Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Dve remízy v príprave pod Zoborom

Dvojzápasom v Nitre sa roztočil kolotoč prípravných stretnutí mužstva FK Senica na nadchádzajúcu sezónu Corgoň ligy 2011/2012.

Do prvého z dvoch zápasov poslali obidvaja tréneri evidentne silnejšie zostavy.

FC Nitra - FK Senica 2:2 (1:1)

Góly: Mikuš, Šimunek - Kalabiška, Piroska.

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Harbuľák, Kotora - Ivančík, N´Tuli, Šimončič, Kolár - Rák - Mikuš (striedali Stránský, Kolmokov, Grman, Glenda, Sloboda, Šimonek)

Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Dreksa, Lukšík - Gajdoš, Kóňa, Ďurica, Piroska, Kalabiška - Kroupa (striedali Vilkovský, Janso, Sedlák, Kaká, Kučera, Hladík, Hošek).

Už po štyroch minútach hry dala o sebe vedieť nová posila Seničanov Jan Kalabiška. Po Kóňovej prihrávke skončila jeho technická a presne umiestnená strela za chrbtom domáceho brankára Hrošša - 0:1. O desať minút neskôr prišla ďalšia sľubná príležitosť Záhorákov. Na Piroskov center z pravej strany si nabehol Kroupa, jeho hlavička však skončila nad bránou. V 19. min. rozohral Piroska bleskurýchle štandardnú situáciu. Našiel voľného Kalabišku, ten mu loptu vrátil a po Piroskovej prihrávke zakončil Martin Ďurica túto utešenú akciu strelou z vnútra šestnástky strelou nad bránu. V 25. min. prišli Seničania komplikovanou rozohrávkou na vlastnej polovici o loptu, čo potrestali dobre napádajúci futbalisti Nitry. N Tuli uvoľnil Mikuša, ktorý poľahky vyrovnal – 1:1. Po polhodine hry chceli Záhoráci opäť strhnúť vedenie na svoju stranu. Na Piroskov roh si nabehol Gorosito, ktorého hlavička putovala nad brvno. O dve minúty neskôr mal blízko ku gólu aktívny Piroska. Jeho strela z vnútra šestnástky trafila nohy obrancu. Dve minúty pred koncom 40 minútového polčasu zaujala prudká strela Kalabišku, ktorú zastavilo brvno.

Filip Lukšík v boji o loptu s hráčom Nitry. Vpravo senická posila Pavel Dreksa, vzadu Róbert Pillár. (Foto Dušan Tarko).

Druhý polčas patril podobne ako prvý hosťujúcej Senici. Už po troch minútach rozohrával Lukšík štandardku, Kroupa vyhral hlavičkový súboj, po ktorom sa k lopte dostal Juraj Piroska. Čerstvý ženáč oslávil najdôležitejší prestup v jeho živote gólom na 1:2. Po tomto góle hra ustala. Dlho to vyzeralo, že si Seničania víťazstvo postrážia, no tri minúty pred koncom si na Rákov center nabehol striedajúci Šimonek, predskočil brankára Boleka a vyrovnal na konečných 2:2. Smolným okamihom stretnutia bolo zranenie striedajúceho Filipa Kučeru, ktorý si po dvoch minútach na ihrisku vážnejšie poranil rameno.

FC Nitra - FK Senica 0:0

Nitra: Chudý - Áč, Kinček, Kolmokov, Krasič - Bozsorád, Glenda, Grman, Zelenický - Atenjak - Šimonek (striedali Kopecký, Kollár, Bakule, Paukner, Szabo).

Senica: Fišan - Obert, Petrán, Hladík, Šíma - Wijlaars, Motha, Navarrete, Poliaček, Bolinha - Hošek (striedali Vilkovský, Janso, Sedlák, Kaká).

V druhom stretnutí sa predstavili papierovo slabšie celky a na hre to bolo poznať. Viac futbalového vzruchu priniesol predsa len prvý duel. V 30. min. stretnutia prišla prvá vážnejšia príležitosť stretnutia. Domáci Zelenický však prízemnou strelou neprekonal pozorného Fišana. O štyri minúty neskôr pálil domáci Krasič, jeho prudká strela však minula bránu Senice. Minútu pred koncom prvej časti mohli ísť Záhoráci do vedenia. Bolinha umne vnikol do šestnástky, jeho prihrávka našla kopačku Poliačeka, ktorého strela však išla iba nad bránu.
Po prestávke boli hostia lepším tímom. No niekoľko sľubných príležitostí gól neprinieslo. V 55. min. centroval Hošek a novic v senickom drese Igor Obert hlavičkoval nad. Po hodine hry poslal Wijlaars pekný pas za obranu, ale Hošekova strela si nenašla miesto v bráne. Gólom neskončila ani príležitosť v posledných sekundách stretnutia. Striedajúci Vilkovský vnikol agresívnym spôsobom do pokutového územia, no zoči - voči domácemu brankárovi však neuspel.

1. Skalickí hokejisti majú za sebou prvý prípravák Foto 765
  2. Pozor na predpisy, zajtra sa chystá dopravná kontrola 507
  3. Letné kúpanie má ďalšiu obeť, žena zo senického okresu sa utopila na Zlatých pieskoch 417
  4. Na Národnú púť do Šaštína mimoriadne vlaky nepôjdu, nemá ich kto zaplatiť 184
  5. Ukončili vyšetrovanie smrti dohryzeného Stupavčana 167
  6. Ukrajinec s takmer 3,7 promile spôsobil nehodu 85
  7. Veterány na zámku v Holíči Foto 54
  8. Odchovanec Skalice mení Škandináviu za Trenčín, ide za Oremusom 52
  9. Za vraždu v Senci potrestaný nebude 49
  10. Najlepší obranca ligy Skaličan Škápik: Pre hráča je česť hrať za mesto, kde sa narodil Foto 49