Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Malacky Tatiana Búbelová, búrať by sa malo začiatkom septembra.
MALACKY. Túto informáciu dostal stavebný úrad v Malackách 21. júla od Krajského stavebného úradu. Krajský stavebný úrad vyznačil právoplatnosť 20. júla. V súčasnosti plynie 60-dňová lehota, počas ktorej je Roman Galba povinný stavbu rodinného domu na pozemku odstrániť.
V čiernej stavbe žije momentálne mladá rodina s deviatimi deťmi. Obyvatelia si ju postavili svojpomocne bez stavebného povolenia a na cudzom pozemku. Ako uviedla Búbelová, neprispôsobivej rodine patrí rodinný dom na Družstevnej ulici a pozemok pod ním. Problémom je okolitý dvor. Pozemky na ňom patria štyrom majiteľom. Rodina si na cudzích pozemkoch postavila dokopy tri čierne stavby. Prvú, neobývanú stavbu z rozhodnutia Stavebného úradu v Malackách odstránili ešte v marci. Druhú by mali zbúrať začiatkom septembra. Zástupkyňa primátora Malaciek Mária Tedlová uviedla, že problémom Družstevnej ulice by sa mali od septembra zaoberať mestskí poslanci. "Musí to ísť do zastupiteľstva," povedala Tedlová s tým, že k téme zvolajú samostatné zasadnutie zastupiteľstva alebo sa to bude riešiť ako samostatný bod na zasadnutí.
Problém spolužitia medzi rodinou Dobrovodských a ich susedmi na Družstevnej ulici v Malackách pretrváva od roku 2009. Podľa Dobrovodských sa im ich susedia vyhrážajú a nadávajú im. Trápi ich hluk, ale aj nehygienické správanie sa a drobné krádeže neprispôsobivej rodiny. Malacky v súvislosti s touto situáciou dvakrát navštívil aj minister vnútra Daniel Lipšic. Problém Družstevnej ulice sa rozhodol riešiť aj aktivista Alojz Hlina. Pred dom problémových obyvateľov pristavil na 30 dní dva veľkorozmerné kontajnery. Jeden slúži ako sanitárny, nachádza sa v ňom WC, pisoár, umývadlá a sprchovací kút, v druhom vznikla tzv. mobilná škôlka, v ktorej sa deti môžu hrať. Z pozície koordinátora pre riešenie situácie na Družstevnej ulici v Malackách nedávno odstúpil zamestnanec Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Štefan Šarkőzy.