Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

Rozhodnutie na Pasienkoch priniesla až posledná minúta

Súboj majstra s vicemajstrom ponúkol na Pasienkoch zaujímavý futbal s dramatickým záverom, v ktorom Záhoráci prišli o bod gólom v poslednej minúte.

Strelec druhého senického gólu Tomáš Kóňa (druhý zľava) a Akeš Urbánek spolu s bojujú o loptu s Milinkovičom a Guédém (vpravo).Strelec druhého senického gólu Tomáš Kóňa (druhý zľava) a Akeš Urbánek spolu s bojujú o loptu s Milinkovičom a Guédém (vpravo).(Zdroj: SITA)

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 3:2 (1:1)

Slovan začal očakávaným náporom a už v 5. min. poriadne vystrašil Boleka Zofčák, ktorý len o kúsok minul jeho pravú žrď. Potom si Šebo beztrestne pýtal hereckým spôsobom. V 12. min. však udrelo na druhej strane, keď po rohu Kóňu najvyššie vyskočil Nicolas Gorosito a hlavičkou prekonal Bartalského v bráne Slovana - 0:1. O tri minúty Žofčák rýchlo rozohral štandartku, no Halenár v šanci Boleka neprekonal. V 16. min. ďalšiu darovanú štandartku zahrával Žofčák a jeho center poslal do vlastnej siete Karel Kroupa - 1:1. Lopte smerujúcej do siete nezabránil ani obetavý zákrok Urbánka. V 22. min. po ďalšom prísnom tr. kope pálil tesne vedľa Guédé. V 32. min. po rohu Urbánka pálil Kalabiška, jeho krížna strela skončila tesne vedľa brány nereagujúceho Bartalského.

Senický kapitán Ján Gajdošík (č. 3) zastavuje Grendela. V 40. min. však musel pre ČK opustiť ihrisko.

V 40. min. sa v súboji s Halenárom Ján Gajdošík evidentne uhýbal hráčovi Slovana, ten o neho zavadil a rozhodca Samotný senickému kapitánovi vytiahol veľmi prísnu ČK. Griga reagoval stiahnutím Kalabišku a na miesto Gajdošíka prišiel dorastenec Hladík, takže stred senickej obrany tvorili dvaja mladíci Pillár - Hladík. V závere polčasu Bolek zachraňoval po Grendelovom voleji a v 45. min. po Gorositovom centri Kroupa v šanci hlavičkou už tak presne nemieril ako v 16. minúte.

Nicolas Gorosito v súboji s Halenárom. Gorosito dal prvý gól zápasu, smial sa však Halenár, ktorý dal v poslednej minúte rozodujúci gól.

Po prestávke sa očakával tlak Slovana aj vzhľadom k tomu, že hral „presilovku“. Slovan mal stály tlak, ale Bolek ich hráčov privádzal takmer do zúfalstva. Keď ho nedokázali prekonať z tesnej blízkosti Šebo ani Milinkovič, udrieť mohlo na druhej strane. Po hrubej chybe Bartalského, ktorému centrovaná lopta vypadla z rúk, ostali pred zívajúcou bránou Hladík so Strnadom, no nedohodli sa a loptu si navzájom odkopli. Trest prišiel v 58. min., kedy na peknú strelu Erika Grendela nestačil ani Bolek - 2:1. Záhoráci sa vrátili do zápasu v 65. min., kedy Tomáš Kóňa povyzvŕtal Dosoudila i Dobrotku a ľavačkou z vyše 20 metrov prekonal Bartalského, slabší článok v zostave Slovana - 2:2. Ten na jeho trelu k ľavej žrdi bol prikrátky. V 80. min. hráči Slovana pokračovali v hre napriek ležiacemu zranenému hráčovi Senice (Záhoráci tak predtým urobili) a po Milinkovičovej hlavičke z troch krokov vytiahol Bolek zákrok zápasu. V 84. min. prišiel na ihrisko Skaličan Štepanovský a bol to on, kto vymyslel rozhodujúcu akciu zápasu. V 90. min. unikol po pravej strane a jeho spätnú prihrávku poslal Juraj Halenár nekompromisne medzi Bolekové nohy - 3:2. Záhorákom veľa času na zvrat tak už nezostávalo a ani si ďalšiu šancu už nevypracovali.
Slovan si vzhľadom k priebehu zápasu víťazstvo zaslúžil, no z pohľadu hostí inkasovať v poslednej minúte je kruté. Vytiahnuť frázu, že futbal sa hrá 90 minúť, by bolo nosením dreva do lesa.

POVEDALI PO ZÁPASE

Karel Jarolím, tréner Slovana
Keby sa tento súboj skončil 2:2 bol by to pre nás nešťastný výsledok. V závere pri strele Halenára sme mali aj trocha šťastia a tak tri body zostali doma. Vynikajúci výkon podal brankár Senice Bolek. Škoda, že po vylúčení Gajdošíka sme sa nedokázali výraznejšie strelecky presadiť. Hostia umne bránili a po brejkoch sa nás snažili prekvapiť. Výhra o gól v závere nám pomohla a verím, že bude aj psychickou vzpruhou pred utorňajším našim súbojom v Nikózii.

Stanislav Griga, tréner Senice
Do zápasu sme vstúpili veľmi pasívne. Darmo sme si povedali, že budeme behať, útočiť a snažiť sa kombinovať. Všetko to zostalo v šatni. Slovan hral po celý zápas dobre. Vidieť, že mužstvo je v hernej pohode a že si hráči veria. Vyhral zaslúžene, hoci chýbalo veľmi málo, aby sme si z Pasienkov odviezli bod za remízu.

Góly: 16. vlastný (Kroupa), 58. Grendel, 90. Halenár - 12. Gorosito, 65. Kóňa.

Pred 3428 divákmi rozhodovali Samotný - Kubačka, Vindiš.

ŽK 1:2 (62. Šebo - 57. Gorosito, 69. Hošek), ČK 0:1 (40. Gajdošík).

Slovan: Bartalský - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Čikoš - Guédé (71. Kladrubský) - Milinkovič, Grendel, Halenár, Žofčák (84. Štepanovský) - Šebo (68. Kordič), tréner Karel Jarolím.

Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Urbánek - Strnad - Hošek (69. Ďurica), Motha, Kóňa, Kalabiška (43. Hladík), Kroupa, tréner Stanislav Griga.

Ďalšie výsledky 2. kola: Trenčín - Ružomberok 1:1, Kleščík - Masaryk, Nitra - Zl. Moravce 0:1, Babic, Dun. Streda - Ban. Bystrica 1:3, Németh - Uškovič 2, Jakubko, Košice - Trnava 1:1, Pačinda - Procházka, Prešov - Žilina 0:0.

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Pre chrípku zatvorili v Trnavskom kraji desiatky škôl

V Trnavskom kraji v tomto týždni pre chrípku zatvorili 36 školských zariadení. K materským a základným pribudli prvýkrát v tomto roku aj tri stredné školy.

Trnavský kraj čaká policajná akcia

V pondelok (18.2.) bude vo všetkých okresoch Trnavského kraja  prebiehať  policajná akcia.

Petícia za obchvat má vyše 500 podpisov, organizátori plánujú blokádu cesty

O probléme dopravy na Záhorí sa hovorí dlhodobo. Riešenie v podobe obchvatu, ktorý by mohol situáciu zlepšiť, je však roky len na papieri. Jednou z obcí, ktoré pre kamióny trpia, je Jablonica. Miestni tu tento rok plánujú blokádu cesty.

Obchvat v Jablonici by mal byť hotový do roku 2027.

Čaro dedinských štadiónov: Rohov a Rybky kedysi písali spoločnú futbalovú históriu

Futbalové zázemie dedinských klubov sa nepochybne líši od vyšších líg.