Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

Iskra Holíč príjemne prekvapila, Nafta Gbely doma vybuchla

V prvom kole majstrovskej súťaže 4 . ligy Severozápad príjemne prekvapil nováčik z Holíča, ktorý vyhral s nebezpečnou Kaniankou.

Stály účastník tejto súťaže hostil druhého nováčika z Horných Obdokoviec, no poriadne vybuchol herne ale aj výsledkovo, keď dostal poriadny výprask rozdielom piatich gólov.

Holíč - Kanianka 2:0 (1:0)

Iskra Holíč bola vo svojej premiére v 4. lige odhodlaná pobiť sa o každý kus ihriska. Nervozita však spôsobovala chyby, po ktorých hostia nevyužili dve príležitosti. V 29. min. sa ukázala sila posily Strapka, ktorého prihrávku zúžitkoval Studenič strelou pod brvno - 1:0. Z následnej akcie trafili hostia tyč a v 39. min. gól domácich pre ofsajd neplatil. V 43. min. bol Tolla pozorný po teči obrancu Kubinca.

Po zmene strán hostia pridali a mali aj viac z hry. V 69. min. trafili druhýkrát do žrde. Ani ďalší gól domácich pre ofsajd neplatil, no v 85. min. Pipiška strelu Ružičku iba vyrazil, no na dorážku Strapka už nestačil. V samom závere trafili hostiaa tretíkrát do tyče, na skóre sa však už nič nezmenilo. (Ivan Zboril)

Góly: 29. Studenič, 85. Strapko. R Čulák.

Holíč: Tolla - Kubinec, Studenič, Václavík, Múčka (Ružička), Uher, Nečas, Kňazovič (Šefčík), Ličko, Mráz, Strapko (Palkovič).

Kanianka: Pipiška - Kováč, Kurbel, Baláž, Bátora, Babašta, Mečiar, Boško, Richter, Khadir, Marián Petráš (Michal Petráš).

Gbely - Horné Obdokovce 0:5 (0:2)

Domáci začali zápas lepšie a už v 10. minúte sa triasla konštrukcia Jakubičkovej brány. O päť minút neskôr nevyužil skvelú príležitosť Mackura a domáci pykali. Chybu domácej obrany potrestal Šiška. Do polčasu pridali behavejší hostia ešte jeden gól, čo im stačilo na ukľudnenie.

V druhom polčase aj bez vylúčeného Mackuru oslabení domáci boli odhodlaní vyrovnať, ale ich snahu zrušil rozhodca, ktorý proti ním odpískal veľmi prísnu penaltu, z ktorej sa Rusnák nemýlil. Potom hrali už len hostia a pridali ďalšie dva góly a odviezli si zaslúžené víťazstvo. (Vladimír Ružička)

Gbely – H. Obdokovce 0:5 (0:2)

Góly: 18. a 41. Šiška, 53. a 84. Rusnák (oba z 11), 65. Janeček.

Pred 150 divákmi R Lérint. ŽK 5:1 (Kling, Rosa, Trčka, Mackura, Macánek - Toman), ČK 1:0 (43. Mackura).

Gbely: Kling - Rosa, Rampáček, Trčka, Bolebruch (62. Karas), Mackura, Rozboril, Križan, Eisner (60. Šebesta), Macánek, Gál, tréner Jozef Eisner.

H. Obdokovce: Jakubička – Rybanský (60. Greguš), Chňapko, Kuchtňák, Šiška, Kšinant, Ducký, Janček (70. Ladický), Rozboril.

Ďalšie výsledky 1. kola: Beluša - Partizánske 4:0 (2:0), Tr. Stankovce - Bošany 1:1 (1:0), Nováky - N. Pravno 4:1, Lehota p/Vt. - D. Vestenice 0:1 (0:0), N. Dubnica - Častkovce 0:1 (0:0), Led. Rovne - Prečín 7:1 (2:1).

1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku