Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Futbalisti Holíča baráž o štvrtú ligu v Piešťanoch nezvládli

Pred slušnou diváckou kulisou, no za vytrvalého dažďa sa v Piešťanoch odohralo barážové stretnutie medzi druhými mužstvami konečnej tabuľky 5. ligy Západ a Sever o postup do 4. ligy Severozápad.

Stretnutie sa hralo aj pred zrakmi takmer kompletného Výkonného výboru ZsFZ na čele s jeho predsedom Ladislavom Gádošim, ktorý po jeho skončení odovzdal víťaznému družstvu postupový pohár.

Iskra Holíč - Partizán Prečín 1:2 (1:2)

Na ťažkom teréne vyzerali Záhoráci napriek značnému oslabeniu (trénerovi Srncovi chýbalo z rôznych príčin - práca, tresty, dovolenky - sedem hráčov základnej zostavy. Tolla, Šefčík, Blatnický, Studenič, Ličko, Blaha, Múčka - pozn. autora) futbalovejší a mali aj viac loptu pod kontrolou.
Hnaní vpred svojim fanklubom, ktorý trubkami pripomínal tých zo skalického zimného štadióna, mali však šancí pramálo a keď už, tak ich trestuhodne pozahadzovali. Najväčšiu mal v 24. min. Dermek, ktorý po peknej prihrávke zľava ostal sám pred brankárom Prečína Bartovičom, no z piatich metrov vysoko prekopol bránu. Mráz spoza šestnástky pálil tesne vedľa ľavej žrde, keď Bartovič jeho strelu vytláčal očami a hlavička Gabriela skončila tesne vedľa. Ani prečínsky Orávik v šanci neuspel, až v 36. min. z ojedinelej akcie spoza šestnástky trafil Almásy špicom ponad Brožeka - 0:1. O sedem minút sa zrazili stopéri Holíča aj s brankárom a Orávik pohodlne do prázdnej brány zvýšil už na 0:2. Našťastie pre Holíč v poslednej minúte prvého polčasu Vlado Mráz zakončil svoje sólo gólom na 1:2.

P6302252.JPG

Zo zápasu Holíč - Prečín (1:2). Hráči Holíča v bielych dresoch. (Foto: Jozef Komorný)

Polhodinka po prestávke bola celá v réžii Holíča, hralo sa výlučne na polovici Prečína, no šance neprichádzali. Jeho hráči sa zameriavali iba na odkopávanie lopty (kam bol kto otočený) a na zdržiavanie hry. Ich aktivita smerom dopredu bola nulová. Šance Holíča však neprichádzali. Po góle volala iba Iršova, ktorý sám pred bránou Prečina trafil do jej ochrancu a na prudký prízemný center Nečasa pred bránu nikto z Holíčanov nereagoval. V záverečnej štvrťhodine zrej-me došli Záhorákom sily. Svoj tlak vôbec nevystupňovali a nevytvorili si ani šance. Nebezpečná bola iba hlavička Nečasa po rohu Mráza, na druhej strane Brožeka takmer prekvapil z trestného kopu Rosina strelou na bližšiu žrď. Holíč bol futbalovejší, no viac gólov dal Prečín a aj preto postúpil.

Góly: 45. Mráz - 36. Almásy, 43. Orávik.

Pred 450 divákmi R Miksa - Laco, Čulák.

ŽK 2:4 (Kubinec, Dermek - Bartovič, Sádecký, Vrábel, Almásy).

Holíč: Brožek - Václavík, Kubinec, Ružička, Gabriel, Kňazovič (68. Čepka), Nečas, Irša, Uher, Mráz, Dermek (56. Oliva), tréner Ľuboš Srnec.

Prečín: Bartovič - Briestenský (76. Michalec), Sádecký, Kopáč (66. Masaryk), Vrábel, Almásy, Orávik, Kostelanský, Rosina, Hybben (87. Vicena), Hedera, tréner Dušan Raninec.

Tréner Holíča Ľubomír Srnec: „Do zápasu sme išli s cieľom postúpiť, no absencia siedmich hráčov základu bola na našej hre cítiť. Hráči B - mužstva ich nedokázali plnohodnotne nahradiť. Toto stretnutie bolo pre nás v nesprávnom čase, keďže niektorí hráči boli už na dovolenkách. Aj tak si myslím, že keď sa odhlásili Solčany, bez baráže sme mali postupovať my.“

Tréner Prečína Dušan Raninec: „Prišli sme do Piešťan vyhrať, no rešpektovali sme aj silu nášho súpera. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom na ťažkom teréne rozhodovalo aj šťastie. My sme góly dali a preto si myslím, že sme postúpili zaslúžene. Teraz sme neskutočne šťastní.“

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto