Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Dnes večer hrá na Pasienkoch majster s vicemajstrom

Zápasy so Slovanom sprevádzal vždy veľký divácky záujem, najmä zo strany senických fanúšikov, či sa najskôr hrali zápasy Slovenského pohára, neskôr majstrovské zápasy 1. Slovenskej národnej ligy, či v súčasnosti Corgoň ligy.

Prvý majstrovský vzájomný zápas sa hral na Tehelnom poli a na prekvapenie Senica sa gólom Bronislava Bláhu ujala vedenia. Favorit však napokon tromi gólmi otočil na konečných 3:1.
Aj v odvete na Záhorí bol favoritom Slovan, no nakoniec bol rád, že zo Senice odišiel iba s dvojgólovým prídelom, o ktorý sa postarali Viktor Buzay a Peter Baumgartner, súčasní mládežnícki tréneri v Senici. Slovan nakoniec nepostúpil, o osem bodov ho predbehla Nitra, Senica bola tretia. O rok sa situácia presne zopakovala, v Bratislave vyhral Slovan 3:1 a v Senici po skvelom výkone a dvoch góloch Jara Huttu (takisto súčasný mládežnícky tréner v Senici) zase Senica 2:0. Ani tentoraz Slovan nepostúpil. O skóre (o dva góly) ho predbehol Inter po víťazstve 8:1 v poslednom kole s Levicami. Senica skončila štvrtá. Na jeseň hral Slovan v Senici tretíkrát a tentoraz vyhral gólom súčasného trénera Prešova Ladislava Pecka 1:0, keď Senici chýbal brankár Jurkovič vylúčený v Košiciach v predchádzajúcom kole. Odveta v Bratislave mala mať jednoznačný priebeh v prospech lídra tabuľky Slovana. Všetko bolo ale inak, čo najlepšie vystihol palcový titulok na druhý deň v denníku Šport po remíze 0:0: „Stromšík zachránil Slovanu bod.“ Brankár Slovana zlikvidoval vtedy tutovky Jozefovi Ružičkovi, Vojtechovi Petrášovi i Štefanovi Sadloňovi a zachránil Slovan od potupnej prehry. Ani to však nezabránilo Slovanu, aby sa po troch rokoch vrátil do najvyššej súťaže. Dušan Galis, tréner Slovana, prítomný na vyhlasovaní najlepších športovcov Senice, povedal že Slovan sa Záhorákov vždy bál.
No a nasledujúci vzájomný zápas bol už corgoňligový. Senica ho síce prehrala, no ohlasy na výkon Záhorákov bol dobrý a vtedajší tréner Slovana Dušan Uhrin po ňom povedal, že „vyhrali sme so šťastím.“.
Odvetu v Senici poznačilo nedorozumenie Čápa s Belákom hneď na začiatku zápasu, ktoré využil Sylvestr na rýchly vedúci gól. Potom hral Slovan už len toľko, koľko potreboval (podľa trénera Hippa). Bol to jeden z tých slabších corgoňligových zápasov v Senici. V nasledujúcom stretnutí v Senici zaznamenali Záhoráci prvé víťazstvo, keď strelecky exceloval Ondřej Smetana. V následnom stretnutí v Bratislave vyhrávala Senica po polčase už 0:2 a navyše Smetana v tutovke trafil tyčku. Po prestávke Slovan dokázal vyrovnať, no hostia potvrdili skvelú formu, keď kolo predtým porazili aj obhajcu titulu zo Žiliny. A rovnako vyrovnaný bol aj zatiaľ posledný vzájomný zápas v Senici, v ktorom sa rozhodovalo o majstrovi. Líder tabuľky Senica mal náskok piatich bodov, druhý Slovan však mal zápas s Trnavou k dobru. Domáci vyhrávali po efektnej zadovke Diviša, no po prestávke vyrovnal Božič a v poslednej minúte rozhodol Šebo.

História vzájomných zápasov

1985/86: Slovan - Senica 3:1, Frič, Richter, Ťažký - Bláha, Senica - Slovan 2:0, Buzay, Baumgartner
1986/87: Slovan - Senica 3:1, Bechera 2, Bobek - E. Krajčík, Senica - Slovan 2:0, J. Hutta 2
1987/88: Senica - Slovan 0:1, Pecko, Slovan - Senica 0:0

Zápasy v Corgoň lige
2009/10: Slovan - Senica 3:0, Masaryk, Halenár, Kozák, Senica - Slovan 0:2, Sylvestr, Masaryk, Slovan - Senica 2:0, Breznaník, Guédé
2010/11: Senica - Slovan 3:2, Smetana 2 (1 z 11), Kóňa - Guédé, Slovák, Slovan - Senica 2:2, Šebo, Saláta - Diviš, Smetana, Senica - Slovan 1:2, Diviš - Božič, Šebo.

Vzájomné zápasy spolu
Senica - Slovan 12 3 2 7 12:20
Senica doma 6 3 0 3 8:7

Senica - Slovan 6 1 1 4 6:13
Senica doma 3 1 0 2 4:6

1. Za vraždu v Senci potrestaný nebude 520
  2. Najlepší obranca ligy Skaličan Škápik: Pre hráča je česť hrať za mesto, kde sa narodil Foto 295
  3. Na Národnú púť do Šaštína mimoriadne vlaky nepôjdu, nemá ich kto zaplatiť 273