalo na gól, keďže ho nikto nedal, skončil zápas spravodlivou remízou. R Rusinko, Jakubáč. (Jozef Žilínek)

Cerová - Jablonica 0:1 (0:1)

Gól: Marek Kubisa.

Už v 2. min. dal z trestného kopu Marek Kubisa vedúci gól hostí v susedskom derby zápase. Ten ovplyvnil priebeh celého zápasu. Domáci podali podpriemerný výkon a po prestávke na bránu hostí ani nevystrelili, hoci hostia dohrávali oslabení o vylúčeného Romana. R Lapoš, Mikúš. (Ľuboš Pavlík)

Smolinské - Dubovce 4:1 (1:0)

Góly: R. Maderič 2, Marek Masár, D. Riška - Huťťa.

V prvom polčase dali domáci z viecerých šancí iba jeden gól. Po prestávke už ovládli hru, boli strelecky úspešnejší a pridali ďalšie tri góly. Hostia znížili na 2:1, no boli neškodní. R Mlčúch st., Hercegh. (Jozef Došek)

Š. Humence - Stráže 2:0 (1:0)

Góly: R. Kadlic, O. Dobiáš.

Domáci svoju prevahu dokázali vyťažiť gólmi Kadlica a Dobiáša v závere zápasu. Hostí od vyššej prehry zachránil výborným výkonom brankár Hladký. R Daniel, Cabadaj. (Dušan Hlavenka)

1. Hlboké 3 2 1 0 9:3 7
2. Smolinské 3 2 1 0 8:3 7
3. Oreské 3 2 0 1 13:7 6
4. Brodské 3 2 0 1 9:6 6
5. Koválov 3 2 0 1 8:4 6
6. P. Močidlany 3 2 0 1 4:4 6
7. Jablonica 3 1 1 1 2:3 4
8. Radimov 3 1 1 1 3:5 4