Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Katastrofálna bilancia futbalistov Nafty Gbely s tromi nováčikmi súťaže

Po domácom debakli s jedným nováčikom, cestovali Gbelania k ďalšiemu nováčikov a opäť fasovali.

Po prehre s Hornými Obdokovcami 0:5, prehrali v Prečíne 4:2. A tretiemu nováčikovi z Holíča podľahli doma v pohári ZsFZ takisto vysoko 1:5. Z troch zápasov s nováčikmi tak majú skóre 3:14. Čo ich len čaká, keď prídu súperi z vrchu tabuľky ?

Partizánske - Holíč 3:3 (1:1)

Góly: 22. (11) a 84. Kaplán, 78. Jambor – 25. Mráz (11), 75. a 79. Ružička.

Pred 222 divákmi R Volf. ČK 0:1 (70. Ličko).

Partizánske: Bičan - Norocký, Kompas (81. Hullman), Jambor, Bóka (46. Sedláček), Křapka, Kaplán, Nahálka, Nižňanský, Dermek (70. Šóš), Badinský.

Holíč: Tolla - Kubinec, Studenič, Ružička (86. Múčka), Šefčík, Uher, Nečas, Václavík (90. Palkovič), Ličko, Mráz (90.+ Kňazovič), Strapko.

Už v 2. min. Norocký dlhý pasom z vlastnej polovice našiel do šestnástky hostí šprintujúceho Dermeka, ktorý spätnou prihrávkou nabil z druhej vlny nabiehajúcemu Křapkovi, no domáci kapitán z trinástich metrov pálil vysoko nad. V 22. minúte sa Nižňanský po pravej strane vrútil do šestnástky hostí, kde ho poslal k zemi Ševčík a z nariadeného pokutového kopu s prehľadom poslal Tempo do vedenia Kaplán. Ubehli dve minúty a na druhej strane po súboji Jambora s Uhrom, hlavný arbiter opäť ukázal na biely bod, z ktorého vyrovnal Mráz.

V 57. minúte Tolla zmaril šancu Křapku, vzápätí po Kompasovom rohu Badinský z päťky koníkom poslal loptu vedľa pravej žrde. V 75. minúte Kubinec vybojoval v strede pola loptu, založil rýchlu kontru vo dvojici s Ružičkom proti piatim domácim hráčom a po jeho kolmici druhý menovaný prekonal vybiehajúceho Bičana. Bežala 78. minúte, keď po Kaplánovej štandardke a následnej skrumáži Jambor spoza hranice veľkého vápna prestrelil skrumáž tiel – 2:2. Remízový stav však vydržal necelú minútu, keď Ružička z hranice šestnástky po zemi prestrelil Bičana – 2:3. Enormná snaha domácich o vyrovnanie bola korunovaná v 84. minúte, kedy Kaplán z priameho kopu z dvadsiatich dvoch metrov parádne upratal loptu k ľavej žrdi. A to v 88. minúte z podobnej parkety Křapkov tečovaný pokus Tolla so šťastím vyrazil.

Prečín - Gbely 4:2 (3:1)

Góly: 15., 19. a 40. Michalec, 74. Hedera - 32. Trčka, 49. Macánek.

R Laco.

Prečín: Hladký - Vybošťok, Sádecký, Kramarík, Michalec, R. Almásy, T. Orávik (Rebro), Kostelanský, Rosina (Dánek), Sloboda (Zahradník), Hedera.

Gbely: Vaculka (Lánik) - Rosa, Rampáček, Trčka, Žáček, Zajíček, Rozboril, Križan, Eisner, Gál, Macánek (str. Mihál, Dvořák).

Domáci chceli odčiniť vysokú prehru z Lednických Rovní. Po opatrnom začiatku v 15. min. po centri brankárom vyrazenú loptu vrátil do siete Michalec. Prečín pokračoval v tlaku a v 19. min. po akcii ako cez kopírák poslal loptu do siete opäť Michalec. V 32. min. zaútočili hostia a Trčka po prieniku z polovice ihriska znížil na 2:1. V 40. min. Michalec po samostatnej akcii zvýšil na 3:1. Hosťom vyšiel nástup do druhého polčasu, keď v 49. min. Macánek znížil na 3:2. Gbely vycítili šancu, začali byť iniciatívnejšie, ale v 74. min. ich snahu schladil gólom z priameho kopu strelou do šibenice Hedera.

Ďalšie výsledky: H. Obdokovce - Tr. Stankovce 1:1 (0:1), Bošany - Beluša 1:0 (0:0), Kanianka - Nová Dubnica 1:1 (1:1), D. Vestenice - Častkovce 1:2 (1:1), Nitr. Pravno - Led. Rovne 0:2 (0:1), Lehota p/Vt. - Nováky 0:1 (0:0).

16. Gbely 2 0 0 2 2:9 0

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?